Noční zvířata (2016)

Tak tento film ve mně vyvolal zajímavou směsici pocitů. Při úvodních titulcích jsem byl notně znechucený, následovala spíše nudnější pasáž, kniha přinesla akční thriller a při prolínání obou dějových linií si přišli na své milovníci psychologických dramat. Nejvíc mě překvapilo, jak celý tento koktejl skvěle fungoval. Herecké obsazení bylo více než slušné, a přestože mám rád Amy Adams i Jakea Gyllenhaalea, oba podle mě zastínil výborný Michael Shannon. Bavil jsem se a určitě nešlo o žádnou ztrátu času.

Impérium - Mafie v Atlantic City - Série 1 (2010) (série)

USA v době prohibice, zlatý věk velkých gangsterů, to je mé oblíbené téma. Od HBO jsem po zkušenostech s Římem a Tudorovci neočekával zběsile akční podívanou, spíše jsem se těšil na velkou porci konverzace a intrik a toho se mi také dostalo. Opět se projevila nešťastná snaha tvůrců, dostat téměř do každé scény alespoň jedno nahé tělo, což mě začalo poměrně brzy otravovat, ale to je asi jediný problém, který jsem s velmi povedenou první řadou měl.

Impérium - Mafie v Atlantic City - Pařížská zeleň (2010) (epizoda)

Jedenáctá epizoda byla proti desáté o hvězdičku slabší. Nevím, jestli to bylo tím, že obsahovala méně politikaření a více řešila mezilidské vztahy, ale bavil jsem se o něco málo méně.

Impérium - Mafie v Atlantic City - Smaragdové město (2010) (epizoda)

Vypadá to, že kvalitní epizody budou u tohoto seriálu standardem. Po celý díl se vesele kuly politické pikle, zároveň se plánovala odveta na zločinecké úrovni, proběhlo i pár akčních záležitostí a celek se mi líbil a výborně jsem se bavil.

Impérium - Mafie v Atlantic City - Belle Femme (2010) (epizoda)

V deváté epizodě se Enoch konečně dopátrá toho, kdo stojí za jeho neustálými problémy, dále se ukáže, že si oběti žádá nejen boj v podsvětí ale i ten politický.

Impérium - Mafie v Atlantic City - Domov (2010) (epizoda)

Sedmá epizoda mě potěšila, je ukecaná, což je pro seriály HBO typické a určitě mi to nevadí, přivádí na scénu Meyera Lanskyho a krajně sympatického odstřelovače Richarda. Pobavil jsem se u vývoje zápletky kolem Enocha, který daruje otcův dům, aby si to nakonec tak nějak rozmyslel.

Impérium - Mafie v Atlantic City - Omezení rodiny (2010) (epizoda)

Děj byl tentokrát tak zajímavý, že jsem musel udělit plný počet hvězdiček, přestože měl Mr. Skin opět z čeho vybírat. Hlavně se vyjasnila situace v Chicagu a zdá se, že je jen otázkou času, kdy dojde i na všechny papeže.

Impérium - Mafie v Atlantic City - Keltský večer (2010) (epizoda)

Den Sv. Patrika se opravdu vydařil, agent Van Alden opět chytil tu správnou vlnu a jeden špendlík je z mapy pryč. Dobře jsem se bavil a dojem mi nepokazila ani závěrečná slizká nechutnost.