Mistr popravčí - Hlad (2015) (epizoda)

Čtvrté epizodě jsem musel jednu hvězdičku přidat, protože jsem se díky lady Love a její komorné pobavil více než v předchozích dvou dílech. Jinak zůstává kvalita stále na stejné úrovni, ale nevadí, vytrvám...

Mistr popravčí - Modla (2015) (epizoda)

Myslím, že tohle už opravdu lepší nebude. Hvězdičku uděluji vlastně jen proto, že se občas zasměju, přestože tvůrci seriál určitě nezamýšleli jako komedii.

Mistr popravčí - Proti všem (2015) (epizoda)

Po druhé epizodě je jasné, že se fanouškem tohoto seriálu nestanu, protože je děj stejně špatný jako oficiální obsah od TV Prima. Ne, beru zpět, děj je přece jen lepší. Dialogy jsou ovšem velmi zábavné, v jednu chvíli se dozvíme, že v boji s rebely byly ztraceny dvě legie, vzápětí přijde informace, podle které byl baronův oddíl napaden padesáti vesničany. Úchvatné!

Mistr popravčí - Pilot (2015) (epizoda)

Nevím, co jsem přesně od seriálu očekával, nejspíš jsem doufal v něco podobného, jako je seriál The Last Kingdom a pilot mě tedy rozhodně nepotěšil, děj je podivně roztěkaný a velmi silně mi připomínal Gibsonovo Statečné srdce.

Pád (2013) (seriál)

I přes lehce nenávykový začátek mě děj seriálu postupně zaháčkoval, takže jsem se od něj nemohl odtrhnout, zejména druhá řada byla přímo špičkovou záležitostí. Tvůrci dokázali vytvořit skvělé napětí i temnou, tíživou atmosféru, většina hereckých výkonů byla vynikající, obzvlášť bych vyzvedl Gillian Anderson a Johna Lynche a já jsem se díky tomu výborně bavil. Je vidět, že si kvalitně napsaný scénář bohatě vystačí s jediným vrahem, aniž by se zmlsaný divák nudil. Obával jsem se jen příliš optimistického závěru, naštěstí k žádné podobné katastrofě nedošlo, takže jsem mohl být naprosto spokojen.

Pád - Série 3 (2016) (série)

Musím ocenit přístup tvůrců, kteří ve třetí řadě přistoupili k dořešení případu a dali tak každé sérii vlastní téma. V první řadě se policie snaží odhalit vrahovu identitu, ve druhé jde o dopadení vraha a nalezení Rose Stagg a třetí série se věnuje vrahovu usvědčení. Smůlou třetí řady je to, že papírování, právničina a psychologické posudky nemohou být tak strhující jako předchozí děj, takže se sem tam objevilo nějaké to hluché místo. I tak hodnotím tuto sérii jako velmi kvalitní, zajímavou a hlavně logickou, takže se seriál dočkal důstojného a naštěstí i lehce depresivního závěru. Spokojenost.

Soudce Alexandr (2017) (pořad) odpad!

To snad není ani televizní pořad ale nějaký druh viru, který se šíří mezi televizními stanicemi a průběžně mutuje. Každá mutace dostává vlastní název, ale původní virus zůstává stejný. Nejvíc mě děsí, kolik je ještě v kalendáři volných jmen, jak znám naše komerční televizní stanice, použijí je postupně všechna...

Pád - Série 2 (2014) (série)

Druhá řada seriálu mě dostala, napětí by se dalo krájet, atmosféra je ještě výživnější než v předchozí sérii a herecké výkony povětšinou výborné. Do těchto výkonů nejsem schopen zařadit Jamieho Dornana, postavu sériového vraha mu sice věřím, ale myslím si, že jeho obličejová mimika má velmi blízko k výkonům Bena Afflecka a podobně jako Kristen Stewart trpí jakousi podivnou nedomykavostí rtů. Jinak jsem po všech stránkách spokojen, postupné shromažďování důkazů spolu s minelami při ochraně svědků a podezřelých, dává seriálu nádech opravdovosti.

Pád - Šaty obtížné (2014) (epizoda)

První epizoda druhé série ideálním způsobem navázala na předchozí řadu, napjatou a temnou atmosféru se tvůrcům podařilo udržet. Oceňuji, že se v každé řadě neloví nový pachatel, baví mě, že můžu sledovat propracované pátrání po jediném vrahovi, seriál tak na mě působí mnohem uvěřitelnějším dojmem.

Pád - Série 1 (2013) (série)

Tato řada byla pro mě prvním setkáním se severoirskou seriálovou tvorbou. Zpočátku jsem si myslel, že půjde o ztrátu času a místy jsem se nudil, pak nabral děj nebývalé obrátky, prostoupila ho výborná, temná atmosféra, postavy se dočkaly potřebné hloubky a až do konce první série už jsem se nemohl od příběhu odtrhnout. Celá řada je výborně napsaná, jednotlivé postavy jsou výborně zahrané, takže jsem byl až na pomalý rozjezd spokojen.