Drive (2011)

Nestává se mi to často, ale konec filmu mi přišel dost odfláknutý a skazil dojem z celého filmu. Celkově byl trochu retro laděn a neušlo mi ani to, že se tenhle snímek snažil vypadnout z řady. Alespoň to se mu povedlo.

Poslední noc v Římě (2010)

Poloéčko s dějem, nebo něco víc? Ja si od toho sliboval dost, jenže film mě nudil a bohužel sem si radši pustil něco napínavějšího. Ale ještě dostane druhou šanci na reparát.

Kamarád taky rád (2011)

Další z komedií, kde mluví tak rychle, že si občas potřebujete dát pauzu. Ale co naplat, bylo to docela vtipné a hlavně MILA KUNIS pro mě začíná platit jako opravdu dobrá obchodní značka pro filmy. Jedna z nejvíc sexy hereček, které jsou častěji obsazovány do rolí.

Půlnoc v Paříži (2011)

Narozdíl od ostaních nejsem příliš zběhlý v Allenových filmech, ale vím že se vždy dá očekávat něco zvláštního. Spojení s Owenem mě překvapilo, ale i potěšilo, protože patří k mým nejoblíbenějším hercům. A Paříž sama o sobě je umělecké dílo, proto filmy v ní jakoby se natáčely samy. Každopádně i když film neměl nijak velký spád, tak jsem se bavil cestováním, pohledy na Paříž v různých dobách a spisovatelovými trampotami a jeho rozpolceností. Velmi chválím prvotní nápad, takové filmy já vždy vítám.

Náš vůdce (2008)

Velmi dobře podané. Vlna mohla vzniknout kdekoliv, nejen v Německu. Film je varováním a zároveň i vysvětlením činů minulých. I v dnešní době se setkáváme s podobnými vůdci, kteří mění svět daleko více, než jen tento učitel ukázal.

Drive Angry (2011)

Ne, nedal sem si říct a podíval se ještě na jeden film s Cagem. Pánové a dámy konec. Ne, prostě je to čím dál tím víc horší. Film se neskutečně zhoršoval v kvalitě triků, dialozích a především v efektech. Závěr už byl výplach všech možných dutin. Jediné pozivum byla Amber Heard, na kterou se dá dívat neustále a také sympaťák W. Fitchner. Jinak hrůzááááááááááááá.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Po delší době zase romanťák, který má duši a baví. Občas sem si říkal, zda to není až moc náhod, ale tak to už v některých filmech bývá. A herecké obsazení bylo opravdu pestrou směsicí, známých, méně znamých a neznámých ač zajímavých herců. Nikdy není nad to vědět, že existují i složitější a těžší vztahy, než ten který máte :-)

Transformers 3 (2011)

Přišlo očekávatelné. Trošku se nám již Transforméři přejedli a děj taky nebyl bůhvíjaký. Několik klišé, bez kterých by film vypadal lépe, ale jinak vcelku slušný akční nářez.

Zrození Planety opic (2011)

Tohle je pouze začátek začátku. K nějakém ovládnutí lidstva mi přijde, že by chyběl pořádný a hlavně pro mě nepředstavitelný kus. Na druhou stranu i když má film nějaké ty chybičky, tak je pořád dost poutavý a přeměna opičáka v Pana Opičáka je velice zajímavá.

Valkýra (2008)

Fakta nefakta, tenhle film je dost silný. Nejvíce mě upoutalo stálé napětí, které provází celý film. Musím také ocenit skvělou hereckou plejádu, která se vystřídala v rolích německých oficírů. Velmi zajímavé bylo pojetí Hitlera, který ve snímku nevystupuju nijak často a výrazně. Operace Walküre byla vlastně o něm, ale bez něho. Jen houšť takovýchto dramatických, ale zároveň i naučných snímků.