• Rodinný

Monika a pes (1983) (TV film)

Čosi tak obsahovo nezávadné, idealistické a prakticky bezobsažné už dnes neuvidíte.

Utta Danella: Zamilovaná jeptiška (2010) (TV film)

Pekná zbierka klišé o láske a živote v kláštore. Sympatická AB a pozitívne emócie. Ten pohľad na mníšky, aspoň nebol nepriateľský ako v niektorých filmoch. A keďže primárne šlo o lásku dvoch ľudí a nie o náboženské otázky, rád mu odpustím, že bol povrchný. Romantické filmy sa točia, lebo mnohí ľudia chcú mať ideálneho partnera, nápomocných susedov a prechádzať sa pri západe slnka. Prečo by som mal Nemcom vyčítať, že zhmotňujú sny, hoci aj gýčové?

Jak se zbavit nevěsty (2016) odpad!

Toto asi natočili, iba kvôli product placementu. Žiarivé pastelové farby, ľudia čo sa kúpu v peniazoch, tak odletia do indie za nejakým guruom a poriadajú rodinnú fregatu. Malo to vôbec námet, nedajbože scenár?? AK a JK to úplne zabili. Ktorýkoľvek nemecký film je lepší než toto. Teraz už chápem, prečo to tak rýchlo po premiere vyšlo na DVD.

3 Zimmer/Küche/Bad (2012)

Anna Bruggemann a Aylin Tezel sú svetlými okamihmi tohto multivzťahového "Není-li tu ta, kterou mám tak rád, tak mám rád tu, která je tu..." Nesadlo mi to. Je to ten najobyčajnejší z obyčajných filmov, chvíľami s veľmi peknou kamerou.

Domov (2013)

Sklamanie, nuda, "autistickosť" postáv. Obvykle vyhľadávam severské filmy o podivínoch a outsideroch. Problém je, že tento ma pol hodinu nebavil a hodinu som mu neveril. Jetnotlivé situácie nasledovali za sebou akoby nahodilo, trochu násilne. Ale ostatným sa to páčilo, tak ma neberte veľmi vážne.

Ve sklepě (2014)

Nie, nie, nie! Tento výsmech je až príliš osobný - súkromný, zámerne štrukturovaný tak, aby divák nadobudol dojem, že Rakúsko je zem zakomplexovaných obmedzencov a výstredných úchylákov. Kým človek vedel, že je to len hyperbolizovaná Seidlova sranda, ktorá sa len hrá na pravdu, OK. Lenže tento dokument asi myslel vážne a mám dojem, že pán režisér zosmiešňovaním krajanov vyjadruje aj svoje postoje k aktuálnej rakúskej politike. K tomu ale výsmech z druhých nie je potrebný ani vhodný.

Czeka na nas świat (2006)

Dlho som hľadal tento film, aby som na youtube zistil, že sa jedná o "surovú" komédiu s nesympatickým obsadením a odpudivým prostredím, ktorá premrhala excelentný námet.

Heidi (1965)

Zaujímalo by ma, ako by sa od tohto líšila DDR verzia. Heidi ako uvedomelá pionierka???

Heidi (2001)

Roky som sa divil tomu, prečo nikto nezasadí Heidi do súčasnosti. Stalo sa a som nadšený. Klára je v tejto verzii Heidinou rozmaznanou sesternicou a nie je na vozíku. Zatiaľ čo Heidi má modré vlasy a na vlastnú päsť uteká z Berlína späť do Alp.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Zmätočná réžia, šetrilo sa, lebo polka scén je nočných a ani samotný príbeh ma nenadchol. Prekvapuje ma to, lebo akčáky bývajú kvalitnejšie. Jediným plusom je tu BW.