Báječný hotel Marigold (2011)

Velice příjemný snímek, kterému vládne generace britských velikánů od Judi Dench přes Toma Wilkinsona po Maggie Smith. I kdyby byl zasazen do jiných reálií než Indie, díky nim by navýsostně fungoval. Ukázaly se rozdíly mezi nimi a mladší generací a já se přistihla, že mě obrazy, kde se nikdo ze zmíněných herců neobjevil, zdržovaly a snižovaly zážitek. A přestože film nebyl zas až tak skvěle natočený a ani scénář nebyl nikterak úžasný, film se mi hodně líbil.

Báječný svět shopaholiků (2009)

Je to prostoduchá romantická komedie, která ale místy má svou hloubku. Ukazuje jednu ze závislostí, která může zničit člověku život, takže to není až tak zlé. Obě hlavní postavy jsou hrané sympatickými herci a třešnička na závěr v titulcích v podobě Johna Goodmana si třetí hvězdu dozajista zaslouží.

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Svým způsobem zajímavý soubor povídek z divokého západu, které téměř vždy skončí špatně. Formát jsem nečekala, takže smrt Bustera v průběhu prvních 15 minutách mě zaskočila... pak jsem to pochopila. Asi nejlepší (i s dobrým koncem) byla povídka o zlatokopovi ( hey mister pocket :-)). Jinak je to něco, co s úspěchem docela brzy zapomenu.

Barbie (2023)

Dobře vyvážená kombinace vtipů a vážných témat.

Barevný závoj (2006)

Neupírám filmu jeho kvalitu jak po stránce vizuální, tak po stránce herecké. Především vývoj vztahu dvou hlavních portagonstů je podán velmi důvěryhodně. Leč některé scény se mi zdály zbytečně zdlouhavé a snad i ten závěr v Londýně tam být nemusel....

Barva peněz (1986)

Nevím, nějak mě Scorsese nebere - jeho filmy se mi zdají docela dlouhé a nijaké. I tady jsem si pořád říkala, o co vlastně jde? Co tím chce básník/režisér říci? Nepopírám, že Paul Newman hraje skvěle a ani Tom Cruise není špatný, i prostředí kulečníkových heren má něco do sebe, ale prostě to není ono.

Belle du Seigneur (2012)

Jediné, co na tomto filmu stojí za to, je hudba, která je často používaná místo slov a v podstatě řekne vše. Jinak je to nuda, nuda, nuda. Zatímco Jonathan Rhys Meyers hraje docela obstojně, ostatní "herci" prostě jen vegetují. Podtrženo a sečteno, zapomenutelný film, který stojí na jednom herci a na hudbě.

Ben Hur (2010) (TV film)

Dvoudílný televizní film o přátelství, pomstě a odpuštění zasazený do časů starověkého Říma a Jeruzaléma. Docela dobrý, jen některé postavy (Ježíš) byly v podstatě zbytečné. Příjemná hudba, fajn herci. Neoslní ani neurazí.

Ben X (2007)

Šla jsem na film, o němž jsem zas až tak moc nevěděla a nevěřícně koukala... Neuvěřitelně znázorněn příběh autisty, jeho světa a reality. Příběh o šikaně a jak se s ní snad vypořádat... Greg Timmermans jako Ben byl vynikající, ale na první pohled jsem si říkala, že na středoškoláka (?) je moc starý. Mimochodem, zajímalo by mě, jestli mu Scarlite opravdu pomohla, nebo to byl zase jen kus jeho světa... :-)

Bernard a Doris (2006)

Velká důvěra, která byla začátkem velkého přítelství... výborné herecké výkony, výborná hudba... přesto mě to do děje nevtáhlo natolik, abych dala vyšší hodnocení.