Vesmírní kovbojové (2000)

Clint prostě dělá dobré filmy. Mohlo by být více humoru, ale vše stačí. Ve skutečnosti pár takových věcí opravdu nahoře lítá. Dobré zvukové efekty, měl jsem pocit, že se za pozadím furt něco děje, konečně jsem viděl ve filmu počítač ktarý nevydává při práci žádné zvuky při zobrazování na obrazovce. Realistický film.

Spolužáci (1992)

Výborný film z mládí, skvělá muzika HipHop - Rap, sranda k popukání.

Push (2009)

supr. úvodní popis filmu je úplná kravina. zajímavý a pěkně propletený příběh s vynikající pointou. navíc výborná hudba

Stalo se (2008)

konečně katastrofický film s myšlenkou. spousta informací v tomto filmu je pravdivá.

Co se vlastně stalo (2008)

Spousta povídaček z prostředí kinematografie. Bláboly a zase bláboly, žádné herecké výkony nebyly třeba. Kdo měl kdy firmu ví jak to s kšeftem chodí, jiní si u tohoto filmu řeknou: Páni, to producenství jsou ale nervy. Nudný film, vemte si k němu někoho na povídání.

Caprica - Pilot (2009) (epizoda)

Zklamání, celkově chudý děj odehrávající se v 5 místnostech. To spojování náboženství, různých etnik, teroristy, bohy, počítače a realitu - vznikla z toho kašamalta. Jakoby scénáristé chtěli vytvořit nové pojetí pohledu na cyber technologie, ale moc jim to nejde. Přál bych si, aby někdo sfilmoval klasický příběh od Asimova. V jednoduchosti je krása, v tomto filmu je spíše chaos, než dané téma. Dvě hvězdičky pro pro mě dobrou atmosféru z pohledu na města. Herci nic moc.

Ray (2004)

Scénář k tomuto filmu psal sám život a tudíž není dle mě na místě stěžovat si na slabou akčnost, či jak sem pochopil z jiných komentářů. Foxx hraje naprosto skvěle, rekonstrukce vztahů a jednotlivých dějů je výborná, i když jsem samozřejmě u ničeho v reálu nebyl. K notebooku jsem jsem si vzal sluchátka, abych lépe slyšel výborný zvuk. Film se může zdát být dlouhý, ale v tomto filmovém dokumentu o hudebníkovi se musí hrát hudba a bez poslechu spousty skladeb by to nešlo. Režie také skvělá. Film jsem viděl až pět let po jeho natočení a jako bluesového nadšence mě nadchl. Ráno si v autě pěkně osolím B.B.Kinga.

Šišouni v New Yorku (1993)

Supr, he he, výborný dubing, vtipné hlášky. Opět nechápu ty komentáře okolo. Zase všichni čekali od televizní komedie hluboký zážitek? A mladá kuželka je pěkná štika!

Milionář z chatrče (2008)

Poklidný film s novým tématem, než krimi bych zařadil jako pohádky pro dospělé. Co však přineslo hromadu oskarů je spíše světová politika než výkony herců nebo příběhu. Amerika je teď světový mecenáš, který dává na jevo, jak to se všemi myslí dobře. Žehlí si renomé. Proto ty oskary. Závěrečný tanec na nádraží podtrhuje pohádkový záměr se šťastným koncem. A žili spolu šťastně až do smrti...

Rebelové (2001)

Veselá, barevná, romantická komedie s hlubokou myšlenkou o starých časech. Skvělá režie zaručuje příjemný spád filmu a absenci hluchých míst. Nejsem příznivcem hudebních filmů a dodívat do konce jakýkoliv muzikál je pro mě trápením, ale tento film je někde jinde, volba skladeb a kontrastní barvy které doslova jásají. Většina těchto filmů má jednosměrnou myšlenku, ale zde krom příběhu zamilovaných studentek se zároveň odehrává příběh roku 1968 s událostmi okupace Rusáků a útěkem mnoho Čechoslováků ze země. Soundtrack mi hraje v autě a při různých sešlostech vždy mile potěší děvčata.