Plunkett & Macleane (1999)

Tenhle film jsem viděl jen díky tomu, že jsem na albu Craiga Armstronga slyšel skladbu "Escape" a řekl si, že i kdyby při ní bylo v záběru spící štěňátko, byl by to v ten moment akční nářez. Během filmu jsem se tolikrát nadechoval a řikal si, to špatný je za mnou teď přijde to dobrý, teď přijde "Escape" a ty přečkaný minuty budou oceněný a ono pořád nic. Pak Escape zazněl, ale ač jsem se snažil sebevíc byl jsem už natolik vyčerpán nedotažeností všeho předešlého, že jsem si onu scénu nedokázal užít. Popravdě byla nedotažená i ona. Scott v ten moment dokázal, že zazdí i nezazditelné... Kladný hodnocení za Liv, která se mi tady líbila velice velmi, za Carlyla, kterej prostě umí, za bál a za hudbu Craiga Armstronga. Víc než dvě hvězdy za film u kterýho si celou dobu říkám, že bych to natočil líp dát nemůžu.

Svolení (2004)

Velmi poučné. Konečně jsem pochopil, co to vlastně právník je, k čemu je to dobré a proč je fajn mít jednoho za kamaráda. Reitman je vážně talent.

Vyfič! (2009)

Chtěl jsem v neděli večer zapomenout, že jdu druhý den do práce a režisérská prvotina Drew Barrymore mi podala pomocnou brusli pohodovym filmem. Co musím vyzdvihnout je casting. Na prvoplánovou krasavici mezi rollergirls člověk až na výjimku nenarazí i když by se to nabízelo a díky tomu se celýmu filmu dalo věřit bez větší námahy. A mnohdy byla i tak radost se dívat. Za splněný očekávání jasný čtyři.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Tohle šlo totálně mimo mě. Nebaví mě koukat se na prapodivný prototypy "šťastných" ztroskotanců, tvářící se permanentně nešťastně a navštěvující nešťastné ztroskotance tvářící se šťastně. Nebaví mě koukat na chlapa s psíma očima, co se neumí postarat sám o sebe a kterýho jeho ženě každej, příroda ví proč, závidí... Ať se snažim jak chci nemůžu najít onu pozitivní atmosféru o který spousta diváků mluví v komentářích. Dokoukal jsem se sebezapřením a touhou hlavní dvojici profackovat. Dvě hvězdy za řemeslo.

Zombieland (2009)

Po opětovném shlédnutí musím konstatovat, že Ruben Fleischer je opravdu dobrej režisér s citem pro černočerný humor i pro onu dost obtížnou práci s přiblížením hrdinů divákovi. Byť se jedná o komedii, tak mě vážná linka Woodyho Harrelsona dost chytila a ten jeho "last stand" v kiosku... ani jsem nedejchal. Woody je vážně Badass a vytáhl pro mě film o hvězdičku výš.

Avatar (2009)

Když si spočítám kolik mě stály několikeré návštěvy Avataru v Imaxu, vyjde mi cena za hodinu s prodejnou holkou. Takže mě napadá, jaký je rozdíl mezi prodejnou holkou a Avatarem? Žádný. Obojí je smyslný, krásný na pohled(když si umíte vybrat), návykový, je to adrenalin, je to 3D a orgasmus se dostaví několikrát. Je tu ale i stejný ale. Všechno se vám zdá perfektní, ale pak se vás ve snaze zavděčit se co nejvíc pokusí objekt přesvědčit, že je něčím víc než ve skutečnosti je a tím to celý trochu pokazí. Odejdete domů spokojený, s chutí si tu jízdu někdy zopakovat, ale někde uvnitř vás bude hlodat, že ta podbízivost byla místy přehnaná a že by bylo lepší kdyby byl objekt zticha. Hornerův soundtrack tenhle dojem jen umocňuje svojí zjevnou snahou ohromit. Sice se mu to párkrát povede, ale opravdu jen párkrát. Proto "jen" ****

Tři mušketýři 2 (1974)

Druhému dílu už trochu chyběl tah a nějaká silná dějová linka (v prvním díle náhrdelník) a nějak už mi tam chyběla lehkost. Celou dobu se jen k něčemu nevyhnutelně schyluje a z tohoto na psychiku náročného zchylování sem tam vyskočí parádní scéna (snídaně na hradbách). Navíc chybí hudba Michela Legranda. Na druhou stranu dostává zásadnější roli v příběhu můj oblíbenec Athos v podání Olivera Reeda. Závěr přinese potřebné emoce a Athosovy klidným hlasem pronášené osudové repliky se zaryjí do hlavy. Co mě zarazilo bylo, když jsem kdysi v televizi ve verzi s novým dabingem narazil v závěru filmu na scénu, která v původním filmu který jsem znal z vhs nazpaměť chyběla. Netuším jestli tehdy neprošla cenzurou, či co k úpravám vedlo, každopádně musím přiznat, že bez oné scény bych se obešel a původní verze se mi líbila víc. SPOILER!!! V původní české verzi chybí scéna popravy Milady. Naposledy se Milady objeví v klášteře, kdy na ní namíří Athos a řekne jí "Varoval jsem vás...Na tuto cestu nebudete potřebovat koně." Pak už se neobjeví a člověk si může snadno domyslet co se asi přihodilo.

Tři mušketýři (1973)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Všechno je tu tak nějak vážně/nevážně až to člověka nutí neustále se usmívat, ale přitom to ani na moment nesklouzne ve frašku. Perfektní kostýmy, výprava, hudba Michela Legranda, casting, souboje, výstřih Constance, zákeřná Milady a moje nejoblíbenější filmová postava: Athos v podání Olivera Reeda s perfektním dabingem Jiřího Zahajského... Nikoho jsem předtím ani potom neviděl se na plátně rvát tak živelně jako právě Ollieho. A nejlepší na konec, ono úžasné dospělé přátelství mezi mušketýry, kteří se ale nezapomenou stále bavit jako děti, což je dle mého jediný možný způsob jak spokojeně žít a umřít. Nikdy si nic nedarují, ale za druhýho by zemřeli. Vysypal bych tu ještě A4 superlativ, ale budu se brzdit a fláknu sem už jen úžasnou balící větu, kterou se mi snad podaří někdy v životě použít, až mi bude chtít nějaká žínka prchnout z lože:-) "Nemůžete přeci jít ke dvoru se špinavýma nohama a já ženě nohy nikdy nemyl. Drhnul jsem koně, ale tam se začíná seshora."

Podivné dědictví (1972)

Moje velmi oblíbená westernová komedie a nejlepší film se samotným Hillem. Základ za tři hvězdy, jedna celá hvězda je jen za hudbu a jedna za geniální původní dabing. Když už jsme u dabingu. Jsem rovněž majitelem nového vydání. Přeobsazení by se jakž takž dalo zvládnout, ale to že mi tam zas čtyři různý lidi mluvěj jednim hlasem (lovec odměn, kovář, dozorce a jeden z bitkařů) tak to fakt nedávám. Takže stále vítězí nekvalitní kopie s onou ještě nekvalitnější žlutou částí při scéně ve vězení. Za původní dabing bych si klidně připlatil (za originální soundtrack mi nebylo líto vypláznout skoro 600,-) ale chápu, že se vydavatel bál, že by toho za vysokou sumu v dobách DVD za 60 Kč moc neprodal. Opět tak pro držitele práv k dabingu platí, když chceš moc nemáš nic.

Memphiská kráska (1990)

Když jsem vyndával DVD očekával jsem béčkovou, patosem překypující historickou akci, protože tak nějak jsem si to z dětství pamatoval. Jaké bylo moje překvapení, když se patos dostavil jen na krok a když jsem si nepokrytě drtil palce, jen aby už odhodili bomby a mohli letět domů. Změně oproti tomu co jsem si pamatoval rozhodně pomohlo originální znění. Dobrý hlášky, dobrá akce, krásný letadla a část s hlasy pozůstalých a historickými záběry na mě fungovala na 100%. Mezi válečnými filmy rozhodně nadprůměr. BTW. Po shlédnutí jsem si pustil scénu s útokem stíhačů s německým dabingem a byl to vážně hodně bizarní zážitek... "Achtung, Messerschmitt zehn uhr....":-)