Ned a Stacey (1995) (seriál)

Hóódně drsný sitcom.

Halloween II (2009)

Slasher ve stylu psychologizace schizofrenní osobnosti Michaela Myerse, což je progres sám o sobě.

Casa Carnivora (2010) (amatérský film)

Až příliš minimalistické. Nápad ohranej, hudba dobrá, herci v rámci možností, kamera statická a pointa bohužel žádná. Škoda.

Iron Man 2 (2010)

Reflexe americké posedlosti po zbraních. Rourkův Ivan Vanko si zasloužil větší psychologizaci a prostor, ale i tak svým charismatem strká Downeyho do kapsy.

Parchanti (2010)

Sympatická, leč lehce bezpohlavní týmovka, kde se prostě málo tlačí na pilu a absence většího rozpočtu zabraňuje větší rozmáchlosti. Postava Jeffrey Dean Morgana mohla být taky líp napsaná, vzhledem k tomu, co předvedl jako Komediant ve WATCHMEN, tak tady jeho charisma nedostalo tolik prostoru. Ale překvapuje hláškující Jason Patric. Zábavnější než A-TEAM.

A-Team: Poslední mise (2010)

Epileptická forma nenahradí atmosféru 80. let ani náhodou. Zlatej seriál.

Ondine (2009)

Uondaná irská "pohádka", kde se na otázky odpovídá otázkami. Colin zas nasadil psí oči a střihnul si cikánskýho rybáře a nabrnknul si přitom pěknou Polku, kvůli který se dal na rodinnej život... no nevim, jak dlouho mu to vydrží.

Hra (1997)

Fincher si hraje nejenom s Michaelem Douglasem, ale hlavně s divákem - neustále ho udržuje v napětí díky dusné paranoidní atmosféře. Bohužel se nemůžu zbavit dojmu, že by film vyzněl lépe, kdyby !SPOILER! film skončil Ortonovou smrtí.

Vetřelec ³ (1992)

Na to, že šlo o Fincherův debut, točil prakticky bez pořádnýho scénáře a studio mu do toho kecalo, seč mohlo, což na konec vyústilo ve Fincherův odchod z natáčení, dopadl výsledek nesmírně dobře. Oproti rodině-akční dvojce jde o temný depresivní majstrštyk se vším všudy. Jako plus beru, že donutil Sigourney oholit si hlavu a nakonec ji nechal umřít - skvělej konec. Elliot Goldenthal na pozici skladatele hudby se taky vyznamenal (nedá mi to, ale přijde mi, že Don Davis tady dost vykrádal, když dělal hudbu pro sérii Matrix). SE sestříhaná na základě Fincherových poznámek je samozřejmě lepší než kinoverze a líp osvětluje vizi, s kterou Finch do natáčení vstupoval, než mu producenti zkurvili film.

Logorama (2009)

Podíval jsem se na to, protože duo Original Pringles a Pringles Hot & Spicy namluvili David Fincher, respektive Kevin Andrew Walker. Ale jinak mě to ničim nezaujalo, spíš mě bolela hlava z kadence reklam.