• Hudební

Víkendová Snídaně (2022) (pořad) odpad!

Na Snídani se nedívám ani ve všední dny (sleduji Dobré ráno na ČT 2, kde jsou dobří moderátoři), natož o víkendu s Morávkovou a Čenským. Abych mohla hodnotit, pár minut jsem přetrpěla. Morávková? Nikdy!

Víly z Inisherinu (2022)

Kouzlo irského venkova, několik svérázných postaviček, černý humor, téměř žádné ženy, nádherná hudba a dva přátelé, kteří se scházejí každé odpoledne v hospůdce. A pak najednou je po všem, Colm už nechce s Pádraicem nikdy mluvit, nechce ztrácet čas planými řečmi, chce skládat hudbu, aby po něm něco zůstalo. Na herce v hlavních rolích jsem se moc těšila (životní role Colina  Farella), ale překvapili mě i další, Kerry Condon jako inteligentní a sečtělá sestra hlavního hrdiny, a Barry Keoghan jako prosťáček Dominic. Namlouvací rozhovor Dominica s Pádraicovou sestrou byl dojemný až k slzám. S hlavním hrdinou jsem soucítila, s ním jsem plakala a trápila se. Nebyl sice tak chytrý jako jeho sestra a jeho přítel, ale byl to hodný člověk. Co je víc? Aby se člověk zapsal do historie tím, co vytvořil, nebo být laskavý člověk pro své blízké? Po odchodu sestry zůstal Pádraic úplně sám a přišel i o svého oslíka. O oslici Jenny, kterou měl tak rád. Nezbylo mu nic. A moje přání?  Nejdřív navštívit Bruggy a pak nějakou irskou hospůdku v místech, kde se zastavil čas. Ale hlavně - aby Martin McDonagh ještě něco natočil.

Vražedné stíny (2022) (TV film)

Jiřího Svobodu považuji za dobrého režiséra  a na Martina Fingera jsem se těšila skoro tolik jako na Ondřeje Vetchého. Ale to, co jsem viděla, mi téměř vyrazilo dech. Tak špatný herecký výkon jsem u Vetchého nikdy nezaznamenala. Nevěřila jsem vlastním očím a uším, nechápala jsem, co tam předvádí. Finger byl výborný, jeho výkon perfektní, přirozený. Druhý díl už vidět nemusím.

Zavolejte porodní sestřičky - Epizoda 6 (2022) (epizoda)

Jedna z nejlepších epizod. Laskavý Matthew nemá po svém boku Trixie, která odcestovala pečovat o svou nemocnou tetu, a tak si musí poradit sám. Složitou situaci s komunou hippies zvládne. Sestra Monica Joan má tušení, že se v Nonnatově domě stane něco zlého a obrátí se na jasnovidku. Setkání s ní obohatí obě ženy. Ale mám obavy, co se přihodí. Kéž bychom nepřišli o sestru Monicu Joan! Je už hodně stará, ale moudrá, svérázná a vtipná. "Snadná cesta není vždy ta nejlepší. Někdy ukážeme skutečnou sílu, pokud přiznáme svou slabost."

Zavolejte porodní sestřičky - Epizoda 8 (2022) (epizoda)

Poslední dvě epizody byly velmi dramatické. Velké neštěstí, kterého se obávala sestra Monica Joan, se dostavilo v podobě, kterou jsem nečekala. Nehoda na železnici. A ve vlaku cestovali také tři obyvatelé Nonnatova domu. I když se v některé epizodě odehraje něco tragického, vždy je tam obsažena i naděje. Krásná slova vypravěčky ( v originále Vanessa Redgrave, česky Dana Syslová) vždy potěší a dojmou. "Láska je počátek a její konec je v nedohlednu."Každý den se na hodinu přenesu mezi nádherné bytosti, které bych chtěla mít kolem sebe i v reálném životě. Ale mezi nimi jsem žila pouze v době svého dětství.

Z Karviné do Carnegie Hall (2022) (TV film)

Dokument o úžasné ženě a "jejích dětech". O pěveckém sboru Permoník jsem slyšela, ale netušila jsem, že je tak úspěšný. Paní Šeinerová je dáma, která si zaslouží velký obdiv.

Zločiny z vřesovišť - Vzdušnou čarou (2022) (epizoda)

Mé první setkání se sympatickou vyšetřovatelkou Verou. Patří k ní nejen její klobouk, ale i to, že skoro  každého (i když používá i jiná milá oslovení) oslovuje Zlato. Žádné přestřelky, honičky, prostě rutinní práce, kdy každý v týmu má svůj úkol a svědomitě ho plní. Vera je energická, bystrá, laskavá. Zatím trochu lepší průměr. Ale dívalo se na to dobře.

Adele: One Night Only (2021) (pořad)

Adele je úžasná zpěvačka. Ale já nemám ráda taková velkolepá show, vyhovuje mi víc komorní prostředí. Rozhovor mi připadal zbytečný.( Jsem alergická na slovo EXKLUZIVNÍ.)A ta žádost o ruku. Co to jako mělo být? Současná  Adele je opravdu krásná, ale mně byla sympatičtější ta dřívější s mírnou nadváhou. Když jsem ji sledovala při rozhovoru, nebylo mi s ní příjemně.

Anatomie života - Identita (2021) (epizoda)

Viděla jsem jen pár epizod. Já vím, že to není žádné veledílo, ale některé postavy mě prostě baví. Heřmánek jako doktor Drahoš je neodolatelný - tedy aspoň pro mě. Líbí se mi i Preissová a Schneiderová, jsou to zajímavě napsané postavy. Ne že bych zrovna seděla přibitá k obrazovce, dívám se dopoledne při vaření a musím konstatovat, že i to protivné vaření je s tímto seriálem snesitelné.

Anatomie života - Matky (2021) (epizoda)

Chtěla bych vidět ty sestřičky, které hledají po vinárnách nějakou nezodpovědnou matku. Kde by na to braly čas? Dělat nad rámec svých povinností, to ano. Ale toto už je velmi přehnané. Pohádka. Ale Heřmánek jako Santa Claus neměl chybu. (Ten se fakt rodičům povedl!)