• Hudební

Křidýlko nebo stehýnko (1976)

Tahle komedie mě vždycky pobaví. Pro mě je to asi nejlepší film s Funesem.  Coluche, který hraje jeho syna, je sympaťák. Jeho postava , to je takový milý ňouma, úplný protipól svého otce. Příjemná zábava.

Soumrak dne (1993)

Herecký koncert A. Hopkinse a E. Thompson. Láska v každém gestu a pohledu. Zážitek!

Klub odložených žen (1996)

Po dnešním zhlédnutí jsem musela přidat hvězdičku. Protože tahle komedie mě pořád baví.  Všechny tři herečky v hlavních rolích jsou výborné, obzvlášť má oblíbená Diane Keaton. Parádní píseň v závěru filmu. "Jsem volná a to se mi zamlouvá, chci žít po svým, říkat a dělat si, co chci..."

Z deníku Sherlocka Holmese - Šplhající muž (1991) (epizoda)

Sherlocka Holmese nemám zrovna v oblibě, ale musím uznat, že se občas i pobavím. "Watsone, přijeďte hned, jak se vám to bude hodit. Pokud se vám to nebude hodit, přijeďte také."

Rande s hvězdou (2020) (pořad)

Pořad o Joan Baez jsem si užila, průvodce jsem se snažila nevnímat. Joan Baez je legenda folku, i ve vyšším věku má překrásný hlas a je pořád nádherná.

Synové a dcery Jakuba skláře - Huťmistr (1985) (epizoda)

Před lety se mi seriál moc líbil. A i dnes musím říct, že Dietl jako scenárista je nepřekonatelný. Dudkova režie a řada našich výborných herců dělá z tohoto seriálu zážitek. Srovnám-li s většinou současné produkce a některými "hereckými celebritami", chce se mi zaplakat.

Maigret - Maigret a otevřené okno (2001) (epizoda)

Bruno Cremer jako Maigret není podle mě horší než Gabin. Je jen trochu jiný. Tato epizoda mě zaujala možná i tím, že vyšetřování probíhalo pouze v domě, kde došlo k zločinu. A vidět B. Švarce bylo příjemné.

Poslední adresa (1970)

Lino Ventura je pro mě vždy zárukou filmového zážitku. Poprvé jsem ho viděla ve filmu Dobrodruzi, kde podle mého názoru zastínil A. Delona. Nesourodá dvojice vyšetřovatelů, on zkušený, drsný, poctivý, čestný, bez iluzí, ona nezkušená, naivní. M. Jobert byla k Venturovi vhodnou volbou. Zajímavá a sympatická dvojice, které divák musí fandit. Žádné velké honičky, pomalejší tempo, úmorná mravenčí práce při hledání adresy člověka, který má být korunním svědkem. A ještě je tu malá holčička, jejíž přítomnost vnáší do příběhu prvek něhy. Závěr, který jsem nečekala a který mě šokoval. Výborný José Giovanni, působivá hudba.

Specialisté - Rána do srdce (2022) (epizoda)

Na tak nesmyslný motiv k vraždě jsem ještě nenarazila. A že jsem toho přečetla a viděla hodně. Jediné plus byl Saša Rašilov.