Srážka s mimozemšťanem (2011)

Vedle Shaun of dead a Hot Fuzz je Paul asi nejslabší kousek, ale i tak je to prdel. Pegg Frost jsou prostě záruka kvality

Správci osudu (2011)

Dávám 2** poněvadž jsem hluboce zklamán. Ani ne tak námětem, ačkoliv od Dicka jsem čekal mnohem víc, ale především zpracováním. Nevím přesně jak věrný je film předloze, ale občas působí tak nějak zmateně, romantická linka (samozřejmě nutná) mě po celou stopáž rozčilovala, ačkoliv (nebo právě proto), že je nedílnou součástí děje. Damon mi tu navíc přišel jak pěst na voko. Jinak Newman opět plus za hudební doprovod. Bohužel i ten občas rušil celkový dojem. Nechápu to vysoké hodnocení.

X-Men: První třída (2011)

Nejsem fanda X-Menů, ovšem First Class se mi i tak jeví jako asi nejlepší kus série. Vaughn je nadějný režisér a látky se chopil výborně (ovšem jak věrně zvládl mytologii mutantů nevím, neznám). Přesto jde jen o akční film. Dobrý, ale prostě jenom akční, nic zásadního přece nepřináší.

Zdrojový kód (2011)

Přesně můj šálek čaje. Originální námět, vynikající zpracování. Bohužel jedna hvězda dolů, za onu romantickou linku, která se začne zhruba od poloviny filmu prolínat dějem a za to, že mě Gyllenhaal doslova rozčiloval, když měl něco udělat a místo toho dělal něco jiného (víc prozradit nemohu).

Telefon (1977)

Jako vždy vynikající Bronson ve vskutku zajímavém kousku. Předpokládám, že nebude dlouho trvat a nějaké studio se chytí remaku.

Probuzení (2007)

Moc mě to nevzalo, je to jako pohádka pro dospělé. Navíc tedy nejsem zrovna fanda Christensena už od Star Wars 1, ani voskové figuriny Alby.

Tohle je Sparta! (2008) odpad!

Jak se dalo od dua Jason Friedberg, Aaron Seltzer čekat, chybí zde náznak vtipu, zato v trapnosti se film přímo utápí.

The Ward (2010)

Carpenter nezklamal. Vzal naprosto tuctový a milionkrát převařený námět a udělal z něj solidní hororovou podívanou. Váhal jsem nad 4****, ale přece jen ta story víc jak 3*** nezaslouží.

Návrat do domu hrůzy (2007)

Velmi ubohé, ale příšerky jsou ošklivé tak jak mají být, interiéry taky a hlavně Jeffrey Combs v naprosto otrocky typické roli, což je fajn.

Červený drak (1986)

Vždycky jsem se divil proč má Červený drak s Nortonem tak mizernou kritiku, pokud byl ovšem srovnáván s tímto kouskem není se co divit. Mannův Manhunter má hodně hustou atmosféru, povedlo se i obsazení, včetně Lectera, nebo skřeta.