Goemon (2009)

Moc tyhle filmy nemusim, uznávám, ale že toto je stylovka až na půdu. Pastvě pro oči 3***

Imigranti (2009)

Výběr šílených příběhů přistěhovalců z celého světa mě nechal celkem chladným. Souhlasím, že ty historky nejsou nereálné a rozhodně jsou šokující, nicméně například příběh dívky, která se snaží obhájit útoky na WTC a následně je, ku překvapení všech, deportována, mě jaksi nedojímá (přestože scény to byly vskutku srdceryvné). Prostě se nemůže nikdo divit, ech. Hlavně prosím vynechte kydy o nastavování zrcadla, to mám nejradši...

Mláďata (1979)

Naprosto typický morbidní a starý dobrý Cronenberg. Bohužel v jeho kinematografii nalézám řadu lepších kousků, takže skromě za 3***

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Je to stejné jako všichni ostatní Harry Potteři - naprosto k ničemu. Mám ale pochopení pro úspěch čarodějnického trendu, za který jistě z nemalé míry může děkovat vydatné marketingové masáži. Kdekdo je pak tedy ochoten přimhouřit všechna tři oka. Nehodnotím, nebudu škarohlíd, který kazí průměr fenoménu jen proto, že mu prostě tahle série neladí. Už dost ale

Rychle a zběsile 5 (2011)

Konečně. Sérii Rychle a zběsile nějak extra nežeru, ale je vidět, že pětka se vydává trochu novým směrem. Méně tuněných aut a lesklých zadků - zato více akce a zábavy. Jasně, jednání postav je nelogické, spoustu situací řeší nepravděpodobné náhody, ale to nevadí. Takže Justine odpouštím ti katastrofální trojku a to především za závěrečnou akci, která ač přitažená za vlasy nemá zřejmě v kinematografii obdoby. Jo a abych nezapoměl malé ohlédnutí: Dwayne Johnson (nebudu mu říkat Rock, přijde mi to trapné) je namakaný hovado a sedne sem jak prdel na hrnec.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Tak mě už tahle převařená kaše nechutná. Přestože vím, že udělat choreografii soubojů nebylo nic jednoduchého, jsou fádní, připadají mi bezduché a přetočeníhodné už od začátku. Prostě se tu šermuje a skáče přes překážky, které se jen občas obmění, semtam fórek, ale ani ty už nestály za nic. Navíc jindy vynikající Rush tentokrát coby přiteplený "jakoby aristokrat", mi prostě vadil. Nejlépe Piráty rychle zabalit a odnést, než z toho bude další zbytečný seriál.

Experiment (2010)

Německá verze je jasně kvalitnější, ale ani tento USA počin neurazí. Ten námět je totiž dostatečně vostrej už ze svojí podstaty.

Povýšení (2008)

Výborná dvojka, netřískakl jsem se do kolen, ale bavil jsem se dobře. Doporučuju jako relax

Pořád dokola (2010)

Je to zajímavý kousek, na čemž se shoduje většina zde komentujících. Mě ale přišel potenciál skvělého námětu tak nějak nevyužitý zcela. Ten závěr je navíc takový "šup šup ať už to máme z krku". Vesměs jsem ale spokojen - je to můj šálek kávy, takže za 3***

Zrození Planety opic (2011)

Po všech pokračování a remaků Planety opic jsem přistupoval k novince skepticky. Ale je to meganářez, dechberoucí a po celou dobu stopáže naprosto pohlcující.