Juno (2007)

Verdikt: Je 14. ledna něco před půlnocí, právě jsem shlédl Juno a už nyní vím, že jsem si našel svůj film roku 2008. Kdože to vlastně je ta Juno? Juno (Héra) je manželka a sestra Jupitera (Dia). Juno je neuvěřitelně milý, zábavný a upřímný snímek s velice neotřelým hudebním doprovodem v čele s Kimyí Dawson (Gůgl Kimya Dawson). A hlavně, Juno je ÚŽASNÁ Ellen Page, která snad svou roli ani nehraje, ale žije jí, co nejdříve se podívám na její ostatní filmy, snad to nebude přehnané, ale opravdu myslím, že Ellen Page je v současnosti spolu s Keirou nejlepší herečkou do 25 let, (promiň Scarlett). Musíte vidět a slyšet. Snad bude mít Juno podobný účinek i na Vás. You're a part time lover and a full time friend, the monkey on your back is the latest trend, I don't see what anyone can see in anyone else...but you...

Svět podle Lelanda (2003)

Verdikt: Můj neoblíbenější film, asi protože mám pocit, že je celý o mě. A takové zjištění dostane každého, chápete? ''You want a why? Well, maybe there isn't one. Maybe... Maybe this is just something that happened.''

Beowulf (2007)

Verdikt: Asi to bude tím, že na filmy poslední dobou nemám moc času, takže jich vídím poskrovnu, ale tenhle epos mě prostě dostal. Ano, i když mě to bude stát nějaké body důvěry na ČSFD, tak se přiznám, že mě naplno posadil do sedačky a na konci přinutil pozpěvovat si hlavní hudební motiv filmu celou cestu domů. Bond, Leonidas, Han Solo, Robin Hood, Spartacus, gladiátor Maximus, Rocky Balboa, Superman, Tarzan, Batman, Spiderman, Zorro, John McClane, Neo, těm všem by nahý (ano, čtete správně - nahý) Beowulf nakopal prdel. A to hodně stylově.

Americký gangster (2007)

Verdikt: Scarface? Trilogie Godfather? Goodfellas? Road to Perdition? Pche, je tady American Gangster! A minimálně Road to Perdition a Goodfellas nechává o několik mafiánskych délek za sebou...a to bez jakéhokoliv náznaku nudných (rozuměj usínacích) pasáží, které obvykle tyto mafiánské filmy se zdánlivě přehnanou stopáží mají...nevěříte? Věřte :o) Jistojistě se tady také urodilo několik Oscarových nominací.

Saturday Night Live (1975) (pořad)

Verdikt: Tohle je absolutní bomba, něco co se naštěstí nikdy na obrazovkách českých televizí v podání čechů neobjeví, bylo by to totiž nudné, fádní a trapné, pravý opak tohoto skvostu, který se vysílá už přes třicet let. V prvním díle 33. sezóny se objevil Lebron James jako moderátor plus íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád, The Lyle Kane Show na Black ET channelu, The Ambigously Gay Duo, Solid Gold a zlobivý hoch Kanye West a mnohem víc! Totální nářez!

Zbouchnutá (2007)

Verdikt: 'Inteligentní' komedie na úrovni (WTF?) jako vystřížená ze života, kde se díky Sethu Rogenovi a jeho partě kamarádíčků z Machrů a šprtů, vyskytne i nějaký ten lacině obhroublý vtípek. A tak to má být! Úplně mě tam dostávaly maličkosti, jako kamarádská kolegyně hlavní zbouchnuté hrdinky nebo scéna s dveřníkem u klubu :o) Není to 100% úplně plný počet, ale když si musím vybrat, přikláním se raději k pěti hvězdičkovému ohodnocení, vážně to stojí za to.

Transformers (2007)

Verdikt: WOW!!! Jedinou recenzi filmu, kterou jsem nechal před shlédnutím filmu ke mě dolehnout byla ta od Mirky Spáčilové v DNES. Tudíž jsem měl poměrně čistou hlavu připravit se na to, co mě čeká...a že jsem se teda dočkal pořádně! Tenhle film prostě nemá slabou stránku, je v něm naprosto všechno. Docela by mě zajímalo, jak nemohl být nejdražším filmem všech dob, vždyť v takovém novém Supermanovi nebylo NIC. Možná tady někdo filmu bude vytýkat sladkou scénu, kdy hrdina běží zachránit svět a jeho 'láska' mu do duše promluví nějaké to moudro...a právě kdyby tato scéna tam nakonec chyběla, dám hodnocení o stupínek nižší, prostě Michael a Steven nejsou blbci a umí to s námi. Nejlepší film všech dob? Ale kdeže. Ale výtečná letní akční podívaná pro kino jak vyšitá? Jednoznačně ano!

V zajetí rychlosti (2005)

Verdikt: Bravurně provedená road-movie, kde Vám ve 127 minutách proběhne před očima sen jednoho starého dědy, kterého všichni odepisují, všichni se mu posmívají, avšak ty samé lidi si dobrácký Burt Monroe v podání skvělého Anthonyho Hopkinse dokáže, svou upřímností, vtipem a snad i šarmem, získat na svou stranu. Nemůžete tomu starému Indiánovi nefandit. Shlédněte tento příjemný film a hurá si splnit nějaký vlastní a třeba i zdánlivě bláznivý sen...

Čas je neúprosný (1978)

Verdikt: Výborný kratičký dokument, ve kterém staří lidé = lidé kteří už něco zažili, vyprávějí, proč stojí za to žít. Viděno skoro o 30 let po natočení působí tyto zkušenosti ještě více působivě.