• Fantasy

Život (2017)

OBSADENIE: 8/10 HUDBA: 9/10 EFEKTY:10/10 AKCIA: 8/10 DOJEM: 8/10 II Asi ako všetkým tu mi pri sledovaní napadol kultový Votrelec, teda hovorím si, snáď to bude aspoň trochu také ako on. Celým dejom sa tiahne napínavá, miestami až mrazivá atmosféra a bezvýchodiskovú situáciu hlavných hrdinov bolo cítiť na vlastnej koži. Life veľmi milo prekvapil a len veľmi málo chýba k čistým piatim *.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

OBSADENIE: 9/10 HUDBA: 10/10 EFEKTY: 9/10 AKCIA/HUMOR: 9/10 DOJEM: 9/10 II Geniálna zmes všetkého čo na filmoch milujeme v tom najkultovejšom balení. Vincent Vega Johna Travoltu a jeho parťák sú úžasní rovnako ako aj výborný soundtrack a hlášky. A ten twist...

Logan: Wolverine (2017)

OBSADENIE: 9/10 HUDBA: 8/10 EFEKTY: 9/10 AKCIA: 9/10 DOJEM: 7/10 II Výborné zakončenie výbornej ságy. X-men nikdy neboli nijak zvlášť moji obľúbení, ale tento film stál za to.

Velká čínská zeď (2016)

OBSADENIE: 7/10 HUDBA: 9/10 EFEKTY: 7/10 AKCIA/HUMOR: 9/10 DOJEM: 5/10 II Typ filmu, na ktorý treba ísť s nie moc prehnanými očakávaniami. Miestami zábavné, miestami strašne predigitalizované a miestami som mal pocit že je to úplná somarina. Ale ako dá sa, je veľa aj horších filmov.

Robin Hood (2010)

OBSADENIE: 8/10 HUDBA: 9/10 EFEKTY: 10/10 AKCIA: 9/10 DOJEM: 8/10 II Scott a Crowe opäť po rokoch rozohrali parádnu historickú jazdu, v ktorej nieje núdza o efektné bitevné scény, atmosférické momenty či napínavé pasáže ale ak by som to mal porovnať s o pár rokov starším Gladiátorom tak má to pre mňa o niečo menšiu emotívnu hodnotu.

Assassin’s Creed (2016)

OBSADENIE: 7/10 HUDBA: 8/10 EFEKTY: 10/10 AKCIA: 9/10 DOJEM: 6/10 II Ako hráč a fanúšik hernej série som mal asi priveľké nároky na jej spracovanie, pretože na konci, ktorý sa mi vyslovene nepáčil som chcel späť peniaze za lístok. 2 hoďky hrania ktoréhokoľvek dielu sú záživnejšie než toto. Aj keď akcia (skok dôvery!!) a súboje ako aj soundtrack a prostredie boli fajn, tak na druhej strane nedotiahnutý príbeh, málo priestoru pre postavy a sem-tam neprehľadnosť mi nedovolí dať viac než ***. Ale čo sa týka filmov podľa hernej predlohy tak tam je Assassin's creed jednoznačne na prvom mieste.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

OBSADENIE: 9/10 HUDBA: 10/10 EFEKTY: 9/10 AKCIA/HUMOR: 10/10 DOJEM: 10/10 II Začnem tým, že piata epizóda je bezkonkurenčne najlepší a môj najobľúbenejší diel ságy. Vždy sa nechám unášať geniálnou prvou trištvrte hodinkou, ktorá sa odohráva na plátne Hoth a atmosféra je priam delikátna a ten zvyšok je len veľmi nadpriemerne dokonalý. Han Solo a princezná Leia v plnej kráse, Chewbacca a C3-PO hláškujú ako o život, no a na záver trocha emócií. Skvelé!

Rogue One: Star Wars Story (2016)

OBSADENIE: 9/10 HUDBA: 9/10 EFEKTY: 10/10 AKCIA: 10/10 DOJEM: 10/10 II Veľkolepé ! Nikdy by mi nenapadlo, že niečo môže prekonať pôvodnú Star Wars trilógiu, no Rogue One dokázal, že ako veľmi som sa mýlil. Ani pri Epizóde VII som sa tak nebavili ako práve pri Rogue One. Očakával som niečo málo a dostal som nadupaný dej, prepracované efekty a dizajn, cool postavy, inoavatívnu hudbu, bombastcké prepojenie s Novou nádejou a jedinečný feeling s ďalších, po dlhom čase opäť bravúrnych Star Wars. _Videné v 3D_