• Krátkometrážní

Osm hrozných (2015)

Promyšlená konverzačka ve stylu Gaunerů, která sice místy působí trochu přehroceně a divadelně, ale index zábavnosti nechá na všechny tyhle výtky rychle zapomenout. Tarantino v té nejtypičtější podobě.

Absolvent (1967)

Dravé drama o mladém muži snažícího se oprostit od každodenních stereotypů, zabývající se chlapeckými touhami či hledáním štěstí v životě. Geniální.

Diktátor (2012)

Humor pro který nemám pochopení.

Blade Runner (1982)

Umělecké kultovní sci-fi, které sloužilo jako inspirace pro všechny ostatní cyberpunkové snímky. Perfektní audiovizuální zážitek, který bude už navždy považován za klasiku svého žánru.

Avatar (2009)

Destilát všech filmů, které milujeme v epickém a výpravně pompézním provedením specialisty na obří výdělky Jamese Camerona, zub času se na něm sice podepsal, ale své místo v kinematografie zcela jistě má.

Tenet (2020)

Originální akční sci-fi, které se snaží projektovat schémata agentských filmů do zamotané zápletky o inverzi času. Perfektní ozvučení, charismatický protagonista a tepavá akce prošpikovaná napětím. Jeden z nejlepších kino zážitků.

Old Boy (2003)

Silně stylizovaný kousek, který svým fyzickým komiksovým násilím nechává vzpomenout na Tarantina a Miikeho. Netradiční, ale úchvatný film.

Spalující touha (1999)

Hlubiný rozbor toho, jak nás ovlivňují naše sexuální touhy a kam až se kvůli nim můžeme dostat. Geniální, rafinované a kubrickovsky precizní. Jen musíte mít doširoka otevřené oči.

Klub rváčů (1999)

David Fincher na vrcholu. Silná výpověď o společnosti devadesátých let a touze změnit svůj stereotypní život, zabalená do formálně nepřekonatelného balení s dost možná nejlepším zvratem všech dob, která v mích očích poráží i Obvyklé podezřelé nebo Sedm. Nezapomenutelný film.