Muži v černém (1997)

Pre mňa je to perfektný popcorniak. Zabavil som sa smial som sa a čo viac môžem chcieť od oddychovej komédie? Podla mna mic. Slušné, fakt slušné. PS: A to si tvorcovia boli istý že točia prepadák :)

Muži v černém 2 (2002)

Veľmi podarené pokračovanie ale jednotky nedosahuje. Trošku mi vadil Tommy lee Jones ako poštový úradník ale len trošku, to čo mi vadilo viac bol johnny Knoxville podla mna to nie je herec, blázon určite ale herec nie. nech radšej dalej toci jackass tam je zabavnejsi... o mooc zabavnejsi :)

Muž v ohni (2004)

Výborný akčný thriller. Washington ako ochlasta bez citu ktorý chráni malé ale neskutočne ukecané dievčatko. On je zo začiatku tvrdý (Neplatia mi za to byť s tebou kamarát ale za to aby som ťa chránil), no časom sa s ňou predsa len skamaráti. A potom? Potom konečne môže vykonať svoju prácu. Dievčatko unesú. Scott tu vytvoril perfektnú atmosféru kde Mexico city vyzerá ako posledné miesto kde by som chcel bývať (a vychovávať svoje deti..keď nejaké budem mať), scenár je celkom dobrý, spôsoby smrtí záporakov sú celkom originálne (Bomba v zadku), a herecké výkony v miernom nadpriemere. No dakota Fanning tu hrá prekvapivo veľmi dobre. Bude zaujímave sledovať ako sa to zlatučké, inteligentné a ukecané dievčato vyvynie (herecky samozrejme:). PS: zábavná je veta okopírovaná s Kill Bill : Pomsta je pokrm ktorý sa podáva za studena :)

My Best Friend's Birthday (1987)

No tak na toto som sa tesil (aby nie ked som celym srdcom tarantinovec). a aj som dostal to na co som sa tesil. Vedel som ze film nie je dokonceny a vedel som ze to prakticky nemá príbeh a ze je to skor taka prehliadka dobrých a menej dobrých dialogov. Herci su velmi ale velmi zlý. Sceny kde nehrá tarantino trpia strasnou amatercinou a v nich vsetci herci do jedneho prehravaju. S vinimkou sceny kde dostane Mickey kopacky. Ta bola skvelo napísaná a pri jej konci som sa fakt nahlas rozosmial. Sceny kde hra Tarantino su vsak uplne skvele. medzi najlepsie patrí dohadovanie ceny s Callgirl alebo debata o Elvisovi (ktoru trosku obmenenu neskor pouzil v True Romance). Dalsou podla mna dobrou scenkou je kug-fu suboj s mopom na ktorom som sa velmi dobre zabavil. Je ale zaujimave sledovat ako mal Tarantino uz vtedy jasno kde sa chce uberat. Dialogy su citit nim a dokonca sa tu najdu aj tie tarantinovsky dlhé zábery (ktoré su tu inak velmi zle postrihané). Filmu dávam 3 hviezdicky za dialogy, scenky s Tarantinom a za to ze je to jednoducho film ktorý si velmi cením. PS: Chcem sa podakovat Adrianovi za pomoc pri zhánaní tohoto filmu. Nebyt jeho tak ho asi nikdy neuvidím.

Mys hrůzy (1991)

Síce som originál nevidel, môzem povedat toto je jeden skvelý film, ktorý originálu urcite hanbu nerobí. potetovaný DeNiro je jednoducho skvelý. Dokonaca sa mi tu pozdávala aj Juliete Lewis, ktorú inak nemám bohvieako rád. Príbeh je skvelý, nenudí a hovorit o tom aký skvelý rezisér Martin Scorsese je ani nie je potrebné.

Nakažen (2000) odpad!

Už mám dosť týchto filmov o smrtiacich moroch vo veľkomestách. Kebyže to je aspoň nejako solídne spracované ale toto mi pripadalo ako dlhšia epizóda s Komisára rexa a to je na celovečerný film sakra málo!

Na pokraji slávy (2000)

Perfektný rockový film. presne ako to mám rád. Parádna muzika, poplašené gruppies a fanatik do hudby. Oooh ako velmi by som chcel žiť v tých časoch. Aspoň, že ich môžem ochutnať v´daka tomuto skvelému filmu.

Nebezpečné myšlenky (1995)

Celkom zaujímavý námet, ktorý ale stroskotáva na "výkonoch" študentov. Tá černošská holka je celkom dobrá a george Dzunda sa dá, ale ostatný veľmi prehrávajú a keď dajú záber na coolia a jeho ťažké raperské ksichty tak sa len smejem. Film ktorý s bahna podpriemernosti vyťahuje Michelle Pfeiffer a dobrá hudba (i keď rap nemám rád tu sadol ako riť na šerbel)

Nebezpečný klient (1994)

Tak ja som tých Grishamoviek tolko nevidel, mozno preto sa mi tento Thriller videl ako velmi dobry. zabavil som sa, atmosfera bola taka spravna pravnicka, a herecke vykony na mieste. Zvlast Tomy Lee. Pre mna to patri medzi tie lepsie pravnicke thrillery, aj ked to je skor 3 a 1/2 *.

Nejlepší gangster (2000)

Niekto sa tu snažil skĺbiť Tarantina Scorsesa Leoneho a Coppolu dokopy no nedarí sa. Nudný shit