Ospalá díra (1999)

toto bol nárez. Tim Burton sa nezaprie, ale dosiel dost daleko. Je to asi jeho nakrvavejsí a najtemnejsi film, to sa musi uznat. Hned na zaciatku na nas dycha taka atmosfera ze som ani nedychal, a pokracuje to takto pekne dalej. Burton nastastie nesklzol, len k hororovej atmosfere a obcas film vtipne odlahcil, niekedy az trosku morbidny humorom (hlavne scena pitvy). Tim znova vsadil na svojho (asi) najoblubenejsieho herca a urobil fakt dobre. Johny Depp je jeden vynikajuci herec a tu svojho trosku arogantneho, vedou nadseneho mladika zahral fakt na jednicku. Christina Ricci tu bola fakt neodolatelna ako uprimne zamilovane dievca trosku pobluznene carodejnoctvom. Tento film miesa hutnu hororovu atmosferu, krv (ale urcite nie stylom splatter hororov, co by tu bolo viac na skodu ako na uzitok) a lasku. Tieto ingrediencie robia s filmu fakt skvely zazitok a cestu do Sleepy Hollow som ochotny kedykolvek zopakovat.

Osudový dotek (2004)

Velmi dobrý scenár. Perfektná réžia. prekvapivý herecký výkon Ashtona "kelsa" Kutchera len tie deti hrali podla mna trochu trápne a ani Amy Smart sa nemá čím chváliť (hlvne v pasáži ked robí prostitútku)ˇ. Ale atmosféra a nadupaný scenár nad týmito negatívami vyhrávajú.

Pátý element (1997)

Jedno velmi vydarené sci-fi. Po vizuálnej stránke ide o jeden perfektný film. Herecky je to tiez velmi dobré. Bruce Willis podáva solídny výkon, no jeho zivotna rola to urcite nie je. Ale na druhu stranu filmu to neskodi. Jovovich si svoj Piaty Element vychutnala fakt velmi dobre a urcite pôsobí ako z iného sveta. A Oldman? Jezisi kriste, ten jeho vysinutý zloduch je najlepsou zlozkou filmu. Oldman sa v záporákoch asi nasiel. Toto je asi posledný Bessonov rezisérsky pocin, ktorý s cistym svedomím ozancím ako velmi dobrý. Ved ten akcný záver je naprostá bomba.

(1998)

Temný príbeh jedného geniálneho matematika, alebo ako skoncil Dobrý Will Hunting. Pekelne hustá atmosféra, usi drásajúce zvuky, hdina plný schizofrénie a nenávisti k samému sebe koli svojej genialite a hlavne skvelá rézia. To sú veci ktoré s tohoto filmu robia nadpriemerný zazitok. Vsadit na ciernobiely material sa tiez vyplatilo, posobi to v style noir filmov, ale rozhodne to noir nie je. Scenky medzi maxom a susedkou su plne citelne velkym erotickym nabojom ale... Pi rozobera velmi zaujimave otazky, nielen z oblasti matematiky, ale aj s oblati zidovskeho nabozenstva. Je to dost tazko stravitelny film, ale rozhodne stoji za pozretie.

Pianista (2002)

Adrien Brody tu podal veľmi dobrý výkon Polanski odviedol pozoruhodnú réžiu a ja som zažil výnimočný filmový zážitok. Od piatej * mi to oddelilo len moja neláska k vojenským drámam.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Celkom pekný film, ale nie je to moj žáner a navyše Bloom vážne nevie hrať. naštňťastie to zachraňuje perfektný Johnny Depp. Ako letná oddychovka to neurazí ani nenudí. Zdraví priemer

Pláž (2000)

Velmi zdarilá adaptácia knihy (aj ked kniha je o tu jednu hviezdicku lepsia). Na zaciatku atmosfera thajska cestovania, potom atmosfera raja kazdeho mladeho. Duffyho výjavy sú tiez celkom zaujimavou zlozkou filmu, ale podla mna najlepsou castou filmu je ten koniec, kto videl pochopi.

Ples příšer (2001)

výborná dráma, výborný Billy Bob Thorton, výborná Halle Berry. Skvelá Forsterova réžia, skvelá atmosféra rasistickej ameriky, a aj tá malá erotická scéna je skvelá :)

Plnou parou vzad! (2002) odpad!

Tak takúta trápna komédia sa len tak nevidí. Je to plné nechutností a hrá sa to na supervtipnú teen komédie. Cítit s toho frontálny útok producentov na penazenky blbej americkej mladeze. Ziadne herecke vykony, trapne vtipy, absolutne nesympaticky hrdinovia. Tento film si zasluzi podpalit celuloid na ktorom bol natoceny a jeden jediný vtip na ktorom som sa zasmial to nezmení.