Signum laudis (1980)

Hrdinou je bývalý koňský handlíř kaprál Hoferik, který na ruské frontě převezme velení po padlých důstojnících. Na statek, kde jsou vojáci ubytovaní,přichází štáb. Generál Berger dekoruje Hoferika řádem Signum laudis a nabídne mu místo správce. Nenávist vojáků k Hoferikovi se však stupňuje. Když statek obklíčí nepřítel, generál Berger na Hoferikovu radu pošle pluk přímo proti němu,aby se malá skupina se štábem mohla pokusit dostat se z obklíčení. Nakonec si i štáb uvědomí, že je jedinou šancí vzdát se, ale nejdříve se musí zbavit fanatického Hoferika. V kritické situaci je to jen on, kdo nechápe realitu,a proto ho zlikvidují. Působivě podaná atmosféra,živé dialogy a vynikající herecké výkony napomáhají účinnému vyznění základní humanistické myšlenky, jednoznačně odsuzující jakoukoli formu militarismu s fanatismem.

Pravdivá romance (1993)

Snímek natočený podle brilantního scénáře Quentina Tarantina, byl jakousi předzvěstí mistrovského Pulp Fiction.

RINO - Příběh špióna (2016)

Není to špatný dokument, ale když se dostane do fáze, rozpad důvěry StB A Následné odhalení v USA Tvůrci jen naznačují. Zahalují tím dokument tajemstvím, nebo použití symboliky je matoucí. Některé informace, které se v dokumentu neobjevily jsou už dostupné na internetu.

Teď vaří šéf! (2014) (pořad) odpad!

Já jako bývalý profesionální kuchař tvrdím, že neumí pan Pohlreich pracovat s nožem. Suroviny z kterých vaří jsou, pro normální lidi nedostupné, měl by jít se svým projevem spíše do cirkusu.

Soudkyně Barbara (2015) (pořad) odpad!

Barrandov pod vlivem Činského investora se propadá, ještě na větší dno. Reklamy na pořady jsou určitě dražší než celé projekty. U soudkyně Barbary je vidět, že odpad nezná dno. Nejhorší na tom je, že to má sledovanost.

Orlando (1992)

Orlando je téměř nesmrtelná bytost, která může žít nejen jako žena, ale i jako muž. Na cestě prochází čtyřmi stoletími, od doby Alžběty až do dvacátého století. Po estetické stránce dokonalé, skvělá Tilda Swinton. Kniha Virginii Wolfové, která sloužila jako předloha jsem četl nicméně musím konstatovat, že se nepodařilo docela přenést do filmu vzájemně se překrývající časové roviny fantastktního románu.

Mys hrůzy (1991)

Vynikající snímek, jako remake filmu z roku 1962 je o hodně lepší než orginál. S minimem násilnických scén vypovídá maximum o násilí v člověku, a odvíjí se v mnohem realističtějším duchu. Herci hrají skvěle dominuje Robert De Niro.

Specialista (1994)

Akční thriller má výbušnou akci dobře rafinované, monumentální exploze a zájmena superhvězdné obsazení.