Poltergeist (1982)

Kdyby se Poltergeist nesnažil být i komedií, velmi by mu to prospělo. Co se týká budování atmosféry, nepřišlo mi, že by to uměl, není tu snad žádný moment, který by zalézal pod kůži a celkem nezáživně podle mě napsali repliky, kdy se řeší paranormální aktivita, dokonce bych řekl, že to působí satiricky. Závěr u mě zvedne hodnocení o hvězdu nahoru, protože se konečně začne něco pořádného dít, navíc je pěkně a efektně udělaný. Že by film ale dokázal vyděsit, to říct nemohu.

Avengers: Endgame (2019)

Film je to velkolepý a ve světě kinematografie mu rozhodně patří své místo. Má mnoho fajn momentů, odkazů a i ta sranda sama ze sebe zahřeje u srdce. Škoda, že některé věci zkartkovitě vypráví, ne-li úplně vynechává a divák prostě dostane některé věci bez rozvoje - například takový Smart Hulk. Ještě větší škoda, že film má spoustu nelogičností, dějové zvraty jsou vysvětlené, jak se to filmu hodí, tak aby se to nějak pospojovalo, po bližším zamyšlení toho spoustu nedává smysl. Všechno to je zakryté next level efekty a dechberoucí akcí. Rád se na to vždycky podívám hlavně díky tomu, ale pamatuji si, jak jsem byl po první projekci zklamaný, protože jsem nepotřeboval, aby se všichni vrátili zpátky díky cestování časem.

Donnie Darko (2001)

Zajímavý film a rozporuplný zároveň.

Hellraiser (1987)

Na to, jak je to starý film, má celkem vydařené masky. Umím si představit, že v té době to bylo něco, ale i když to je starý film a tehdy se na odvypravení děje moc nehrálo, přijde mi, že sám režisér nevěděl, co vlastně na to plátno dát. Čekal jsem, že film o pekelnících, společně s kultovním Pinheadem, bude o pekelnících. Film ale příběhově utíká úplně někam jinam, ani v podstatě nic nevypráví a ja jako divák mám pocit, že jsem se nic nedozvěděl. Horror je to totiž postavený na jedné celkem jednoduché zapletce a ony postavy pekelníků jsou tu vlastně vedlejší. Škoda.

Lék na život (2016)

Zajímavě natočený film a záběry má tedy prvotřídní. Osobně nemám moc rád Dana Dehaana, ačkoliv je to dobrý herec, nepřijde mi sympatický, ovšem nutno říct, že snímku dodává pocit něčeho nemocného. První hodina filmu je správně napínavá, ovšem druhá jako by zapomněla, že je na čase jít do klimaxu. Samotné rozuzlení je dávkováno velmi rozporuplně, bez momentu překvapení, protože už od začátku vlastně víme, že se v senatoriu dějí divné věci a jediné, na co zbývá odpovědět je proč, a ani to mi nepřišlo dostatečně silné. Navíc mi chybí objasnění jistých "procedur" k pochopení procesu, je to obecně velmi zmateně podané. Co se týká hororu, snímek je sice natočen tíživě, ale do hororu má daleko.

Pinocchio (2022)

Nu což, je to od Zemeckiseho, takže je jasné, že to je pro ty nejmenší. Jsem si jistý, že z toho děcka budou nadšený, protože je to pěkně udělaný a barevný, a je to přesné zobrazení dobra, zla a morálních hodnot jako v pohádkách z kouzelné školky. Pro dospěláka tu není zhola nic, film je zkratkovitý a klasicky nelogický, což je k výše zmíněnému asi v pohodě. Mě osobně docela iritoval hlas Pinocchia a Tom Hanks hraje snad nejhůř z celé své kariéry. Tři hvězdy s odřenýma ušima protože je to čistě mířený na caparty.

Elvis (2022)

Elvis je zábavný snímek, i na svou poměrně dlouhou stopáž nenudi. Volba herců je vynikající a oceňuji, že snímek podává příběh z jiného úhlu pohledu. Svěží režie tomu kraluje, některé záběry ovšem působí umělě a poslední Elvisova dny mohly být vic rozvedeny, film je to ale boží.

Sandman (2022) (seriál)

Sadmana je těžké ohodnotit, protože seriál vypráví víc než jen příběh o Králi snů. Je to především příběh o změně. Některé epizody hýří scenáristickymi nápady a jako celek, přijmete-li, že to není klasické fanstasy, působí velmi komorně, přesto zajímavě. Zprvu se mi nelíbil emo vzhled Toma Sturridgeho, ale jeho projev mě dokázal přesvědči o opaku, ovšem i tak si myslím, že se autoři nemuseli snažit za každou cenu zavděčit adolescentům. Velmi podmanivá je také hudba. Rozporuplný je námět, respektive lze říct, že Sandman přeskakuje z námětů do námětů, protože, jak jsem řekl, pointa toho celého je změna, ovšem to bourá stěny klasického vyprávění a chápu, že to pak někomu může připadat překombinovaně. I mě občas vadilo, že některé linky potom nedostaly pořádně prostoru. Například bratr Sandama Touha mohl rozhodně v sérii být více, už jen proto, že je hlavním činitelem potíží. To je největší minus série, očekávaný střet totiž nevznikne a jako by poslední díly ztrácely dech. Na mě pak už i začala padat ta překombinovanost, ale naštěstí to už skončilo. Taky mě trochu štvalo že Lucifer je žena... obecně The Sandman sjíždí na vlně dnešní společenské korektnosti, co víc, občas to přehání. Jinak je to pěkně udělané.

Paroží (2021)

Film bez pořádného nápadu, pomalý a temný, ovšem bez napětí. Windiga monstra si moc neužijeme, některé nápady by mohly mít potenciál, využít je... a to by asi na to film musel jít úplně jinak, aby víc fungoval.

Uteč (2017)

Námět ma potenciál jít k pěti hvězdám, film buduje příběh velmi rozvážně a podmanivě. Všechno je dobrý až na závěr - je totiž příliš urychlený včetně rozuzlení.  Klidně bych zvládl delší stopáž, kdy dostanu pořádný survival, takhle mě to až tak nezasáhlo a působí to spíš jako jednohubka, jež mohla klidně ještě pokračovat dál. . Taky mi příjde divné, že když používají černochy k převtělení, tak pak pracují jako sluhové. Jako proč? Žádný důvod jsem nepochytil nebo jsem to možná nepochopil... Čtyři hvězdy s odřenýma ušima