Marley a já (2008)

Když se podívám na plakát se psem vydím jen další zoufalost. Když se podívám na film, tak ten mi zvedne náladu a stále přítomný pes na obrazovce mi spolu s Anistonovou a Wilsonem skvěle padne do noty. Kdo nikdy neměl psa tak asi nepochopí a zcela nedocení kvality tohoto filmu a skoro je mi takových lidí líto. Psi jsou super... Většinou!

Protiklady se přitahují (2008)

Výstavní zoufalost a absolutní prázdnota (emoce? pche!) jakých jsou už snad stovky. Samozřejmě, že Freddie se zachová jako idiot a samozřejmě že jej obratem posere pták (když je to názorně ukázáno, tak to už je fakt plivnutí do tváře všemu co dělá dobrý film dobrým filmem). Zoufalí herci, nudná režie, scénář co se dá napsat na toaletě během týdne a stále nebude nejpamětihodnějším výplodem snažení v místnosti...

Drsný časy (2005)

Nejlepší herecký výkon Christiana Balea (hned několik absolutně super mometů) naštěstí není jedinou silnou stránkou tohohle thrilleru. Scénář není nijak povrchně primitivní a atmosféra je hodně ponurá a znepokojivá. Jim je prostě hovado, ale stejně mu ke konci člověk tak nějak začne fandit, což je jedině super, protože ten nesympatickej mexikánec se nedá snést v žádném filmu a tenhle není zrovna výjimkou.

King Kong (2005)

Po shlédnutí 200 minutové verze řadím za pět. Jacksonův King Kong je poskládán z absolutně dokonalých dílků. Delší verze je podle mne ještě kvalitnější a v HD jsou všechny ty nádherné obrazy ještě nádhernější. Všechna tři "části"(cesta na Skull island, Skull island a návrat do NY) mají něco do sebe. Herci jsou výteční, hudba skvělá a efekty podle mne jedny z nejlepších vůbec. Přesně ten vizuální styl, který podle mne King Kongovi sedí jako ulita. Film je neskutečně dlouhý, ale nedovedu si představit, že by jej někdo o hodinu zkrátil. Po shlédnutí s několika letým odstupem (kdy z fanouška opadne nesmyslné zklamání z Jacksonovo volby tématu) nenacházím žádné vady. Tenhle King Kong je ultimátní jak v akčních pasážích tak i v pocitových (natáčení na lodi, celý závěr) momentech. Kdybych nikdy neviděl staršího Konga s Bridgesem rozhodně by mne film sejmul ještě víc a šel by do TOPky.

Sexbomba od vedle (2004)

Teda takhle jsem se dlouho nenasmál. Vtipná komedie, bez zbytečného přehánění a vulgarit a přitom svěží. Elisha je sexy, Emile v pohodě a Olyphant k smíchu, že nechápu proč vůbec bere vážný role. Sice mne víc bavila první polovina filmu, ale v tomhle žánru si myslim víc vymyslet snad moc nejde (zvlášť když u kormidla není Kevin Smith nebo někdo z Apatow squad). Romantická komedie co funguje a pobaví, takových je čim dál míň, tahle patří k tomu nejlepšímu z posledních let.

Black Books (2000) (seriál)

Po třech shlédnutích všech tří sezón můžu s klidem říct, že tohle je nejvtipnější BritCom a dost možná komediální dílo vůbec... Lepší jak Pythoni, lepší jak Trpaslík a těžce válcuje i nejlepší momenty z IT Crowd. Dylan Moran je Bůh.

Až tak moc tě nežere (2009)

Sledovat jak se pro změnu snaží ženský, není úplně zlý. Sympaťák Bradley Cooper a krásně přirozená Scartlett Johansson měli zdaleka nejatraktivnější části filmu (jejich sex appeal se prakticky násobí). Jennifer Aniston a Connelly účelově nudily (ale fakt dobře!) a zbytek bohužel nudil neúmyslně (Affleck absolutně strašnej). Dvě hodiny, asi čtyři páry a další postavy absolutně nedokáží udržet mou pozornost ani moc pobavit či dojmout. Dobrou byla pro mne neznámá Ginnifer Goodwin. Jinak absolutně sterilní film navzdory super obsazení. Zbytečnost.

Super drbna (2007) (seriál)

Teda tolik pěkných hereček a herců pohromadě to se jen tak nevidí (a ty výkony! :-). Naštěstí, ale to nevypadá zas tak povrchně a Jennie opravdu získává sympatie hned na začátku.. Příjemný rozjezd doprovázený nejlepším hlasem, který znám co vtipně doplňuje a komentuje děj je vynikající nápad. Dalším plusem je špičkově vybíraný soundtrack (funkčností a rozmanitostí srovnatelný s Veronicou Mars), který dramatičtějším scénám pomáhá. O.C. mne nezaujalo, Beverly Hills v next generation balení mne rozesmálo a donutilo hned zmáčknout stop, tohle šanci dostane.

Samantha Who? (2007) (seriál)

Ani po více dílech mi stále nepřijde Samanthina postava zrovna sympatická (trošku problém u nevtipného komediálního seriálu). Christina Applegate je dobrá, ale tady nedostává dostatečně vtipné repliky a zápletka je chudá (navíc rozmazlené manhattanské tři-až čtyřicítky coby hlavní hrdinky opravdu nemohou vytvářet diskuse a humor, který sedí mě - Sex and the City je opravdu vtipnější i chytřejší). Pokud bych měl přirovnat Samanthu k jinému "sebenapravujícímu se" hrdinovi Earlovi, tak rozdíl je propastný. Zatímco ukončený My name is Earl mne dokázal hlasitě rozesmát, u Samanthy se prostě bavit nedokážu. A přitom Jennifer Esposito umí být TAK vtipná a cynická a je tu také zoufale nevyužitá.

Caprica - Pilot (2009) (epizoda)

Battlestar Galactica prakticky nastavuje laťku vysoko všem dramatickým a i scifi seriálům, po všech sezónách mohu říct, že v porovnání s ostatními (SW, ST, SG) je kvalitou absolutně jinde. Perfektním castingem a hereckýmí výkony a dobře uchoupenou látkou mne opravdu přikovala Caprica (coby prequel událostí z BSG) do křesla a nedovedu si představit tento scénář lépe zpracovaný v televizním formátu. Caprica bude jiná (dost možná ještě více orientovaná na postavy, plná morálních dilemat, (ne)lidskosti a s tím souvisejících náboženství vs terorismu) ale je dost pravděpodobné, že nebude dělat Battlestar Galactice ostudu, což mne opravdu těší. So say we all (fans) :-)