Juno (2007)

Přesně jak se píše v komentářích - pohodový sladkosladký filmeček se sympatickou a po právu na Oscara nominovanou Ellen Page. Dost dojetí dokáže z diváka těžit i Jennifer Garner pro kterou mám také slabost, no a to vše podkresluje skvělý sountrack a příjemná režie. Navzdory tématu a scénáři psaném oscarovou Diablo Cody - čili maximálně girlie-like film - jsem si ho užil víc než skvěle a tímto tvůrcům tleskám.

Darkened Room (2002) odpad!

Ne! Ani na ploše osmi minut není schopen Lynch sdělit jedinou myšlenku. Totalní sračka, která mne utvrzuje v tom že Lynch je retard a není schopen natočit koukatelný film. To, že netočí pro mainstream diváky na věci nic nemění. Podobně jako u Uwe Bolla mne zaráží jen, kde na své pokusy získává producenty :-)

30 dní dlouhá noc (2007)

Parádní jízda od začátku do konce. Napětí, akce, prostě vše je velmi dobře vyladěné a senzačně natočené. Sam Raimi věděl proč Sladeovi věřit. Hartnett je opět vynikající. Nejlepší upíří film od prvního Bladea.

Top Gun (1986)

Až na posledních dvacet minut je to dokonalý popcorn, kterému nemám moc co vytknout. Perfektní hudba, vynikající kamera a režie a obsazení je taky výtečné - začátek Toma Cruise a Tonyho Scotta, který točí nadčasově, že alespoň o deset let předběhl dobu. Co na tom, že to někdo vníma jako propagandu, nebo reklamu na gel, nebo nedej bože přímo gay feeling? Já se u toho bavim. Motorky, stíhačky, super hudba a balení roštěnek ve stylu 80´s ačkoliv to tak nikdy v JůEsEj vyžehlený a nablejskaný nebylo, jako pohádka je to vynikající.

V pasti (2005)

Hodně hustý thriller. Ellen Page byla fakt hodně "wicked" až jsem měl občas trošku nejasno s kým vlastně mám sympatizovat :-)

REC (2007)

Horší jak Blair Witch nebo zejména Cloverfield, ale konec je vydařený skoro stejně. Bohužel ale než se k němu člověk dostane, tak se občas dost nudí a to je u podobně laděného filmu - kde příběh nemá valný význam a divák by se měl cítit ohrožen a součástí prostředí - kritické a takové věci se neodpouští. Jinak ale musím uznat, že jsem dost držel palce, protože jde o evropský film... No a ten konec je bomba.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

OK. Film začal scénou z historie. A JÁ NENÁVIDÍM, KDYŽ FILM ZAČNE VYSVĚTLOVAČKOU Z HISTORIE - zas tak nabušený příběh to nemá. Cageův účes není o moc lepší jak v Next - prostě totální kotel pro škarohlídy jako jsem já :-) . "Logické" postupy jsou stejně debilní jako v předchozím díle a Cagevo "xichty" když dělá že přemejšlí jsou k popukání - mi přijde že Cage hraje jak dítě scénku na školní besídce. Jo a pár scén mi přišlo, že buď scénarista nebo Cage se snažili napodobovat humor respektive styl vyjadřování Laurieho House M.D. - prostě patetický, zvlášť když Cage je momentálně nejdražší neherec v Hollywoodu s nulovym charismatem.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Vždycky jsem měl rád Spielberga a vlastně i Lucase. Ale Oba u mne za poslední roky ohromně stoupli ani ne tak těmi filmy, ale tím co dokážou, tím jak rádi tvoří světy, které si jen někdo přehrává ve vlastní mysli pokud má opravdu dost fantazie, ale oni dva je dokáží sdílet s miliony dalších lidiček jako třeba se mnou. Ten kdo na tyhle věci není, ten si najde zase dokolanou kameru, hudbu, efekty, skvělé herce ale hlavně hravost scénáře a jeho práce s prostředím. Miluju to. Už teď je ve mne malá dušička, když si představím, že tu jednou tahle parta nebude a nebude další Indy, další Star Wars....

Michael Clayton (2007)

Film trochu podobný Mannovo Insiderovi a to jak zápletkou, tak i režijním syrovějším stylem. Za co obdržela Tilda Swinton oscara? Na to opravdu nenacházím odpověď. Za to mám dojem, že by si jej podstatně více zasloužil Clooney.

Přátelé (1994) (seriál)

Nejdokonalejší z dokonalých. Tolik scén tak vtipných, že je nikdy nezapomenu. Tolik scén tak dojemných jak jen podlahy pokoje ve studiu unesou.... Schwimmer, Perry, Coxová a Anistonka v tomto seriálu předvedli něco, tak fenomenálního, že nemůžu dát ani o procento méně, než sto. A to je můj názor po nedávno dojetém maratonu 10 sezón během tří měsíců.