Počátek (2010)

5* ale len s velmi odretymi usami. Keby tam kazdu chvilu nestrielali a vsetci sa menej ponahlali, tak by som si to viac uzil.

Shinboru (2009)

Jednoducha myslienka podana jednoduchou formou, s otravne skriekajucim japoncom. Vizualne navyse priemerne.

Avatar (2009)

Skvely holywoodsky blockbuster za 5*. Je ale smutne, ze tak genialny namet nebol vobec vyuzity - obsahovo za 3*. Akcne strielacky a prehliadku vojenskej techniky si mohli nechat do ineho filmu a nekazit tu s tym moj celkovy dojem a cas. Pri konci filmu ked si konecne divak odsedel ten dlhy suboj dej ukoncili v ramci par minut. Princezna Mononoke mi teda dala viac...

Barton Fink (1991)

Barton Fink uzavrety v pekle svojej mysle, s obrazkom krasnej slecny na plazi. Je to spisovatel pisuci o ludoch, ktory vidi len seba - zaujimava to postavicka, vykreslena v tych najbizadrnejsich farbach a napriek tomu je kupodivu vsetko v tomto svete velmi prirodzene a napovrch az obycajne. Velmi skutocny a zabavny zly sen.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Vsetko sa rozhodne zdarilo, film je zabavny, miestami strhujuci, divak sa rozhodne nenudi a film sa da jedine doporucit, proste treba vidiet. Druha strana mince je, ze sa tam mozno len deje prilis vela naraz a inteligentnost tejto zabava vdaka tomu castokrat zbytocne klesa. Do necelych dvoch hodin sa tato kniha neda len tak lahko zhrnut, hlavne nie pokial sa na platne bude stracat cas klise scenami. Inu, prvy diel tejto serie je na svete a pevne verim, ze co nasleduje bude lepsie a lepsie.

Lu cha (2003)

Velmi krasne vizualne natoceny film s len tak lahko a pomaly plynucim dejom. ktory sa da vcelku s radostou sledovat i ked nic prevratne sa nedeje. Kamera a rezia je zvladnuta na jednicku.

Jakubův žebřík (1990)

Skvely film. Dejom nabity a ozaj premysleny snimok, skvelo prestrihany, ktory divakovi do poslednej chvile skryva svoje tajomstva. Z pociatku zaujimavy dej vyrastie na podklade skutocnosti o testovani psychoaktivnych latok v americkej armade, cim sa vsak dostavame k zaveru filmu, pochopime brilantne pospajane kusky myslienky, ktora siaha daleko hlbsie a sprostredkuva skutocne magicky az casto hrozostrasne ozajstny zazitok Jakubovej smrti. "oficialni text distributora" ako ho tu uvadzate je trochu zcestny pretoze to, co sa v tom filme deje, su Jakubove mentalne zazitky pocas transportu do nemocnice, boj, nebo a peklo, spomienky, zivot a cesta za smrtou. Koniec je zda sa pozitivny, vychadza so svojim mrtvym synom po schodoch hore, demoni su prec, zomiera v nemocnici. "If you're frightened of dyin', and you're holdin' on, you'll see devils tearin' your life away. But: if you've made your peace, then the devils are really angels, freeing you from the earth. It's just a matter of how you look at it, that's all." -- Meister Eckhart : citovane chirurgom Luisom, v podstate anjelom tohto filmu