Saw: Hra o přežití (2004)

Najlepší diel z celej nikdy sa nekončiacej ságy SAW. Keby James Wan režíroval aj ďalšie časti, verím, že by to bolo iné kafe.

Saw 3D (2010)

Väčšinou platí pravidlo, že prvý diel je najlepší a ostatné majú klesajúcu tendenciu. V tejto "rodinnej" ságe SAW sa to len potvrdilo, ale nemôžem sa ubrániť pocitu, že ma to aj napriek nekonečnému naťahovaniu dobre pobavilo a v podstate som bol spokojný, ale viackrát už tú ságu vidieť nechcem :)

Megažralok versus crocosaurus (2010) odpad!

Čoho som sa najviac obával, prišlo v plnej paráde. "Úspešný" mega film Mega Shark vs. Giant Octopus sa dočkal svojho pokračovania, ktoré nemohlo dopadnúť inak ako jasným odpadom, ten odpad je tak jasný, ako keď traja králi išli do Betlehema a ako znamenie zbadali na oblohe betlehemské svetlo. Tento film, tak podobne svieti medzi odpadmi a myslím, že ešte jedno storočie bude svietiť, kým sa nenájde nejaký ďalší idiot, ktorý bude chcieť rýchlo zbohatnúť a natočí film Dementosaurus vs. Kokotosaurus alebo Mega Snake vs. Tyranosaurus Rex. Verím tomu, že aj to raz príde, ale prajem si, aby som sa toho nikdy nedožil.

Vesnický sen (1984) (TV film)

Keďže som vyrastal na dedine, tak prostredie a život, ktorý bol v tomto filme predstavený, je mi veľmi blízky a musím povedať, aj keď som nevyrastal na dedine v 80.-tych rokoch, tak poniektoré praktiky sa uchovávajú na dedine do dnes. (Príhovor trénera k futbalistom) :D A pre mňa pamätná hláška: Oznam starostu obce: "Autobus, čo nás bude odvážať na okres na rontgenovanie, bude pristavený pri kultúrnom dome a nie pri hostinci ako minule, lebo potom sa zle rontgenuje". :D :D :D

Pohřben zaživa (2010)

Brutálny námet filmu a ešte brutálnejší pocit, že aj keď je to len film od reality nemusí mať vôbec ďaleko a tá predstava o postrihaných moslimoch alebo inej hávede, ktorí vás zakopú pod zem a pýtajú výkupné je nechutne mrazivá. Inak film je priemerný a z toho priemeru ho vyťahuje Reynolds, ktorý je skvelý. Za posledné sekundy filmu dávam hviezdičku naviac.

Saltová (2010)

Debilné scifi s ešte debilnejším scenárom, ale ako odreagovačka môže byť.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Tak niečo debilné som už dlho nevidel, jedná veľká a trápna nuda, ktorú od odpadu zachraňujú grafické efekty. Mal som problém to dopozerať.

Konkurenti (1992)

Niečo tak nudného som už dlho nevidel a to aj napriek hereckému obsadeniu, ktoré sľubuje kvalitný zážitok, ale bohužial tomu tak nie je.

Machete (2010)

Machete je v podstate klasická, americká báchorka, ktorá ale má v sebe veľmi dobrý zábavno-akčný potenciál, ktorému som počas pozerania prepadol. Rodriguez je v podstate dobre vychcaný, vie ako zaujať diváka aj keď je scenár deravý ako rešeto. Pozrieť, užiť a zabudnúť. 3,5*

Krvavá laguna (2007)

Stačilo len útržkovo pozrieť a hneď je jasné aká je to ...