Abeceda (1969) (studentský film) odpad!

Skrátka nemám slov. Najčudnejšie a najúchylnejšie 4 minúty aké som videl

Absolventka (2009)

Velmi prijemna oddychova jednohubka. Prave prechadzam uplne rovnakou fazou zivota (hladanie prveho zamestnania) takze som sa s hlavnou hrdinkou v mnohom stotoznil. 70%

A co Bob? (1991)

Frank Oz natočil klenot komediálneho žánru. Vtipné situácie od začiatku až po koniec a skvelé duo Richard Dreyfuss/ Bill Murray. Lea mi bolo fakt v závere ľúto chudák. A Bob? Ten predsa nechcel nič viac len byť na blízku :DDDDDDD

A co když je to pravda? (2005)

Príjemná romantická komédia, ktorá námetom kopíruje Ducha s Mestom anjelov no humorná stránka filmu je v niektorých momentoch vynikajúca a pri niektorých scénach, ako vniknutie Elizabeth do Davidovho tela keď sa chcel napiť škótskej či mini operácia v reštaurácii, som sa neskutočne zabával. Remeselne slušne zvládnutá jednohubka po ktorej vám ostanú kladné pocity i keď treba povedať že nič prevratné film neponúka no v rámci žánru sa jedná rozhodne o nadpriemer, ktorý dokáže pobaviť aj dojať. "Proč tak spěcháme? - Ve špitále je výprodej postelí. Vždycky jsem chtěl jednu mít"

Agent Cody Banks 2 (2004)

Uvodnych niekolko minut na taborovom campe bolo este dobrych, ale s pribudajucimi minutami to bolo stale slabsie a slabsie. Tvorcovia mali evidentne k dispozicii podstatne nizsi rozpocet a na filme je to poznat. Namiesto solidnej akcie sa dostavila nuda a infantilita. 35%

Agora (2009)

Agora ma skratka nemohla sklamat. Ked sa spoji vypravacsky a rezisersky talent Alejandra Amenabara s povabom a sarmom Rachel Weisz nemoze vzniknut nic ine ako pozoruhodna historicka drama s posobivou atmosferou. Chvilami epicky velkolepe, chvilami hrejivo komorne. Viac nez konfikt medzi pohanmi a krestanmi ma bavila vedlajsia dejova linia v ktorej Hypatia hladala riesenie teorie pohybu Zeme okolo Slnka. Vyzdvihnut musim taktiez skvely zaver v ktorom dochadza k dokonalej suhre hudby, strihu, gradacie a emocii. 80%

A.I. Umělá inteligence (2001)

Žiadny film ma nedokázal tak rozrevať ako tento. Dokonca ani E.T. Vďaka Steven, nezabudnem nikdy.

Alenka v říši divů (2010)

Na moj vkus privelmi rozpacite, predigitalizovane a obcas aj infantilne. Po vizualnej stranke vsak ide o skutocnu pastvu pre oci. Nadherna vyprava s mnozstvom prekrasnych farieb, rozmanite kostymy, uchvatne lokacie, vydarene obsadenie a Elfmanove napevy. To vsak nic nemeni na fakte ze z nametu sa dalo vytazit podstatne viac- ci uz ide o dialogy, scenar alebo emocie. Nemal som velke ocakavania preto nie som sklamany.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Paradoxne ma to bavilo viac než prvý diel. Opäť nádherné kostýmy a výprava, tentokrát aj o niečo lepšie triky, lokácie a príbeh tiež nebol na zahodenie. Jeden z tých vydarenejších sequelov.

Alf (1986) (seriál)

Je to už strašne dávno, no s Alfom som prežil úžasné detstvo, ústrednú znelku si dodnes pamätám a na Dančiakov hlas sa skrátka nedá zabudnúť..........zostala mi len krásna nostalgická spomienka.