• Krátkometrážní

Kde je moje tělo? (2019)

Kdo by to byl řekl, že tenhle nenápadný nezávislý artový francouzský animák, který se krom festivalů téměř nikde nezjevil, zapíše do zlaté síně slávy evropského animovaného filmu? Není se taky čemu divit, protože Kde je moje tělo? je impozantní odyseou skrze lidské smysly a vjemy, která vás okamžitě uchvátí nejenom svým intuitivním pojetím, intenzivním fázováním napětí, ale i reminiscenčními intermezzy, které slouží jako introspekce do nitra hlavního hrdiny. Celková tvůrčí vize a námět Jérémyho Clapina je geniální explozí kreativity. Fascinující hudební doprovod Dana Levyho vás doslova posílá do jiné dimenze a atakuje vaše nejniternější smysly. Ve výsledku však mohu říct jen toto: poddejte se, zvuk ohulte na absolutní maximum a tenhle animák vás přivede do nepopsatelnýho tranzu, z něhož není návratu. Kolem a kolem jde o neskutečně omamný zážitek, který nemá v pomyslném rámci subžánru haptických thrillerů či transcendentálních filmů sebemenší obdoby, a který ve vás bude doznívat ještě dlouho poté. Nemám slov. Doporučuji všema dvaceti. Za tenhle dechberoucí masterpiece by se jednoduše nestyděl ani legendární filmový kouzelník Hayao Miyazaki........ VERDIKT: milník ve vnímání animovaného žánru, jeden z nejlepších počinů za rok 2019. Pecka nejextrémnějšího kalibru.

Misery nechce zemřít (1990)

Hodně zjemnělá adaptace nesmírně brutální Kingovy předlohy – zároveň dost okleštěná, takže onen mnohovrstevnatý psychologický rozměr zde taky chybí. To ale nemění nic na tom že Kathy Bates je chodící noční můra.... 8,3 zpřerážených hnát z 10

Ranhojič (2013)

aneb jak si sympaťák Tom Payne s pomocí mastiček otevřel vrátka mezi hereckou elitu.

Irčan (2019)

Scorsese si tři a půl hodiny pohoňkal nad sebou samým, a já pohoňkal s ním. Gangsterská onanie.

Krvavá nevěsta (2019)

jakožto average schovka enjoyer nemůžu hodnotit jinak.... skvělá oslava gore.

Lví král (2019)

ne, ne, ne, ne, ne, ne, a ještě jednou ne...... to že Disney recykluje svoje starý filmy a rejžuje na tom prachy fakt není v pořádku.

Blíženec (2019)

Ang Lee je tak moc revoluční tvůrce až mě ta revoluce oslepila a já si ji vůbec nevšim.

Lovec jelenů (1978)

tak příběhově prázdný, bezobsažně nudný a zdlouhavý film jsem už upřímně dlouho neviděl.... to už radši tři hodiny čumte do zdi.

To Kapitola 2 (2019)

První TO bylo zjevení, druhé TO je jen fajn pokračování, který ale nedělá prvnímu dílu ani své knižní adaptaci žádnou ostudu. Hlavně pečlivost s jakou snímek pracuje s postavami je prostě obdivuhodný.