Doktoři z Počátků (2013) (seriál) odpad!

Herecké obsazení nevyváží prázdnost seriálu, kterému kraluje M. Pisařík se svým "osobitým" pojetím postavy typu Otíka z "Vesničky".

Světová válka Z (2013)

Musím se přiznat, že mě film nenadchl Buď je to tím, že stárnu, anebo tím, že na mě ten film neudělal nejmenší dojem Uznávám, že pár "lekacích" momentů tam bylo - SPOILER ALERT - ale kupř. když se doktor Fassbach, zabije tím, že uklouzne a zastřelí se, tak způsob té smrti je natolik píííp , že jsem nebyl jediný v sále, komu to vykouzlilo úsměv na rtu. Co mi tam chybělo, byla katarze a naprosto prázdný konec - v tomto ohledu třeba takový Úsvit mrtvých (Zack Snyder - původní od Romera už po těch letech ztrácí "švih"), ten splňuje tohle na 100 procent. Asi jsem od filmu očekával víc, a proto byl notně zklamán, ale to ostatně i u filmu, ve kterém hrál shodou okolností Brad Pitt - Trója. Ocenil bych možná efekty a zvláštní pojetí filozofie zombie světa - SPOILER ALERT - ta "infekce" (ať již bakteriální/virová), kterou si Pitt aplikoval na konci, asi nebyla tak silná - pakliže byla tak patogenní, byť léčitelná, tak si jako největší frajer v pohodě kráčel skrz zástupy zombie bez nejmenších příznaků.

Sám v temnotě (2005) odpad!

Uwe Boll je "frajer". Natočit téma po bollovsku, tedy chaoticky, neuspořádaně, odfkláknutě.......... a další a mnohé jiné superlativy bych mohl přidat a přesto by to bylo málo. K filmu jsem se dostal díky klipu Nightwish na YouTube, a musím dodat, že tahle píseň je zdaleka to nejlepší, co vás v tomto díle čeká. Trochu se divím, že se Bollovi upsal i Christian Slater, ale třeba se jednalo o faustovskou dohodu, kdo ví. Třeba je Herr Boll "ďábel v přestrojení" a skrze vlastní tvorbu nás chce dostat do pekel. A dlužno dodat, že se mu to daří. Film je strpitelný pouze místy, a to jest počáteční a závěrečné titulky. Zbytek tvoří kočkopes, kdy jedno téma se prolíná s dalším, bez ladu a skladu, pověstnými "prostřihy" se tu rozhodně nešetří a herecké obsazení je žalostné. Tara Reid je sice "kus", ale tohle zjevně není její sféra uplatnitelnosti. Kdo ví, jestli se Herr Boll s tímto "antitalentem" narodil, nicméně budiž mu "sláva", neboť bez něj bychom ani netušili, jak "zku*vit" se dá v pravdě zajímavá předloha.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Jedním slovem............................. sra*ka - není příliš mnoho jiných slov, která by svým popisným významem obsahovala v podstatě všechno. Tento "seriál" je intelektuálně prázdný, plytký, bezobsažný. Nemá žádnou dějovou linku, ta základní byla již tolikrát "znásilněna", že těžko odpozorovat, co tím básník chtěl říci. Být o pár minut později, dalo by se to označit za "bílé porno" - každý s každým - s úspěchem se dá pouze tipovat, jak dlouho to bude trvat. Upřímně doufám, že toto "veledílo" plátna stříbrného zakončí co nejdříve. Díkybohu za možnost přepnout/vypnout - být tohle jediný program, rozmlátím televizi po prvních tónech úvodní znělky.

Babovřesky (2013)

Upřímně řečeno nechápu všeobecně jak se zdá rozšířenou snahu o krucifikaci páně Trošky a jeho přínosu světu filmu. Od jeho posledního díla - Babovřesek - jsem dostal přesně to, co jsem čekal. Filmovou zábavu, a to od začátku až do konce. Neříkám, že film sebou nese zásadní kulturní poselství dalším generacím, ale stejně jako ostatní v kinosále při promítání, jsem se s chutí zasmál. Čas od času člověk potřebuje oddech a relaxaci a nad ničím zásadním nepřemýšlet, v tom případě tuhle potřebu Babovřesky bezezbytku naplňují. Za posledních několik let nemá tato komedie podobnou konkurenci, aby natolik utkvěla v paměti. Pobaví, rozesměje, a to i dlouho poté, co opustíte kino. Česká filmová tvorba v tomto ohledu poslední dobou upadá, a skutečně dobrých komedií je jako šafránu. Proto mě zarazila neskutečná míra animozity na vezdejším serveru. Mně se tato komedie líbila, a za tím si stojím.

Sedm samurajů (1954)

Film Sedm samurajů od Akira Kurosawy se ke mně dostal v podobě DVD z trafiky za 49,- Po pravdě musím poznamenat, že hodnota filmu dalece převyšuje cenu zakoupeného disku. Režisér mistrně zpracovává příběh z dávného Japonska, zobrazující odvěkou snahu odporu proti utlačovateli. Od výběru herců jednotlivých postav, až po výběr lokací, vše do sebe zapadá a v dokonalé synchronizaci umožňuje prožít stopáž filmu bez pojetí času, takže po skončení filmu si člověk přeje, aby se přidal ještě alespoň kousek. Sedm samurajů je dílo, které se nesmazatelně zapsalo do historie. Díky za něj.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Jeden z nejlepších kreslených seriálů vůbec. Nehodnotím z nostalgie, protože to by zdejší hodnocení nestačilo, ale k tvůrcům seriálů bych měl jednu velkou prosbu - cca od 20. série a dál kvalita Simpsonových jako celku rapidně klesá, v současné době již seriál postrádá své kouzlo, tak buď se zkuste "vrátit ke kořenům" anebo pokračujte dál ve vytyčené trase a seriál skončí tak, jak si nezaslouží.

Nádherné bytosti (2013)

Obecně mám kladný vztah k fantasy žánru, ale mám-li parafrázovat slova klasika, pak "tento způsob zfilmování knižní předlohy zdá se mi poněkud nešťastný". Ústřední dvojici chybí to, co v knize je doslova hmatatelné - emoční náboj. Samotná látka není špatná, zpracování netradiční, a tak by mělo zaručovat, že nezapadne do klišoidních schémat zpracování fantasy předloh z poslední doby - kupř. tendence změnit zásadní dějové zvraty či pozměnit nebo vynechat některé z klíčových postav díla. Dvě hvězdičky dávám pouze za Jeremyho Ironse, který patří mezi mé oblíbené herce, leč jako pro jeho fanouška je pro mě trochu utrpením, sledovat hvězdu takové kategorie, v tak nekvalitně zpracované filmové podobě původní předlohy. Protože jedině jeho postava byla jedna z mála přijatelných. Jako kdyby ho následoval osud rolí, které ztvárnil ať již v Dračím doupěti nebo Eragonovi. Rozhodně nemohu doporučit k opakovanému shlédnutí. A je to škoda. Potenciál tam byl. Žel bohu promrhán.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Peter Jackson zfilmováním Hobita dokázal fakt, že převedení fantasy světa, stvořeného J. R. R. Tolkienem, není věc nemožná. Už od dob jeho podání Pána prstenů jsem si přál, aby se Hobita ujal právě tento člověk. Už z prostého důvodu, že v Pánovi prstenů, od prvního do třetí dílu ukázal, že je možné celosvětově známou literární předlohu převést na stříbrné plátno bez ztráty až přímo magnetické přitažlivosti pro fanoušky tohoto žánru. Jsem vděčný zato, že se podařilo vzkřísit mytologii Středozemě právě takovýmto způsobem, a že herci z trilogie Pána prstenů se ujali svých původních rolí. Jakkoliv může tento příměr znít podivně vzhledem k tomu, že Hobit dějově de facto předchází PP. Sir Ian McKellen jakoby se pro roli Gandalfa narodil, stejně tak Christopher Lee k roli Sarumana. Dlužno dodat, že podobných povedených adaptací je dnes na světě pomálu a ač Hobit nezískal filmového Oscara, místo v Zlatém fondu světové kinematografie by měl mít zaručené :)

Malý Herkules (2009) odpad!

Jsou filmy, u kterých si říkám, "sakra", že nenatočí pokračování, vždyť to bylo ku*evsky dobrý. U tohoto "díla", se ač do kostela nechodím, doslova MODLÍM, aby další podobnou s*ačku už nikdo nikdy nenatočil.....