• Životopisný

Živí mrtví - Není cesty zpátky (2013) (epizoda)

Tohle je doposud nejlepší epizoda celého seriálu. Nekompromisní finále uprostřed série mezi dlouhodobými rivaly vyústí v dramatické opuštění věznice a smrtí pár mých oblíbených postav. Plno emotivních scén ve mě vyvolalo jakýsi smutek, tudíž nemůžu nic zkritizovat, protože to tvůrci vymysleli na výbornou. Po této epizodě zůstává otázka: co vlastně bude dál, když se všichni rozdělili?

Živí mrtví - Přítěž (2013) (epizoda)

Díky Guvernérově rozdvojené osobnosti nejsem nucen tomu dát 2 hvězdy. Opět ho tu máme - starého dobrého (nebo zlého?) všiváka, který si s ničím nedělá hlavu. Některé scény ale stály dost za pytel. Ale konec? No, neřekl bych, že to bude popovídání z očí do očí mezi Rickem a Guvernérem, jako v jednom z pár dílů dozadu.

Živí mrtví - Živá návnada (2013) (epizoda)

Moc povedená úvodní scéna s Guvernérem. Nijak zvlášť extra nabitý díl to není, ale rozhodně neurazí. Akce tu je taky nějaká a momenty překvapení také nechybí. A konec? Hmm, samé překvapení tyto poslední epizody!

Živí mrtví - Konečné stadium (2013) (epizoda)

Paráda! Nic moc se sice nestalo a děj se nějak výrazně neposunul, ale epizoda byla přesto hodně napínavá. Díky opravdu povedeným bojům se zombie si tento díl odnáší plný počet hodnocení. Nic co bych mohl vytknout jsem zde nenašel. A ten konec? Někdo se nám vrátil!

Království (2007)

Očekával jsem trochu něco jiného, ale vůbec neříkám, že to bylo špatné! Naopak jsem byl dost překvapen příběhem. Úvodní scéna hodně vtáhla do děje, ovšem následujících 30 minut poté byla dost běžná nuda. Až dorazil tým do Království, razantně se tahle nuda proměnila v dost napínavou podívanou, která si již od úvodní scény rozhodně nebere servítky před ústa. Žádné filmy pro děti, kde není ani kapka krve, takhle se mi to líbí. 5 hvězdiček nedám z důvodu již zmiňovaných nudných 30 minut po úvodní scéně (což by se dalo přehlídnout), ale ta kamera, za kterou nejspíš seděl zdrogovaný kameraman se fakt přehlédnout nedá. Ve většině scén fakt otřes.

Živí mrtví - Na cestě (2013) (epizoda)

Za mě dost v pohodě epizoda. Děj se nějak posouvá a není zaseknutý na jednom bodě. Darylova skupina mě bavila více, než Rick a Carol. Tyhle prozkoumávačky a boje se zombie mě dost baví, ale chtělo to alespoň ještě nějakou akci na tu pátou hvězdičku.

Živí mrtví - Karanténa (2013) (epizoda)

Půlka epizody pořádná nuda, jen dialogy, nic víc, ale druhá půlka aspoň nějaká akce. Jsem zvědavý, jak tahle nákaza bude dál pokračovat a kdo podlehne. Chtělo by to ale už nějaký akčnější díl.

Živí mrtví - Nákaza (2013) (epizoda)

Pohodový díl, který nenudí, díky problémům s chodci, s kterýma se musí skupina vypořádat. Tomu ale není konec a problém není jen tak lehce vyřešen.

Živí mrtví - Třicet dnů bez nehody (2013) (epizoda)

Tak tu máme pokračování a vypadá to, že celá rozrostlá skupina je spokojena a žije si v poklidu. Nijak zvlášť tento díl nenudí, až na tu hnusnou ženskou, kterou potkal Rick. Zajímavý konec, nyní to ve vězení bude dost napínavé. Jen nechápu, jak ho chodci kousli, nebo co se vlastně stalo.

Živí mrtví - Série 3 (2012) (série)

Velmi povedená série. Tohle pochopitelně překonalo tu druhou, ale našly se (i když v menším množství) epizody, které mě dost unavovaly. Oblíbil jsem si tu opět pár postav a hlavně Guvernéra, který je fakt povedený záporák. Dost postav nás i opustilo a u některých mě to zvlášť mrzí!