• Krátkometrážní

Barry Lyndon (1975)

Dlouhé filmy nemám rád, ale u Barryho Lyndona se člověk nemůže nudit. Celou stopáž se neustále něco děje a Kubrick brilantně postupně vykreslil postavu Barryho. Čeho si snad každý všimne jsou do posledních detailů propracované interiéry. Hlavně scény kde je plno svíček jsou brilantní a scény kdy sluneční paprsky pronikají do zámku jsou taky perfektní. S tím muselo být spoustu práce což můžete vidět i v dokumentu o Kubrickovi. Precizní dílo !

Pavouci z vesmíru (2010)

Skyline není sice žádný zázrak, ale vzhledem k rozpočtu to není tak špatný film. Podobný námět už tady sice byl, ale po dlouhé době se na trhu oběvilo scifi kde monstra šla vidět krásně z blízká a navíc byla dobře udělána. Skyline je sice jen jednohubka na jedno shlédnutí, ale zase taková katastrofa to nebyla. Snad pro přístě si dají bratři Strausové více práce s castingem.

Tron (1982)

V dnešní době první Tron vypadá asi legračně, ale ve své době to musela být solidní petelice a hlavně tady asi začal pořádný technologický bum ve filmovém průmyslu.

Past (2010)

Tak tohle je vážení průser roku. Od obsazení Norton, De Niro a Jovovich čekáte vymazlený film, ale zde se dočkáte jen moralizování ze strany De Nira v roli vězeňského kurátora. Tak mizerný a nudný scénař s takovým obsazením jsem snad ještě nezažil a doufám, že nezažiju.

Gangsteři (2010)

Jeden z mála filmů kterému odpustím řadu klišé. Neumím si vysvětlit proč, ale dlouho mě žádný krimi akčnák nebavil jako tenhle. Možná to bylo dokonalým castingem. Důležité bylo, že si snímek udržel tempo a ke konci neztrácel dech a hlavně, že nebyl zbytečné natahovaný jak je v posledni době in. Maprosta spokojenost a velké překvapení roku 2010.

Casino Jack (2010)

Jsem rád, že někdo konečně natočil film z prostředí lobistů a ještě k tomu podle skutečné události. Aspoň vím jak funguje práce Dalíka a spol. Myslím, že pohled do zákulisí politiky se povedl na jedničku a k dokonalosti toho moc nescházelo. Potěšil mě standartně skvělý výkon Kevina Spaceyho. Tenhle film si zaslouží červené hodnocení.

Revanš (2009)

Jako divadelní hra to musí být pecka, ale jako regulérní celovečerák žádný zázrak. Třetí hvězdičku jsem přidal za množství legendárních britských herců v obsazení. To oni ten film aspoň trošku táhnou za lepším hodnocením.

13 (2010)

Původní francouzký originál jsem zatím neměl možnost vidět takže porovnávat bohužel neumím. Remake nemá vůbec špatnou atmosféru, ale scházelo mi lepší vykreslení postav. Aspoň casting se povedl a Stathama uvidím rád snad v každém filmu kde voní střelný prach.

Nezastavitelný (2010)

Další akční jízda od Tonyho Scotta. Film nedopadl špatně akorát jsem nepochopil chování postav snad během celého filmu, ale pak jsem to začal brát jako docela laciné béčko bez logiky a bavil jsem se. Jeden z těch lepších filmů kde se vláček řítí střemhlav městem a američtí hrdinové ho zastaví pět cm před městem.