• Krátkometrážní

Películas para no dormir: La culpa (2006) (TV film)

Snímek určitě nemá špatnou atmosféru, ale děj je nemasný neslaný. Škoda, že tvůrci si více nepohráli více s příběhem, protože potenciál na lepší podívanou tam určitě byl.

Barbar (2009)

Na Valhalla Rising se krásně kouká, protože tohle je vizuální skvost. Obraz je doslova bravůrní a dech beroucí, ale obsahově je film velká nuda a šeď. Valhalla Rising je klasický festivalový snímek, ale všechny jeho neduhy mu rád odpustím, protože krajina, kamera a vizuální stránka je neskutečná.

Uprchlík (1993)

Boužel můj největší problém během koukání na film byl ten, že při každé scéně jsem si vybavil film Utopenec na útěku a někdy jsem se musel i zasmát místo abych byl v napětí. I tak je Uprchlík hodně povedený snímek se skvělým Harrisonem Fordem a chytrým detektivem Tommy Lee Jonese, který dokonce i získal Oscara. Film je napínavý, má rychlé tempo a vše je podpořeno skvělou režií. Tenhle film ani špatně dopadnout nemohl.

Přízraky (1996)

Část snímků kde Frank nabízí své služby a jeho duchové mu pomáháji v kšeftech je povedená, ale jak děj přejde do vážnějšího tónu tak už mi film tolik nesedl.

Millerova křižovatka (1990)

Zatím moje nejoblíbenější Coenovka. Millerova křižovatka má dobré herecké obsazení, lokace a doba ve které se film odehráva mě taky zajímá. Skvěle napsaná, zahraná gangsterka, která člověka nenudí ani vteřinu a rád se kní bude vracet. Coenovci dobře propojili klasickou gangsterku s černým humorem, skvělou hudbou a dokonalým příběhem.

Libanon (2009)

Film se snaží tvářit autenticky, ale moc se mu to nedaří. A nebo se pletu já jenže moc nevěřím, že střelec v boji kouká na mrtvé lidi nebo své kamarády. A dalším věc co jsem nevěděl je, že jsem netušil kolik je v tanku místa. Ve snímku v tanku vojáci několikrát stáli.

Nebeská stvoření (1994)

Hodně zajimavý příběh dvou kamarádek, které jsou ochotny pro svůj sen i zabíjet. Jackson skvěle vykreslil fanatické kamarádství dvou hlavních hrdinek stejně tak i atmosféru městečka. Heavenly Creatures je skvělé drama které nestojí jen na výborném hereckém výkonu Kate Winslet a Melanie Lynskey, ale taky na velmi dobré hudbě. Nečekal jsem, že tvůrce skvělých hororů Peter Jackson zvládne natočit tak komorní drama, ale zvládl to docela dobře.

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

Režie jak už u Jeuneta bývá je precizní a vizuálně není co vytknout. Audrey Tautou opět potvrdila, že patří do světové špičky a její výkon byl bravůrní, ale snímek měl i své mouchy. Přišel mi zbytečně dlouhý, zmatený a někdy až nudný, ale díky skvělé režii a dobrému vypravěčskému stylu jsem se i přes tyhle pasáže v pohodě přenesl.

Krvavá neděle (2002)

Úžasné hrané dokumentární dílo, které muselo pobouřit spoustu lidí ve Velké Británii. Díky dokumentárního stylu natáčení ve snímku lépe vynikne až syrová atmosféra která na místě určitě panovala. Díky Krvavé Neděli si Paula všiml i Holywood a nechal ho natočit další parádní snímky.

Zmeškaný hovor (2003)

Konečně jsem po dlouhé době viděl slušnou duchařinu u které jsem se nemusel cítit trapně za autory. Tvůrci si některé scény jako například v televizním studiu mohli odpustit, ale dobrých scén zde bylo více například v nemocnici nebo minuty před smrtí. Atmosféra je hodně dobrá a osobně jsem jen čekal komu dál zazvoní telefón a jak zazvonil tak jsem měl hodně divný pocit.