Princezna zakletá v čase (2020)

Princezna zakletá v čase se mi hodně líbila a vedle některých jiných novějších pohádek pro mě rozhodně nezapadne. Hezké české fantasy, hezká výprava, krásná hudba. Moc se mi líbila postava čáryfukyně Elišky Křenkové. Bohužel, princezna ani princ mě tolik nezaujali. Prostě jsem jim tu lásku nevěřila a v jednu chvíli jsem si dokonce přála, aby se princ zamiloval do alchymistky. :) Což hovoří asi samo za sebe. Nicméně princ svou princeznu získal (byť jeho motivy byly přinejmenším k zamyšlení a jeho "miluju tě, i když jsi nafoukaná kráva" dává naději všem, že na ně někde čeká jejich protějšek, i kdyby byli nesnesitelné osiny v zadku :)). I přes vizuální podívanou hodnotím "jen" 3*, a to nejen kvůli nesympatické princezně, ale zejména kvůli do očí bijící neoriginalitě příběhu celkově (jako chápu, že je těžké přijít s něčím, co tu ještě nebylo, ale tohle byla celkem dobrá vykrádačka nápadů) prošpikované spoustou klišé. Také mi trochu vadí nevyváženost dialogů, některé momenty jsou naprosto skvělé, vtipné, jiné ale působí křečovitě. Přesto je pohádka bezva oddychovka a těším se na pokračování, kde by snad mělo být víc právě Amélie.

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Mě seriál bohužel zklamal, asi jsem měla kvůli recenzím a ohlasům z okolí jiné očekávání. Bavily (no, spíš zajímaly) mě jen první dva díly, zbytek jsem dokoukala s nadějí, že mě to více vtáhne. Nestalo se. Vlastně nedokážu říct, co přesně mi vadilo... Možná už mě prostě nudí návraty do komunismu v české tvorbě? Zkrátka, kulisy 80. let mě neberou, herecké obsazení bylo fajn, ale někteří mi v rolích prostě moc neseděli nebo jsem jim to nevěřila (hlavní postavou počínaje, což je průšvih, a to mám Václava Neužila fakt ráda), suma sumárum, pro mě seriál s ne zrovna originálním námětem a takovým nemastným, neslaným zpracováním. Tohle u mě upadne brzy v zapomnění.

Adventní kalendář (2018)

Ačkoli jsem celkem rychle odhadla, jak to všechno dopadne, film si mě získal. Nápad s kalendářem se mi opravdu moc líbil, dodal filmu příchuť tajemna. Na rozdíl od podobných vánočních romanťáků stejného výrobce mě tenhle opravdu hodně dostal. Po výtvarné stránce taková správná vánoční chuťovka. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, z mužského osazenstva mi byl nejsympatičtější dědeček :). Příjemný film na chladné odpoledne. Přiznám se, že na film jsem se podívala hlavně kvůli Kat Graham, a zklamaná nejsem. Ne, není tu superkomplikovaná zápletka, o klišé člověk zakopne pomalu na každém rohu, nelze si chvilkami nevzpomenout na Popelku a její tři oříšky, ale... ale u mě to vyvolalo tu správnou předvánoční náladu. A o to jde, ne? :)

Zakázané uvolnění (2014)

Možná jsem nepochopila, co se vlastně film snažil říct, možná, že se ani nic říct nepokoušel. Každopádně mi to celé přišlo jako docela divnej úlet s divnýma postavama (ne, fakt si nemyslím, že 3 ženský ze 3 musí být nutně úplně vylízaný krávy, jako to tady bylo předhozený). Za mě teda fakt tentokrát šlápnutí vedle.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

13 reasons why se mi líbilo, a to opravdu hodně. Protože jsem šikanu sama zažila, chápala jsem Hannah a její někdy možná nepochopitelné jednání, i ty zdánlivé maličkosti, které ji postupně dostaly až na úplné dno. Je skvělé, že tenhle seriál vznikl, může opravdu pomoct - už jen v tom, že si člověk uvědomí, že v tom není sám - a dotýká se témat, o kterých se prostě nemluví. A proto je pro oběti často těžké se svěřit komukoli. Ten stud, pocit, že si za to může člověk sám, že si to zaslouží... Lidi jsou zlí, a děti někdy umí být hodně jedovaté. Každý bohužel nemá ten dar mít řeči druhých u... Líbilo se mi střídání flashbacků a záhadná atmosféra. Postavy zajímavé, musím ale přiznat, že matka Hannah mi byla hrozně nesympatická a vlastně jsem se Hannah ani nedivila, že se jí nesvěřila. Takovou mámu bych nechtěla. Hodnotím pouze první sérii, protože po druhé sérii jsem přestala sledovat - naprosté popření toho, o čem byla první série, navíc s poselstvím, že když váš šikanuje někdo ve škole, natož sexuálně obtěžuje a zneužije... Tak máte smůlu? WTF? Super poselství všem obětem... Jo, vskutku povzbudivé... První sérii dávám 4*. Zbytek hodnotit nebudu, jinak bych nedala ani jednu.

Cheerleading (2020) (seriál)

Hodně zajímavá minisérie o roztleskávání. Věděla jsem, že to není žádná pr..., ale vidět to takhle naživo... Některý pasáže byly teda dost hnusný, hlavně, když tam padali jako hrušky a samej otřes mozku apod. Houževnatost sportovců je fakt obdivuhodná. A ještě víc to, jak spolupracují jako tým, ta podpora, jak jsou stmelení. Fakt pecka dokument! I tak ale ani po shlédnutí moc nechápu, proč někdo dobrovolně takhle ničí svoje tělo a ohrožuje svůj život :-). Jako jo, je to dřina a vypadá to pěkně, ale vlastně ani ten dokument mě nepřesvědčil o tom, že je to nějaká děsně důležitá věc (omlouvám se všem, pro které je cheerleading vášeň). Ale o to asi ani nešlo a jako pohled do zákulisí tohoto sportu fakt super.

State Zero (2015)

Geneticky upravení lidé aka upíři v Evropě? Ve Stockholmu? Proč ne. Chvílemi jsem se i bála, atmosféra hutná a pěkná. Skvělá vizuální podívaná, byť příběh asi není nic moc nového. Tenhle "kraťas" mě rozhodně oslovil víc než spousta jiných krátkých filmů. Takže dávám s čistým svědomím 4*. Zajímalo by mě, jestli se někdy dočkáme toho "to be continued", docela bych chtěla vědět, zda je má teorie správná.

Sever (2019) (seriál)

Šestidílná kriminální minisérie, která neurazí - ale bohužel ani extra nenadchne. Nejlepší díly uprostřed série, pozvolný začátek. To, co mě ale trochu naštvalo, bylo (ne)rozuzlení. Prostě ten konec mi přišel jaksi odfláknutý. Poslední díl rozhodně nejslabší ze všech, škoda. I tak to ale byla mezi různými Kriminálkami XYZ zajímavá podívaná.

Přežít! (2005) (seriál)

Miluju survival tematiku, miluju boj člověka s přírodou. Přežít splňuje oboje. Stojí za to - už jen proto, aby se člověk poučil a nebyl debil. Tedy, já nechci být zlá. Ale... V drtivé většině dílů (které jsem viděla) je seriál Přežít taková sonda do (pitomých) mozků Američanů. Jakože snažím se projet autem vyschlým korytem v poušti, když to očividně neklapne, nebo že nevím, kde se nacházím, a tak v Grand Kaňonu odhodím krosnu se zásobami a vydám se na blinda pryč, anebo lezu po skalách, přestože jsem to v životě nedělala... Ale nebýt (v drtivé většině dílů) blbých lidí, nebylo by co točit :-). Díky za ně, protože mohla vzniknout taková chuťovka. Občas mě i zamrazilo z toho vyprávění.

Sinister 2 (2015)

Málokdy se mi stává, že se mi "sequel" líbí víc než díl první - a zrovna u Sinisteru se to, kupodivu, stalo. To, co mi neskutečně vadilo na jedničce, tedy (z mého pohledu) neskutečně nedotažená linka strašidla, se tady dostává do popředí a je to jízda. Zase neskutečně úchylná hudba, plus pěkný příšerky pod postelí. 4 hvězdy.