Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Slušný děj a i místy vtipné vtipy dělají z tohoto filmu průměrně vtipný film. Carrey je dobrej a dokáže toho opravdu hodně. WARNING: Vidět pouze jednou za 10 let! 65%

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Solidní komedie se šílencem Jimem. Některý scénky stojí za to, jiný jsou zase značně trapný. Ale celkově to je docela sympatickej úlet. 60%

Adamova jablka (2005)

Tento film mě osobně nijak zvlášť nezaujal. Asi by to chtělo druhé zhlédnutí, ale pochybuji, že se k němu dostanu, protože poprvé jsem se docela nudil. Nápad to není špatný, ale celé se to tak divně vleče. 65%

Aftershock (2012)

Začátek vypadá jako další pokračování Hangover. Párty, chlast, holky... I ta ústřední trojice je hodně podobná té z trilogie. Všechno se ale záhy zvrtne a to pořádně! Zemětřesení, panika, chaos, nepokoje, násilí a tak podobně. Sice je to docela zajímavý pokoukání z netradičního prostředí a celkem zdařilý mix katastrofického filmu, thrilleru, hororu, survivalu a dalších subžánrů, nicméně postupně to nějak začne ztrácet, ačkoli atmosféra naopak houstne. Závěr v podzemí už byla poslední kapka, která to v mých očích definitivně srazila na průměrně tři hvězdy. 60%

Agent bez minulosti (2002)

Dost dobrá akční jízda se zajímavým dějem. Filmy s výpadkem paměti mám rád, mají něco navíc - viz. Memento. Herci jsou výborní, děj možná není až tak úplně dokonalý, ale s dalšími díly očekávám ještě něco navíc. Dobrý start pro jednu z nejlepších akčních trilogií všech dob. Výhradu bych měl k názvu, proč se to jako nejmenuje "Bourneova identita". Takhle může ten český název mást. 80%

Akta X (1993) (seriál)

Viděl jsem jen nějaké díly, ale musím uznat, že tento sci-fi seriál je kultovní. Nebýt jeho možná by nevznikly mnohé dnešní sci-fi kousky. Nadpřirozené záhady jsou zde podány velmi napínavě a poutavě. 75%

Akta X - Zajížďka (1997) (epizoda)

Výjimečně hodnotím epizodu seriálu, protože jsem po XX letech konečně našel kousek, ze kterého jsem byl kolem 10 let věku nějaký čas celkem v háji. :-) Nostalgie veliká.

Alarm (2009)

Začátek je sice fajn, ale postupně mi to přišlo až moc zdlouhavé a to se jedná o kraťas, takže je někde asi chyba. Ten budík lezl po Xtém zazvonění na nervy i mně. Moc vtipné to sice není, ale viděl jsem to v naprosto famózní animaci, kterou musím ocenit. A taky mi to docela připomnělo mě při časném ranním vstávání.

Alexander Veliký (2004)

Historický film o vzestupu a pádu jednoho z největších dobyvatelů dějin. Film je dobrý, poutavý, ale bohužel ne po celou dobu. Bitvy jsou natočeny mistrně a diváka rozhodně zaujmou, jenže to jediné už obvykle nestačí, musí se přidat kvalitní děj. Ten zde není nijak zvlášť zajímavý, a proto zůstalo jen u průměrné dobrodružné podívané s výbornými bojovými střety. 65%

Alf (1986) (seriál)

Je to sice dávno, kdy televize vysílala tento úspěšný seriál, ale já se u něho vždy nadmíru bavil. Sledovat Alfovo počínání není špatné ani po letech. Obyvatel jiné planety v pozemské rodině? Nezapomenutelné jsou především ksichty Alfa a jeho svérázný humor podpořený skvělým českým dabingem.