Zpověď královny střední školy (2004)

Podle mého názoru je to tragický. Mnohem horší než Protivný, sprostý holky. Trapný děj je někdy tak dementní, že se mi to chce vypnout. Tohle už nikdy více. Hned jsem to taky vymazal z HDD disku, bez jakýchkoliv šancí, aby se to dostalo na DVD. Jedna rada : radši se tomu obloukem vyhněte... Ta jedna hvězdička je za Lohan, při vzpomínce na "Past na rodiče" 15%

Wimbledon (2004)

Mistr golfista i mnozí další museli mít asi zatmění, když sledovali tento film. Podle mého názoru je to velmi nepovedená romantická komedie ze sportovního prostředí. Děj je velmi přihlouplý a samotné situace, které se dějí na kurtu jsou až zarážející. Dobrý nápad natočit film o Wimbledonu na pozadí milostného vzplanutí dvou tenistů se nakonec moc nepovedl. Některé hloupé situace přímo bijí do očí a vybízí k otázkám... Co je to za demenci? - přesně jak se tázal Paul Brettany před finálovým zápasem svého protivníka. To byla taky jediná chvíle pro zasmání. Skutečnost, že se tenistovi nedaří a 2x ho pokropí živá voda poté co zhlédne v davu diváku osobu, do které se zamiloval během okamžiku, je naprosto stupidní a i některé další náhody dávají pocit, že to točili neomylní a vždy happyendoví amíci. Tento film nenaplnil má očekávání a ty dvě hvězdičky jsou snad za Kirsten Dunst a originální nápad. 40%

Chřestýši (1999) (TV film)

Tento film jsem si nahrál na VHSku, a tak je jasné, že jsem ho viděl nejednou. Tenkrát se mi to docela líbilo, napětí bylo slušné a s dějem jsem si nijak nelámal hlavu. Teď už bych film hodnotil hůř, protože opravdu má do kvalitního díla daleko. Co se mi na tom film vyloženě nelíbí je ten konec. Ten se podle mě moc nepovedl. 40%

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Noc s nabroušenou břitvou je velmi rozporuplný film. Na jedné straně můžeme vidět skvěle natočené scény, které budí velké napětí a očekávání. Na druhé straně je tu trochu podivný konec, který nedává smysl a každý si ho asi vysvětlí jinak... Poměrně slušně rozjetý horor kazí závěrečné zúčtování... /// Po druhém zhlédnutí, jako již ostřílený pozorovatel podobných kousků, musím říct, že se mi to docela líbilo, určitě víc než poprvé a zapeklitou pointu, jako i celý děj, musím pochválit. 60%

40 dnů a 40 nocí (2002)

Josh Harnett a jeho pjůd (zavřený na 40 dnů ve vězení), jenž každý den protestuje vůči svému uvěznění. Chvílema i zábava, ale po většinu času nůďo... 40%

Garfield 2 (2006)

Komedie, která se bude určitě líbit dětem. Garfield je kabrňák a dokáže zaujmout i starší generace. Děj je hloupoučký, ale herci v čele s Garfieldem to zachraňují. Průměrná zábava s jedním kočičím špekounem. 40%

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Celkem vydařená komedie od Jiřího Menzla na motiv knihy B.Hrabala. Určitě zábavnější než Ostře sledované vlaky (i když tam to moc vtipný nemá být). Nicméně se určitě radši podívám na tento kousek. Děj na sebe nápaditě navazuje a prolíná se se současností. Jednou za 2 roky se to dá zhlédnout. :-) 60%

Ostře sledované vlaky (1966)

Česká klasika podle knihy B.Hrabala. Viděl jsem to pouze z nutnosti mít něco "přečteno" k maturitě. Nudil jsem se slušně, ale je tam pár napínavých scén, které mají grády. Nikdy více, nikdy méně. 60%

Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)

Většinou hloupé až trapné, občas trochu vtipné. Nemožné srovnávat s prvími třemi díly, které byli velmi vtipné a občas hloupé. 40%

Úsvit mrtvých (2004)

Pod žánrem horor si sice představuji něco jiného, toto je spíš akční thriller s prvky tragikomedie. Musím ale uznat, že velmi povedený. V zombie tématice jedno z nejpovedenějších děl. Musím upozornit ještě na skvěle zmáknuté úvodní a závěrečné titulky. 75%