Cabin Fever (2002)

Pozor spoilery: Nejlepší na tomhle filmu byly jednoznačně vtipy, snad to jediné mě dokázalo udržet v pozornosti. "Co to má znamenat?" "No, jdu střílet veverky." "A proč je chceš střílet?" "Protože jsou teplý." Lívance, lívance taky neměly chybu a závěrečný fórek s negrama mě dostal. :-D Jinak jako horor nebo aspoň thriller to bylo děsný. Chaos a zmar. Pojď sem, pojď tam, uteč, vystřel, přijeď, šukej, nechoď sem, pozor, nepřibližuj se, vypadni, fuck, fuck, fuck. Atmosféra žádná, výkony herců jak na základní škole a celý děj tak hrozně nudný a zmatečný, takže když už se objevila nějaká krev nebo něco co by mělo vyděsit, tak to působilo antinapínavě. Smysl pro humor se Elimu upřít nedá, ale ať se raději o horory nepokouší. 45%

Cat Shit One: The Animated Series (2010)

Tak toto bylo vtipné i velmi napínavé a akční zároveň. Přece jenom králíci Packy a Botasky versus velbloudi to je hodně ulítlý nápad, ale musím říct, že velmi povedený. Zpracování nemá chybu, ty bojové scény by mohl závidět kde jaký válečný film. Bravo. 90%

Películas para no dormir: Cuento de navidad (2005) (TV film)

Rodinný horůrek s dětmi a zlou paní, co spadla do jámy. Pořád jsem doufal, že se to změní v něco napínavého, ale to se nestalo. Asi jsem se měl vrátit do minulosti a kouknout na to, když mně bylo asi tolik kolik hlavním hrdinům, to by se mi to možná líbilo a dokázalo mě to i vyděsit, ale bohužel film byl natočen až v roce 2005, takže bych to stejně už nestihl. No, nemůžu hodnotit jinak než 2 hvězdičkami, víc nedám ani omylem. Přestože to bylo poměrně nudné a s množstvím hloupostí, tak aspoň ty 2 hvězdy si film zaslouží. Mladí herci to odehráli dobře a ta mařka vypadala hrubě. Narozdíl od ostatních se mi líbil víc začátek, pak to šlo do kytek a až úplný konec potěšil. Ale jinak to byl docela trapas, hlavně v tom aquaparku to byla solidní komedie. Po skvělém "La habitación del niño" a "Para entrar a vivir" je toto velké zklamání. Dosavadní žebříček série Películas: 1. La Habitación del nino 75%, 2. Para entrar a vivir 65%, 3. Adivina quién soy 55%, 4. Regreso a Moira 45%, 5. Cuento de navidad 40%

Hladová noc (2001)

Tak tohle se na můj vkus moc nepovedlo. Věřím, že se to někomu líbilo, ale mě tyto pokusy s upírskou tématikou většinou nebaví. Nic moc mě nezaujalo, byl v tom docela zmatek, vlastně už si ani moc nepamatuju, co se tam odehrálo. Palec nahoru si zaslouží Brendan Fehr. 35%

Umlčeni (2008)

Mírně nadprůměrný thriller s velice dobrou atmosférou. Film trochu kazí sem tam nějaká ta nelogičnost a chování postav, ale já mám tyto hororové thrillery na cestě rád, takže se to dá ještě odpustit. Ten konec byl tak trochu přestřelený, ale jinak jsem se u filmu dobře bavil a chvílemi byl hodně naptuný. Trochu mi to připomínalo "Jízdu do pekel" a "Únos (1997)". 60%

Películas para no dormir: La habitación del niño (2006) (TV film)

Hodně povedený horor/thriller s několika opravdu nervydrásajícími scénami (spoiler - tajemný chlap u kolébky v minitelevizce, některé lekačky a především cesty mezi světy neměly chybu a dokázaly opravdu vyděsit). Velmi originální horor, Španělé mě opět potěšili. Co mi ovšem trochu vadí je to, že jsem to celé úplně nepochopil. Nechce mi to někdo dovysvětlit? Dosavadní žebříček série Películas: 1. La Habitación del nino 75%, 2. Para entrar a vivir 65%, 3. Adivina quién soy 55%, 4. Regreso a Moira 45%, 5. Cuento de navidad 40%

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Sice je z toho cítit spousta filmů (Pulp Fiction, Drž hubu, Sbal prachy a vypadni), ale Němci se s tímto filmem překonali. Hodně zábavná a zajímavá jízda dvou týpků, kteří mají nevyléčitelnou nemoc a nezbývá jim příliš času, k moři, které nikdy neviděli. Oba si chtějí splnit některé ze svých nikdy neuskutečněných snů a tak se z tvrďáka a kliďase stává nerozlučná dvojka v honbě za dobrodružstvím. Hlavně ze začátku film neměl chybu a některé hlášky byly perfektní. Ale přece jenom si to po celý film neudrží takové tempo. Film bohužel postupně ztrácí a chvílemi je to takové kostrbaté a neuspořádané. Co se ovšem zábavnosti týče, tak film je velmi povedený. Některé komické situace a scénky neměly chybu! 85%

Milý Johne (2010)

Průměrný romantický film s dvěma sympatickými herci. Příběh mě sice nijak zvlášť neoslovil, bylo to poměrně předvídatelné, ale romantická stránka filmu se povedla. Nebylo to špatné, ale ani nijak výrazně dobré. Takový pěkný romantický průměr. 50%

Broken (2006)

Docela hodně brutální, chvílemi velmi napínavé, ale celé mě to nedokázalo nějak zaujmout a oslovit. S nějakým vyšším smyslem tohoto filmu si narozdíl od některých uživatelů vážně hlavu lámat nechci. Začátek byl vážně slušně odporný a vytahování stehů a žiletky mi nedělalo zrovna dobře. Potom se to změnilo v takové drsné divadýlko nejdříve s dvěma a potom i se třemi postavami, které to odehrály poměrně slušně. Konec byl tak trochu přestřelený a chybělo mi nějaké vysvětlení. 55%

Películas para no dormir: Adivina quién soy (2006) (TV film)

Nebylo to ani špatné, ani nějaké skvělé. Nápad to je velmi zajímavý, ale zpracování mělo být podle mého názoru mnohem zajímavější. Film trvá jen 73 minut, ale chvílemi se mi zdálo, že je to hrozně zdlouhavé. Závěr byl velmi mrazivý a vypointovanému konci musím dát palec nahoru. Dosavadní žebříček série Películas: 1. La Habitación del nino 75%, 2. Para entrar a vivir 65%, 3. Adivina quién soy 55%, 4. Regreso a Moira 45%, 5. Cuento de navidad 40%