• Životopisný

Román pro pokročilé (2019)

Nechápu tady to hodnocení. Dostal jsem co jsem očekával. Sice žádná hloubka, ale to jsem nehledal. Naopak několikrát jsem se dobře zasmál, pointa fajn.

Ženy v běhu (2019)

Prvních 10 minut pomalý rozjezd. Zbytek filmu velká jízda, legrace i k zamyšlení.

Cena za štěstí (2019)

Sel jsem na drama a to jsem dostal. Film me prinutil se zamyslet nad mnoha vecmi. Film navic oceni ten, kdo ma sam deti, mnoho scen pak dava jiny smysl z pohledu rodice. Ale i z pohledu mnoha zivotnich pribehu, kterymi jsou svedky nase deti ve svem okoli. Diky znalosti reality tohoto sveta z prvni ci druhe linie tezko mohu hodnotit film jako nerealny (coz v komentarich obcas vidim), ale bohuzel jako soucast nasi spolecnosti (i proto jsem se dnes trochu vice rozepsal).

Spojenci (2016)

Napětí, skvělí herci, romantika, i něco z historie.

Síla slova (2007)

Osvěžující film pro ty, kdo rádi přemýšlí. Kromě argumentačních debat a ukázky kořenů války Sever Jih mě oslovilo několik myšlenek - např. směrem k synovi na střední: "Dělej co musíš, abys mohl dělat to co chceš", příp. "Největší slabostí člověka jsou pochybnosti".

Klub poslední naděje (2013)

Gradace filmu výborná, bohužel ten závěr byl takovej do prázdna. Nejvíce oceňuji pohled do zákulisí "kšeftování" s oficiálními léky (asi nejen) v USA.

Whitney (2018)

Každému, komu bylo v roce 1990 aspoň 15 let, tak musí mít tenhle dokument v srdci rezonovat.

Hastrman (2018)

Skvělá zápletka. Hezky vykreslená stará doba. Příjemná pohádka pro dospělé.

Dvě nevěsty a jedna svatba (2018)

Když jdu na českou komedii, chci se bavit a nehledám duchaplné řeči. Já se bavil na 100%. 5*