• Životopisný

Životní šance (2013)

Když jsem viděl to téma, tak jsem nevěřil, že bych vydržel dívat se na celý film. Zkusil jsem to i díky hodnocení. Nyní mám velkou radost, že jsem se nechal přesvědčit. Hrozně milých 100 minut, super zvraty, životní těžkosti a velké veletoče. Super.

Po strništi bos (2017)

Pět hvězdiček přesně za to, co jsem očekával. Tedy lyrické vyprávění, venkovská atmosféra válečných let, dětský naivní i roztomilý pohled. Lepší než knížka.

Most špiónů (2015)

Scény ze stavění a přebíhání Berlínské zdi byly vynikající. Atmosféra mrazivá, byl jsem vtažen do příběhu. Pro ty, kdo tu dobu zažili, je to nevšední pohled na Studenou válku. Přestože film je dost dlouhý, nenudil jsem se ani chviličku.

Srdečně vás vítáme (2017)

Byl jsem překvapený, že toto téma je tak atraktivní ve Francii, kde dle filmu žije cca 20 tisíc Romů. Když vezmu například Slovensko, tak to má 20x vice Romů a ma 15x méně obyvatel. To je 300x jiné vnímání. Presto i ve Francii toto řeší. Určitě doporučuji.

Oklamaný (2017)

Doporučuji zhlédnout nejdříve trailer, pak si udělat představu o ději filmu a konfrontovat to s realitou. Už za to dávám 80%. Perfektní herci, hezky popsaná atmosféra občanské války z pohledu žen a dětí.

Špína (2017)

Solidní, věrné, byť smutné. Ani chvilku jsem se nenudil a pořád přemýšlel, co bych dělal já, kdyby se to stalo mojí dceři. Přemýšlel jsem o fungování ústavní péče, o mladých lidech a jejich světě...

Mumie (2017)

Těšil jsem se. Byl to takový Indiana Jones, ale o maličko horší. V kině solidní zážitek, v TV by to byla spíš nuda. 60%

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Skvělá myšlenka. Film otevírá oči, kam až může současná sdílená ekonomika a sdílení všeho dospět. Skvělý pohled z mnoha úhlů na tuto problematiku - od "tvůrců" sdílení po řadové "konzumenty" tohoto sdílení. I závěr filmu mi přijde výmluvný - i kdyby se společnost rozvoji sdílení postavila, ten proud je nezadržitelný...