Warlock 2: Armagedon (1993)

Warlock 2 , o jeden stupeň lepšie ako prvý Warlock. Samozrejme démonicky Julian Sands opäť dobrý ako v prvom Warlocku, len škoda Joanny Pacula ktorá tu možno ani dve minúty tu nebola. Ale čo škodí ako tak filmu, tak za mňa práve tie fantastické scény ( keď či už lieta, alebo sa hraje na supermana ( scéna na budove ), alebo scéna z tou dýkou ). Ale zas vďaka niektorým scénam si film u mňa udržal slabé ⭐️⭐️⭐️.

Warlock (1989)

Ďalší z hororov, ktoré som ešte nemal možnosť vidieť.  Tak si postupne dávam, filmy na ktoré som buď nemal čas pozrieť, alebo som obchádzal. Warlock nieje zlým filmom, a démonicky Julian Sands -  sa do svojej úlohy pekne hodil. Za mňa ⭐️⭐️⭐️.

Není úniku (1993)

Za mňa výborná vandammovka, ktorá nestráca svoju kvalitu ani po rokoch. Robert Harmon odviedol veľmi dobrú prácu - čo sa týka filmu, čo sa týka príbehu filmu, čo sa týka akcie. A samozrejme hlášok ktoré v tomto filme je dosť ( jsem hlídač parkoviště a rušíte mí zákazníky ; nechto být lebo půjdeš do pekla - Na co lovíte? Ružový plameňáky ). A Rosanna Arquette bola čerešničkou v tomto filme, Ted Levine výborný záporák spolu Jossom Acklandom, a samozrejme Jean-Claude van Damme ( kde mi občas chýbali jeho kopi - keďže v tomto filme nič neukáže zo svojho bojového umenia ), čo je škoda. Ale ako film aj po rokoch obstojí na plné hodnotenie - takže aj po rokoch mu dávam ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️.

Rosemary má děťátko (1968)

Na rad prišiel tento film, ktorý som veľmi veľakrát vybočoval, keďže aj dĺžka tohto filmu je si myslím že veľa. Ale keďže má svoje miesto v jednej filmovej knihe, tak som si povedal, že mu dám šancu. A režisér Roman Polanski , ktorý má na konte docela slušné filmy ( či už thrillery, kriminálky poprípade niake mysteriózne horory ), tak som si povedal že filmu Rosemary ma dieťatko dám šancu, a hlavne aj z dôvodu že tam má ako žáner ,,horor” - čo celý film nieje horor, ale iba jeden thriller s prvkami krimi. Ale ako film vo svojom žánri, a hlavne vďaka krásnej herečke Mia Farrow - ktorá je neskutočne krásna žena ( kam sa hrabe Sharon Stone ), robí s filmu kultovú záležitosť - v ktorej niektoré scény zostávajú, do dnes na pamäti. Len škoda že mi film miestami trochu pripomínal novšiu komédiu ( Baba na zabitie ). Ale vďaka niektorým scénam ktoré má človek v hlave tak ako film hodnotím s prižmúrenímy očami na slabé ⭐️⭐️⭐️.

Vymítač ďábla III (1990)

Po skvelej jedničke, a po nudnej dvojke, som sa rozhodol že si pustím tak aj Vyháňača diabla 3 - ktorého som popravde ešte nevidel, a po hroznej dvojke som sa trochu bál , aby som sa ešte lepšie nesklamal. Ale režisér William Peter Blatty ( ktorého filmovú tvorbu - veľmi nepoznám ), tak mňa príjemne prekvapil, ale hlavne hudbou ktorú tvorcovia vrátili z pôvodnej jednotky. Ale zas na druhej stránke by som tretí diel filmu Vyháňač diabla už nenazval hororom, ale krimi thrillerom. A zároveň keby film mal iný názov a nie Vyháňač diabla, tak si myslím že by to malo aj vyššie hodnotenie, a možno by patril medzi kultové filmy ako v prípade prvého Vyháňača diabla. Čo sa týka hodnotenia filmu - tak za mňa ⭐️⭐️⭐️.

Vymítač ďábla 2: Kacíř (1977)

Po kultovej jednotke , ktorá je vynikajúca hororová vec, čo sa bohužiaľ o dvojke ani nedá povedať. Režisér John Boorman , má od režiséra jednotky ( William Friedkin ), veľmi ďaleko, a bohužiaľ po skvelom prvom Vyhánačovi diabla, som sa tešil na dvojku že čo mi naservíruje a hlavne hlavná postava z prvého filmu Linda Blair - ktorá bola výborná v prvom filme, ale tu ma sklamala. Jediný kto udržuje ako tak kvalitu filmu je Richard Burton - ale to bohužiaľ nestačí. A čo sa týka hudby, tak to dorazilo, ale že úplne, a to Ennia Morriconeho filmovú hudobnú tvorbu mám veľmi rád. Ale filmu ako takému musím dať slabú jednu ⭐️.

Vymítač ďábla (1973)

Kultový horor Williama Friedkina som až teraz prvýkrát videl - čo bola škoda, ale zas o to väčšie prekvapenie som dostal, a o to výborný horor som dostal, ktorá právom patrí medzi klasiky svojho žánru. Herci Max von Sydow a Ellen Burstyn výborný. Vrcholné scény , hlavne na tej posteli sú nezabudnuteľne , takisto aj scéna keď sa pociká na koberec ( za mňa tiež kultová scéna ). A samozrejme aj hudba - ktorá dávala filmu ten správny šmrnc . Kultový horor Williama Friedkina si ešte veľakrát pozriem, a hororu dávam plný počet ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️.

Mrs. Doubtfire - Táta v sukni (1993)

Konečne som sa po rokoch dostal opäť ktomuto filmu, a som veľmi rád že som mu dal aj po tých rokoch šancu, a musím povedať že je to asi jedna z mála najlepších komédii akú Chris Columbus natočil ( samozrejme že aj jeho komédie Sám doma - niesú zlé , ale to sú určené viac menej na Vianoce, ku ktorým tento film patrí ). Ale Mrs. Doubtfire - Otec v sukni patrí ku komédiam , ktorú si vie pustiť človek ročne hádam aj 6-krát ak nie viac. Je to komédia zo skvelým Robinom Williamsom ( kde neskutočne dobre zahral svoju rolu - kde mi potvrdil že aký kvalitný výborný herec to bol ), samozrejme v menšej úlohe potešil Pierce Brosnan, a tiež tradične skvelá Sally Field… Film ktorý svojím skvelým hereckým obsadením, dobrými hláškami, a scénami ktoré sa v nej dejú a sú vtipné, tak svoje hodnotenie na film zvyšujem na ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Temný úplněk (1996)

Ani neviem, čo ktomuto filmu napísať, keďže nebol ani zlý ale zas ani dobrý. Filmy z vlkodlakmi mám rád, a aj keď to bolo miestami trochu krvavé ( čo mi ako nevadí ), ale miestami mi to trochu bolo také suché. Michael Paré si zahral svoj štandard, ale ako vlkodlak nebol zlý, len podľa mňa režisér pri niektorých scénach ( asi šporil krvou ), a tak sa dal Michael Paré radšej pripútať k stromu aby nevedel nikomu ublížiť ( čo bola škoda - tam to scenáristi filmu mohli trochu zmeniť. Ako film si niekedy určite že pozriem, ale tentokrát mu dávam slabé ⭐️⭐️⭐️

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Veľmi zvláštny film je Americký vlkodlak v Londýne , hlavne keď som videl tie scény na začiatku, tak som mal všelijaké myšlienky že ako ohodnotiť tento film. Pre mňa herci boli neznámy ale sympatický, ale hlavne keď som videl režiséra ktorý má na konte najmä komédie ( vtipná Výmena ), tak som nevedel že do čoho idem. Ale našťastie som dal tomu šancu a John Landis nakrútil hororovú komédiu, ktorá neurazila, ale ani nepotešila. Za mňa ale vrcholné scény filmu je keď sa chalan mení na vlkodlaka, poprípade v kine, alebo keď sa prebudí niekde v ZOO nahý v klietke. Moje hodnotenie filmu je ⭐️⭐️⭐️, a som / budem zvedavý že čo prinesie Americký vlkodlak v Paríži..