• Fantasy

Oppenheimer (2023)

K tomuhle filmu je zapotřebí mít životopisnou znalost Oppenheimerová života. Film je spíše pojat dodatkovými informacemi z jeho života. I tak jde ale za mě o mimořádný kousek, avšak opravdu jen pro znalce.

Mezi živly (2023)

Skvělá animace. Ale jinak to spíše těží ze slavnějšího filmového kousku - V hlavě. Příběh je průměr, který neurazí, ale výrazně nenadchne. :)

Její tělo (2023)

No...nevděčnému Čechovi se člověk nezavděčí. Poslední dobou to vidím u různých filmových, českých nadějných projektů. Za mě jde o povedený a do budoucna nedoceněný projekt, který právě speciálně pro některé Čechy musím zmínit - ADAPTUJE život Andrey Absolonové do filmové podoby. Asi jsem rád za to, že film je tak krátký. Člověk s dostatečnou mírou empatie dokáže pochopit cítění hlavní postavy a lidem citlivým jak pařez by nadbytečné dialogy ještě víc film zhnusily. Film má i relativně decentní scény (až na jednu - tedy ve verzi 18+) i rámec příběhu na mě kulantně působí ve vedlejších příbězích.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Já bych osobně s tímto filmem spokojený. Sice nešlo až o tak akční střílečky jako z předchozího dílů, nicméně choreograficky se mi souboje líbili. Dokonce se mi líbí nápad na provedení vedlejších příběhů ze světa Johna Wicka.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Tohle je Fantasy s velkým F! Konečně tady máme D&D jak se sluší a patří se vším všudy. Nápad,akce,humor tady prostě sedí jako prdel na hrnec :)

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Za mě průměrná Marvelovka. Kvantový svět krásný, super, paráda. Ale s hlavními hrdiny a záporákem už to tak veselé nebylo. Všichni spíše působily nezájem efektem a přeobsazení Cassie mě vážně zamrzelo. Je mi to líto, ale tahle nová Cassie je mi silně nesympatická. Nicméně pro ten krásný, kvantový svět tomu jsem ochoten dát milosrdných 70%

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Tomuhle se říká dostat druhý dech! Byla to naprosto parádně udělaná pohádka, kde nám dokonce oznámili vznik pohádkového Universa? Co více si přát?!

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Sice tu byli nějaké myšlenku kolem pohybu v šedé zóně, ale v konečném důsledku si za mě film zasloužil vést v jiném směru. Takhle mi ty hlubší myšlenky přišli nedopracované, nemastné, neslané. Což za mě dělá lehce podprůměrnou Marvelovku.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Mám rád tvorbu Taika Waititiho a i když mi zde jeho humor přijde lehce až středně přemrštěný. Pořád si myslím, že je tento film neprávem zdehonestován. Teda pro ty, co tvorbu Taikiho (It´s a dumb, but briliant) sledují. Ano film je vytříbený pro určitou škálu fanoušků a už jsem to psal i u Doctora Strange 2 . Jde spíše o režisérskou záležitost Marvelu, než typickou Marvelovku.