Horší než smrt (2010)

Američani jsou magoři. Když se natočí remake třeba japonskýho nebo korejskýho filmu tak to ještě pochopím, točit ale remake britskýho filmu? To už je trochu na hlavu. ____ Z celkem vtipné komedie američani udělali klasickou negří komedii, kterou jsem přežil jen díky českýmu dabingu a pár vtipným scénám který samozřejmě vykradli z originálu.

Nenarození (2009)

"Jambi už se chce narodit"... Jo tenhle film je kravina do které se scénárista snažil nacpat kde co, herce sebral cestou na natáčení a nakonec si to i sám zrežíroval, nemůžu tomu ale upřít pár hororových momentů a pěknou hlavní herečku. Jo a hodně zachraňoval Gary Oldman.

Půlnoční vlak (2008)

Půlnoční vlak má jeden obrovský problém, není to totiž horor (ač se za něj vydává). Scénář, herecké výkony a všechno ostatní jsou samozřejmě hrozné ale to bych filmu možná odpustil kdybych se u něj alespoň trochu bál (jako třeba u stejně blbého Unborn které má ale alespoň 5 lekacích scén). Závěr je totálně WTF, ostatně jako většina částí. Nelogické chování postav už vážně nepřekvapí, za zmínku možná stojí propracované (a mimořádně nechutné) porcování těl - trhání nehtů, zubů či vyndávání oka.

Návrat Černého rytíře (2009) odpad!

Vrchol amatérismu a nevkusu který u nás může vyjít fakt jen pod záštitou Blesku. Nic proti tomu když si pár nadšenců natočí pro sebe film, v česku ale tohle vydávat proč?

Cedulky (2008)

Pěkný film u kterého mi ale hodně chybí nějáký pořádný závěr.

Fargo (1996)

Co to sakra bylo?

Hodinu nevíš... (2009)

Velké překvapení. Nečekal jsem nic a mále jsme tenhle film dokonce vynechal. Vizuálně zajímavé, atmosféra nemocnice je skvělá. Herci mi nevadili.Motiv který je uveden ve filmu je hloupý, proč by sakra někdo lidi zabíjel z takovýho důvodu? Závěr příšerný přesto se ale jedná o jeden z těch zajímavějších českých projektů které stojí za pozornost.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Celou dobu si řikám že ten film vypadá jako kdyby ho točil Guy Ritchie, otevřu ČSFD a přece jen jsem se trefil. Hodně podobné Podfu(c)ku nebo novějšímu RocknRolla, opět několik skupin gangsterů u kterých jsem dlouho nevěděl kdo je kdo, spousta akce a soundtrack který se k filmu skvěle hodí.

Spartakus (1960)

Spartakus je zcela jiný než ostatní Kubrickovy filmy. Největší mínus je délka, tři hodiny je opravdu moc a film mě místy nudil. Kirk Douglas podává skvělý výkon, soundtrack do filmu perfektně sedí. Pokud vás film zaujal a chcete se dozvědět jak to (asi) bylo doopravdy doporučuju povedený dokument Spartakus - Pravda o mýtu.