Al44...

Aleš Pazourek

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 28.12.2013  12:26

S původní sérií to již opravdu nemá nic společného - na pomezí mezi akčním filmem a parodií - velmi zlý výběr herce do role Jackova syna, který působí naprosto nesympaticky a stupidně - nerealistické, nesmyslné a přehypované akční scény - z mého pohledu je to docela propadák.

• 28.12.2013  12:21

Jako akční film sám o sobě je to docela dobrý a povedený film, jako další Smrtonosná past je to mírně řečeno málo - nezáživná IT zápletka, kde jsou navíc všichni US státní zaměstnanci a policisté po útoku teroristů úplně neschopní a bezbranní (ještě, že tu je McClane) - nesympatický a dost slabý hlavní záporák - pár dobrých avšak nerealistických akčních scén (zvláště velmi dobrý začátek) - prakticky žádné dějové zvraty - celkově zklamání.

• 28.12.2013  12:03

Jednostranně natočené drama o bandě různých anarchistických existencí, které nejprve v ulicích Janova porozbíjí co mohou a pak po dost tvrdé policejní odvetě dostanou za vyučenou - již od začátku je jasné kam celý snímek povede a nejsou v něm žádné momenty překvapení - film zobrazuje manipulaci s veřejným míněním ze strany policie, nicméně celý tento snímek je v podstatě taktéž jistou manipulací - záběry drsného policejního zásahu jsou naturalisticky reálné.

• 28.12.2013  11:51

Velmi nesympatické a místy nechutné hlavní postavy - sice nepřevídatelný, ale na druhou stranu i dost nudný a stupidní děj - je možné, že má film jisté poselství či skrytý význam, ale celkově je tak nepřístupný, že ho prakticky nemá cenu sledovat až do konce - já se na rozdíl od ostatních opravdu nebavil.

• 14.8.2013  13:13

Již viditelně slabší než první dva díly a nepomohlo tomu i báječné herecké obsazení - dobrá spolupráce mezi hlavními dvěma hrdiny (přes počáteční antagonismus) - pár naprosto nereálných scén - slabá hlavní záporná postava - nic moc závěr.

• 14.8.2013  13:09

Jen o něco málo slabší než první díl - tentokráte se téměř vše podstatné odehrává v letištním prostředí - pár zajímavých dějových zvratů - ve vedlejší roli se objevuje Robert Patrick (T-1000 z T2).

• 14.8.2013  13:04

První a nejlepší Smrtonosná past, která se odehrává uvnitř mrakodrapu - skvělé akční pasáže - napínavá podívaná od začátku až do konce - dobří představitelé záporných rolí - opravdová klasika mezi akčními filmy.

• 14.8.2013  12:30

Americké akční sci-fi béčko, ve kterém hraje D. Lundgren, pro něhož je to jeden z jeho nejznámějších filmů - pro nostalgiky je to v podstatě dobrá podívaná.

• 14.8.2013  11:32
    Atlas mraků (2012)

Velmi zajímavý experimentální snímek, kde většina herců hraje vícero postav v různých časových rovinách - určitě stojí za to to shlédnout nejméně dvakrát - každý divák si z tohoto filmu vezme něco jiného (nejjednoznačný závěr či smysl celého snímku) - mě osobně se nejvíce líbil příběh z futuristického Soulu.

• 14.8.2013  11:26
    Cliffhanger (1993)

Stará dobrá, dá se říci i klasická akční podívaná - úchvatné přírodní scenérie - je to opravdu napínavé - k vyššímu hodnocení mu brání pouze pár jasných nelogičností, kdy by měl hlavní hrdina dávno umřít, ale je v podstatě nesmrtelný.

• 14.8.2013  11:15

Velké zklamání - velmi sterilní podívaná s nudným a předvídatelným (a hlavně nereálným) dějem - spousta zbytečných dialogů - hlavnímu hrdinovi v podstatě není proč "fandit" - hloupý konec.

• 14.8.2013  11:10

Jednoduchoučký akční film ze S. Stallonem v hlavní roli - strohá zábava na jedno podívání, která nepřináší vůbec nic nového.

• 14.8.2013  10:56
    BlinkyTM (2011)

Takhle to dopadá, když se rodiče nevěnují výchově dětí a ty se pak stávají mladými rozmazlenými fakany - není třeba dodávat, že jsem od začátku fandil sympatickému robotovi - povedená, krátká taškařice.

• 14.8.2013  10:45

Určitě velmi dobrý psychologický film - vynikající stvárnění hlavní postavy herečkou N.Portman - zajímavá a překvapivá pointa - ač se může zdát, že film zpracovává dost okrajové téma (baletní drama), tak si myslím, že svou kvalitou určitě zaujme téměř každého.

• 14.8.2013  10:38

Vynikající zpracování moderní válečné vřavy - jednoduchý a předvídatelný příběh - malá propracovanost charakterů jednotlivých vojáků (je jich hodně a hodně z nich si ani člověk nezapamatuje) - film je velmi dlouhý a rozvláčný a jakmile se začně střílet, tak se s tím nepřestane až do konce - jasně agitační snímek.

• 14.8.2013  10:27
    24 hodin: Vykoupení (TV film) (2008)

Děj je zasazen do afrických lokací, což je dobré - jinak ve všem ostatním je to standartní 24 hodin seriál se všemi klady a zápory - prezidentkou tentokráte žena (příště to bude určitě asiat nebo marťan).

• 2.8.2013  15:58
    Luther (TV seriál) (2010)

Celý seriál stojí a padá na charismatické (přesto rozporuplné) hlavní postavě, kterou perfektně stvárnil I. Elba - jednotlivé případy jsou značně rozmanité a děj mnohdy spěje k nečekanému vyústění - zajímavé a sympatické jsou i některé vedlejší postavy - trochu zamrzí pár uměle vykonstruovaných (nebo nelogických) situací, které se "moc nepovedly" - nezbývá než si přát, aby vznikly i další série nebo film.

• 2.8.2013  15:44
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Hodně psychologie, spousta dialogů, ale hlavně vynikajícím způsobem napsané a zahrané postavy - celý seriál jednoznačně táhne M. Mikkelsen, který postupně se všemi manipuluje jako s figurkami na šachovnici - zajímavé případy vražd a jejich brutálně nápadité zobrazení - již teď se těším na další sérii.

• 11.5.2013  12:22

Naprosto přeplácaná a hloupá sračka, která s prvním úspěšným Transformers filmem nemá moc společného - všechny postavy (i roboti) naprosto zhlouply - partnerka hlavního (a nadrženého) hrdiny vypadá věkem téměř na jeho matku - silácké amerikánské řeči a proslovy - vojáci v souboji s roboty působí jako neškodní komáři - hlavně už ne další podobný film.

• 11.5.2013  12:14
    Thunderball (1965)

Další díl neohroženého a nezranitelného Jamese Bonda - tentokrát se bude ve velké míře odehrávat pod mořskou hladinou - ničím to jinak nevybočuje z řady.

• 11.5.2013  12:04

Velká část děje se odehrává v Japonsku, což je určitě plus - jinak ve všem ostatním to je standartní Bond film, kde je hrdina prakticky nepřemožitelný a nezranitelný - přeměna S. Conneryho v Japonce je opravdu úsměvná, stejně jako jeho ninja obleček v závěrečných scénách.

• 11.5.2013  11:56
    Pach krve 3 (2009)

V temném lese, plném vraždících mutantů se nyní shodou okolností ocitnou uprchlí vězni - těžko uvěřit, že si s nimi zmutovaní skřítkové dokáží jednoduše poradit - oproti předchozím dílům je již vidět znatelný úpadek série téměř ve všem.

• 11.5.2013  11:50

Gore scény a nechutnosti jsou zde ve větším množství než v prvním díle - jednoduchý děj, nelogické chování postav a jistá grotesknost mutantů zůstávají stejné (bohužel) - o vraždících monstrech se nyní dozvíme daleko více - obstojný zástupce okrajového torture žánru.

• 11.5.2013  11:41
    Pach krve (2003)

Uspokojivý torture horor odehrávající se v překrásné přírodě daleko mimo civilizaci - škoda, že vraždící zrůdy nejsou ani trochu strašidelné a spíše vzbuzují pousmání - je zde pár gore efektů a nechutností - potěší přítomnost D. Harringtona v jedné z hlavních rolí (detektiv Quinn z Dextera).

• 11.5.2013  11:18
    Mstitel (1989)

Kdysi jsem tento film zbožňoval, po všech těch letech je nutno celou věc přehodnotit - téměř vše se v tomto filmu odehrává v noci a hlavní (a také tradiční) postavou je osamělý mstitel - absence nějakého skutečně charismatického záporňáka - do některých scén zapletli autoři děti či chytré pubescenty, což mě vždycky dovádí k šílenství.

• 11.5.2013  11:03
    Konečná (2013)

Arnoldovi se comeback docela povedl - děj je značně jednoduchý a nemá prakticky čím překvapit - role šerifa Owense jako by vypadla z pera C. Eastwooda, Arnoldovi však také dost dobře sedla - pár povedených humorných či sebeironizujících scén - trochu mi vadila debilní postava, kterou představoval J. Knoxville - otázkou je zda jsme od režiséra Ji-un Kima nečekali daleko lepší film (po tom, co již má za sebou) - postavu, kterou měl hrát S. Landham jsem ve filmu nenašel.

• 11.5.2013  10:54

Děj je jednoduchoučký a herci jsou otřesní - přesto je film svým způsobem zábavný a napínavý až do konce - typická variace na téma "pustili jsme si do domu psychopaty, kteří nechtějí odejít - co teď?" - na svou dobu jistě ovážnější snímek

• 11.5.2013  10:28

Tento film nemá smysl srovnávat s LOTR filmy - dějově (alespoň knižní předloha) je totiž určen spíše pro mladší obecenstvo a nemá v sobě tolik "epičnosti" - autoři se jednoznačně snaží vytěžit z krátkého příběhu o Hobbitovi maximum a proto se může zdát tento film až přehnaně natahovaný - vynikající výběr kvalitních herců - pěkná dějová návaznost na LOTR filmy se vším všudy (herci, hudba, prostředí) - pro fantasy nadšence je toto povinnost vidět a kéž by takových filmů vznikalo více - těším se na další pokračování!!

• 11.5.2013  10:15

Spíše než kvalitní sci-fi podívaná to působí jako nechtěná parodie sebe sama - nulové postavy, dialogy a herci (kromě F. Langella) - postava skřeta je hodně nepodařená - naprosto nevyužitý dějový potenciál a celkově se jedná o vyhozené peníze za tento film.

• 11.5.2013  09:59

Dost přeceňovaný snímek - co se týká akce, nepřináší prakticky nic zajímavého - nesympatická a dost nudná hlavní záporná postava - celý děj je jednoduchoučký a místy postrádá smysl - některé trapné pokusy o humor - škoda, že více prostoru nedostal Jesse Ventura - slabší 3*.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18