Hra o trůny (2011) (seriál)

Jedná se o velmi přeceňovaný seriál. Ano, vizuálně je velmi pěkně udělaný a herecky též velmi zajímavě obsazený. Co je však zarážející je dost nekonzistentní příběh. Připadá mi to asi tak, že se jedná o nějakou velmi sestříhanou verzi, kde děj znenadání přeskakuje z místa na místo, aniž by dostatečně vysvětlil nenadálou změnu chování některých postav. Možná je to i tím, že tento seriál se zabývá opravdu velkým množstvím hlavních postav, což má pak za následek, že jen velmi málo těchto hrdinů má větší charakterovou hloubku. Za zdařilé postavy považuji Eddarda Starka, Tyriona Lannistera a Roberta Baratheona. Na druhou stranu nejméně přesvědčivě na mne působila nevěrohodná postava Daenerys Targaryen. Spousta slibných akčních scén je tu bohužel nahrazena pouhým dodatečným sdělením (např. lov, zajmutí Jaimeho Lannistera). Co se týká příběhových intrik - ano, jsou tu a ve velkém počtu, ale např. v takovém Spartakovi byly daleko zábavnější a daleko lépe vypointované. Zde takový dojem opravdu nemám. Co je asi ale nejhorší je to, že již od prvních dílů nás seriál připravuje na to, že "se něco stane" a zahaluje některé příběhové místa tajemstvím. Poslední díl první série však samozřejmě nevyřeší (vůbec !!!!) nic a nastavovaná kaše tak může pokračovat dál a dál.

Kolja (1996)

Pěkný a hravý film, nicméně je škoda, že nebyl celý film koncipován a zobrazen z pohledu malého Kolji. To by bylo dle mého daleko zajímavější. Takto jsem se prvních 30 minut, kde se dlouze seznamujeme s postavou F.Louky, docela nudil. Chlapec i vedlejší postavy měly dostat daleko více prostoru. Určitě pěkný a zajímavý film, ovšem citově na mne téměř vůbec nezapůsobil.

Insidious (2010)

Další film s nádechem paranormálních jevů a strašidelného domu. Musím se ale přiznat, že od J. Wana jsem čekal opravdu více. Napětí tu již od začátku nechybí a je tu i pár povedených scén. Bohužel, jakmile se ukáže, co to vlastně straší dojde ke kvalitativnímu úpadku (vizuální stvárnění "strašáků se moc nepovedla). Následný nástup pseudovědců na paranormální jevy působí spíše komediálně a celkově tak sráží atmosféru filmu. Škoda.

Továrna oživlých mrtvol (2009)

Špatní herci, velmi hloupé a nechutné dialogy, naprosto nesmyslný děj. Za co je ta jedna *? No, po dlouhé úvaze jsem ji dal za těch pár gore scén, které se po velmi nudné polovině filmu začnou postupně objevovat. Akorát by mě zajímalo, jak se takováto pitomost může vůbec natočit...

Okresní přebor (2010) (seriál)

Velmi dobrý nápad natočit seriál s touto tematikou - toto tu určitě chybělo. Nicméně výsledek je docela nevyrovnaný - některé díly jsou zábavné, jiné spíše trapné. To stejné se týká i samotných postav v tomto seriálu. Mohlo to být opravdu daleko lepší. Kdyby se jen autoři "nebáli" zobrazit opravdu všechno, co se na fotbalových trávnících okresních přeborů v ČR děje. Takto je to pouhá ochutnávka s určitými fajnovými momenty.

Samuraj (2003)

Další vynikající film od T. Kitana. Takto má dle mého vypadat moderní samurajský film. Režisér se určitě snažil vycházet ze starších samurajských předloh, nicméně celou látku řádně oprášil a dal jí modernější kabát. Samozřejmě jsou i na tomto snímku jasně vidět jeho obvyklé humorné nápady a taškařice. Můj nejoblíbenější film od T. Kitana.

Ong-bak (2003)

Povedenými akčními scénami by si Ong-bak určitě zasloužil i vyšší hodnocení, ovšem velmi pokulhává příběh, dialogy a některé nelogické situace. Perfektně natočené honičky po tržišti jsou sice super, ale proč proboha všichni proskakovali skrz různé překážky, když je mohli jednoduše oběhnout? Určitě ale jeden z lepších thajských filmů.

Kikudžiro (1999)

Opravdu pěkný, hravý a na Kitana určitě jemný film. Vše podbarvuje překrásný hudební motiv od J. Hisaishiho. Během dlouhé cesty malého kluka Masaa s "jeho strýčkem" zažijeme opravdu spoustu různých taškařic a nevšedních situací. Všemu samozřejmě dává korunu strýčkovo buranské chování, které ze začátku postihuje i malého chlapce. Určitě pěkný a nevšední film, který člověk jen tak nezapomene.

Silent Hill (2006)

Co se mi na tomto filmu líbilo je opravdu pěkné, vizuální stvárnění Silent Hillu. Hlavně jednotlivé proměny prostředí jsou opravdu povedené. Potěší i velmi dobrý hudební doprovod. Bohužel nedošlo na mnoho gore scén a celkově brutalita tohoto snímku nesahá herní předloze ani po kotníky. Přitom právě i na tomto je celý herní koncept založen. Moc strašidelné to opravdu nebylo. Celkově je to tedy takové neslané a nemastné - přesto se však určitě nejedná o špatný film. Ze Silent Hill tématu se dá ale vytěžit daleko více.

Válečník (2001)

Určitě jeden z lepších jihokorejských historických filmů, který svým příběhem spadá do 14. století, což byla věru nelehká a značně nepokojná doba. Příběh je sice velmi jednoduchý, některé scény pak až nepřirozeně patetické, ale co - kdo by se nedal zabít kvůli překrásné čínské princezně? Postava Yeo-sola mi též moc nesedla. Každopádně i tak jsem s filmem spokojen.