• Fantasy

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Oproti prvnímu dílu zde dochází ke značně viditelnému propadu kvality. To se projevuje především ve stupidním ději. Na antagonistu tady byl povýšen jen jakýsi pohůnek bez motivace. Samotný hlavní padouch se ve snímku pouze mihne a to jen proto, aby byl odhalen. Obecně celá scéna s kokainem na letišti byla až bizarní. Reacher se na minutu zamyslí, hdoí hluboký pohled a hle, případ rozlousknut. Stejně tak nelogická jednání účastnivších se charakterů. Fakt by mohla mít Reacherova přítelkyně k zákazu jeho návštěv tak obskurní důvod, jaký uvedla ve snímku? Filmu ubírá i Reacherova "dcera", jež je až neskutečně nesympatickým stvořením a přímo vyniká svou otravností. Po čtvrt hodině se ty její pindy už opravdu nedaly poslouchat. Akční pasáže zůstávají vesměs na standardu prvního dílu, přesto se mi zdálo, že i ony občas zaostávají. Jsou neoriginální, předvídatelné a takové ploché. Kdyby se mi tak nelíbila jednička, Jacka Reachera: Nevracej se bych si asi ani nikdy nepustil. Teď vidím, že kdybych to udělal, škoda by to rozhodně nebyla.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Jack Reacher: Poslední výstřel je velmi profesionálně natočený akční film, po jehož zhlédnutí jsem byl nadmíru spokojen. Zajímavý prvek v tomto akčňáku představuje taktéž detektivní prvek. Příběh dává smysl, antagonistovy záměry jsou poměrně jasné a provedení jeho zločinů chytré. Obecně bych řekl, že smysluplnost děje je u filmů velice důležitá a Jack Reacher ji naštěstí splňuje dokonale. Protagonista je charakteristický, a divák mu celou dobu fandí. Stejně tak jeho sympatická přítelkyně. Se snímkem jsem tak opravdu spokojen a vřele ho každému doporučuji.

#martyisdead - Série 1 (2019) (série)

Velmi povedené dílo české kinematografie. Seriál se zabývá velice aktuálními tématy, jako je například naše internetová historie a nakládání s ní. Zároveň se mi velice líbila poslední epizoda, která skrz položení morální otázky o vině a trestu přidává do díla zajímavý hlubší motiv. Oceňuji, že antagonista nejedná zle jen tak prvoplánově, ale jeho činy mají jasné odpudivé pohnutky. Seriál je také šíleně napínavý, divák bude doslova hltat každou další epizodu. Díky všem těmto zcela nezpochybnitelným kladům tak můžu seriál s klidným svědomím doporučit.

#martyisdead (2019) (seriál)

#martyisdead - #truestory (2019) (epizoda)

Vyvrcholení celého dramatu s grandiózním dějem. Celková pointa odhalení mučitele sice není nikterak donebevolající, ale v rámci omezených možností seriálu naprosto uspokojivá. Líbil se mi i mírně otevřený konec, který nastoluje zajímavou morální otázku o vině a trestu.

#martyisdead - #confession (2019) (epizoda)

Poprvé dávám čtyři hvězdy, neboť v této epizodě celá tíživá atmosféra seriálu dosahuje maxima. Na konci nás navíc už tradičně čeká šílený cliffhanger.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Ještě, že to Jolieové v roli tak sekne, jinak by to bylo za dvě hvězdy xD. Lara Croft - Tomb Raider je totiž tak stupidní jízda, až se dá říct, že je to dobré. Mně rozhodně pomohlo, že jsem do toho šel s extrémně nízkými očekáváními, takže jsem nebyl zklamaný, ale nakonec se mi to i docela líbilo. Hlavní problém tkví v tom, že ten děj je fakt hloupý. Už jen když si člověk uvědomí, že kdyby Lara seděla na zadku, svět by vůbec nevešel v ohrožení... Obecně celá první půlhodina je tak plná bizarních náhod a naprosto šíleným Lařiných omylů v úsudku, až to vyznívá mírně parodicky. Pro děj se na Laru Croft ale asi nikdo dívat nebude, a ve zbytku je film opravdu povedený. Je řádně dobrodružný, lokace jsou zajímavé a sledovat hrdinku při akci je příjemnou potěchu pro oko. Ten dech dobrodružství ze snímku opravdu cítit jde, takže pro mě svůj úkol splnil. Jelikož už se dnes takové filmy netočí, byla by věčná škoda Laru nezhlédnout a já ji proto rozhodně všem doporučuji.

#martyisdead - #firstkiss (2019) (epizoda)

Vývoj byl docela předvídatelný. Líbí se mi ale, že seriál diváka opravdu donutí zamyslet se nad problémy moderní doby.