• Fantasy

Temný případ - Kdo chce kam (2014) (epizoda)

Jednoznačně zatím nejlepší epizoda seriálu, v níž se skvěle prolínají rodinné problémy jednoho z protagonistů, jež zde svým způsobem "vrcholí" a zároveň perfektní akční závěrečná pasáž.

Temný případ - Vidění (2014) (epizoda)

Další povedená epizoda. Líbí se mi hlubší vhled do rodinného života detektivů. Navíc začíná být pomalu jasné, že samotné řešení případu nebude až tak důležité jako vztah ústřední dvojice.

Prci, prci, prcičky (1999)

Kdybych byl na tenhle druh humoru, možná by se mi to líbilo. Ale mně prostě přijde nechutné, když někdo vypije sperma. Není to vtipné, je to jen nechutné. Bohužel film je na podobných vtipech stavěný. Nahoru jej tahají pouze scény, týkající se sexu. To je ale asi jediná devíze snímku. No, nevím, Prci, prci, prcičky si asi člověk opravdu může odpustit.

Sicario 2: Soldado (2018)

Hned na začátek musím říct, že Sicario 2: Soldado rozhodně nedosahuje kvalit svého předchůdce. Ano, sice se zase podařilo skvěle vystihnout atmosféru hranice, a právě i v atmosféře celého filmu tkví jeho největší přednost, přesto mi ale vadila jedna věc, a tou byl děj. Hlavní postavy totiž změkly. To, že se nakonec Alejandro rozhodl zachránit unesené děvče, bylo tak strasšně proti tomu, jak ho vykreslil první díl. Raději bych byl, kdyby to všechno zůstalo tvrdé, syrové, realistické. Takto divák dostal pohádku, kteoru nečekal a ani, myslím, nechtěl. Přesto jsem však tři hvězdy dal, a to za atmosféru a za jako vždy skvělou akci, která se naštěstí žádného přikrášlování nedostala a člověk tak opět dostal precizně vbudovaný příběh, jenž stojí za to zhlédnout.

V síti 18+ (2020)

V síti 18+ se rozhodně zabývá tématem, o němž je potřeba intenzivně mluvit a řešit ho, a proto film hodnotím kladně jako pokus, nějak této situaci pomoct. Co se týče kvalit snímku smaotného, tak vhled, jak takováto internetová pedofilie funguje a vypadá byl velmi dobře proveden a já si jí cením. Chování všech internetových "predátorů" bylo samozřejmě odporné, ale já věděl, že ten film nebude hezký. Z filmařského hlediska se mi moc nelíbilo silné protěžování herečky Terezy Těžké, které se mi navíc i v souvislosti s tím, jakým způsobem následně svou osobní parafilii začala vytrubovat do světa, jeví jako krajně nepovedené. To ale samozřejmě nijak neovlivňuje kvality samotného snímku a já jej proto rozhodně doporučuji ke zhlédnutí každému, který... no, prostě každému, protože téma, jemuž se snímek věnuje, je opravdu důležité a mělo by se hlouběji řešit.

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Dlouho jsem přemýšlel mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Můj příklon ke čtyřem nakonec způsobilo to, že jsem se u filmu několikrát od srdce zasmál, což se jen tak ledasjaké komedii moc často nepovede. Tahounem celého snímku je přirozeně interakce obou protagonistů, jež je velmi povedená a nezačne diváka nudit. Zároveň také dobře funguje i ústřední romantická linka, kdy je hezky kladen výraz na postupný vývoj jejich vztahu, vyvrcholený při návštěvě u rodičů. Možná jen, že mohla být jako protagonistka zvolena nějaká trochu hezčí herečka, ale to je jistě subjektivní. Jak ztratit kluka v 10 dnech tak rozhodně hodnotím jako film, jenž stojí za to zhlédnout.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Deset důvodů, proč tě nenávidím je jedna z nejlepších romantických komedií, jaké jsem v poslední době viděl. Samozřejmě čerpá ze Shakespearovy předlohy, což scenáristům jistě značně ulehčilo práci, přesto je ale snímek výbornou ukázkou toho, jak by taková romantika měla vypadat. Velmi si cením vnitřního poselství filmu o tom, že kdo se prostě snaží a nevzdává se naděje, ten nakonec i uspěje, což si myslím, že je velmi důležité i ve skutečném životě. Kat je navíc velmi přitažlivá dívka a oběma párům to spolu velmi sluší, takže je radost se na to dívat. Dokonce jsem se u toho i zasmál a také s povděkem kvituji vynikající hudební doprovod. Deset důvodů, proč tě nenávidím je jednoduše rozhodně film, jenž se vyplatí zhlédnout.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Neviděl jsem původní film z roku 2017, takže nemůžu porovnávat. Musím ale říct, že se snímkem jsem byl poměrně spokojen. Ano, na normální film to bylo šíleně dlouhé a já si jeho sledování musel rozdělit do dvou částí, přesto mi to ale zážitek nijak nezkazilo. Příběh je vskutku chabý, velmi kladně ale hodnotím akční sekvence, které se mi zdály povedené. Zároveň s povděkem kvituji velmi pečlivě vystavený úvod, který nás důkladně se všemi postavami seznámil. Liga spravedlnosti Zacka Snydera je tuctový superhrdinský film, jakých jsou na nás v poslední době chrleny tisíce, přesto ale z tohoto průměru nijak nevybočuje a navíc v něm hraje vynikající Gal Gadot, za kterou si ten film ty tři hvězdy zaslouží.