Vzájemná objetí (2009)

Všechny postavy mají něco společné - šeď každodenního života se proplétá se ztrátou nejbližších a shnahou vyrovnat se s tím. Postupně zjistí, že cesta vede skrz vzájemnou oporu, útěchu, motivaci...ne přes nějaký úbohý seminář. Tenhle film mě dostal. Když se oprostím od předsudků k hraní Ashtona Kutchera a motivaci Pfeiffer svadět v každem filmu mladší muže zjištuji, že tohle komorní drama má výbornou atmosféru a úžasnou hudební linku, která se line napříč celým snímkem a dokonale dokresluje smutek a hořkost bez východska. Takhle Personal Effects dokáže působit po celou stopáž..za tu konzistenci uznávám jeho kvalitu!

Na odstřel (2009)

Další z řady kvalitních snímků, kde se vše točí okolo novinářského vyšetřování rozsáhlé konspirace v nejvyšších politických kruzích. Tentokrát se vše točí okolo kontraktorů, soukromých vojenských společností. Vcelku aktuální téma řekl bych, sám očekávam v blízké budoucnosti celou řadu snímků s podobnou tématikou, jelikož je veřejným tajemstvím, že to je v USA obrovský problém, jehož důsledky nejsou viditelné pouze v Iráku a Afghánistánu, ale ohrožuje i zbytek světa a v neposlední i Ameriku samotnou. P.S.: Palec nahoru za Jasona Batemana, který úžasně hraje namachrovanou slizkou PR pijavici. Opravdu charismatický herec s 1* hollywoodským obličejem...očekávám od něj ještě velké věci! P.P.S.: Škoda posledních 10 minut, které celý film, jak bývá zvykem, v podstatě zazdily.

Okrsek 13: Ultimátum (2009) odpad!

Klasická MTV zábava: francouzký rap, pařížské gheto jako vystrižené z Mad Maxe, hrdinné policisty / modely, kteří se pohybují městem zásadně parkourovým způsobem. To vše aby odhalili spiknutí, které zasahuje až mezi nejvyšší politické špičky. To vše smíchejte a výsledkem bude tato nechutná šlichta, kterou nemužu doporučit komukoliv na 15let věku a i to je urážka většiny teenagerů. TOTO JE JEDNOZNAČNĚ FILMOVÝ BRAK A ODPAD a zjišťuji, že francouská kinematografie se v tomto stylu v posledních letech zhlédla - její škoda.

RocknRolla (2008)

Po druhém shlédnutí dávat 5 hvězd. Guy Ritchie v nejlepší formě, Gerald Butler ještě téměř neznámý, Thandi Newton krásná a okouzlující jako vždy, Wilkinson a Roden slizští jak si role žádají. Veškeré figurky londýského podsvětí jako živé. Guy, zdá se, pochopil, proč mají lidi jeho filmy rádi a k jeho štěstí si to dokáže zreplikovat kdykoliv si zamane.

Maraton lásky (2007)

Simon Pegg a Tandi Newton spolu ve skutečném světě...krajně nepravděpodobné ;-)

Nula od nuly pojde (2006)

Tohle bylo opravdu nečekané překvapení. Zcela náhodou sem objevil tuto výbornou černou komedii. Rád bych ji doporučil všem Simon Pegg je skvělý jako vždy.

Vévodkyně (2008)

Přestože je historické drama silnou stránkou obou Keiry Knightley i Ralpha Fiennese nemohu ze zbavit dojmu, že tento snímek jedním z nejslabších počinů obou herců. Nemůžu přijít na jediný důvod proč film doporučit. Přesto jej nemůžu uplně odsoudit jelikož se nepochybně jedná o profesionálně odvedenou práci.

Strážci - Watchmen (2009)

Fakt je, že Watchmen není obvykla adaptace komixu. Fakt je, že tento snímek oplývá záblesky geniality, snaží se řešit existenciální otázky, nastavuje zrcadlo společnosti, cítím i silný politický podtext. To všechno lze objevit když se člověk oprostí od předsudků a poddá se. Bohužel je to transformace komixu v ČR téměř neznámého a co víc nosná linie příběhu je neuvěřitelně stupidní a typicky-super-hrdinsky kýčovitá . Nevím jestli to je výsměch nebo pocta žánru, ale bohužel sem toto nepřekousnul.Nakonec bych zmínil herce Jackie Earle Haley v roli Rorschacha, pro něhož Watchmen znamenal resurekci po téměř 30letech herecké smrti. Klobouk dolů!

Marley a já (2008)

Nesnáším, když se ze mě filmaři snaží VYDOJIT slzu za každou cenu...a v tomto ohledu je Marley a já skvost

Až tak moc tě nežere (2009)

Nevím proč, ale na konci filmu převládal takový hořký pocit. Romantická komedie to teda není ani náhodou, jak by se na první pohled mohlo zdát...