Star Trek: Nová generace - Závod (1993) (epizoda)

Nejedná se o sportovní závod. Na začátku celkem vlažné, později nastupuje záhadnost a zvědavost. A  skoro na úplném konci je naprosto překvapivě vysvětlena odpověď na otázku, která přemýšlející fanoušky Star Treku během desítek roků všech těchto řad a sérií sama určitě napadla.

Star Trek: Nová generace - Tvář nepřítele (1993) (epizoda)

V posledních řadách se už řeší rodinné problémy a mezilidské vztahy více než objevování nových forem života a nových civilizací, přesto tato epizoda je poutavá a zajímavá i něčím jiným, než na co jsme byli doposud zvyklí. Poradkyně Troi v nezáviděníhodné pozici, kdy musí projevit svou inteligenci, herecký talent, a taky mít štěstí.

Star Trek: Nová generace - Lekce (1993) (epizoda)

V posledních řadách se už řeší rodinné problémy a mezilidské vztahy více než objevování nových forem života a nových civilizací, přesto tato epizoda je poutavá a zajímavá i něčím jiným, než na co jsme byli doposud zvyklí. Normálně by to byla nějaká telenovela, která by zde neměla co dělat, avšak tentokrát se skutečně jedná o romantickou srdeční záležitost. Zajímavé také je vysvětlení, proč kapitán Picard umí hrát na flétnu, kdo viděl epizodu, kde se tak naučil, pro toho může být tato zápletka hlubší. Avšak nejvíce otřásající drama se odehrává asi v posledních dvou pětinách dílu. To, co se děje dál, je opravdu vážné a seriózní.

Star Trek: Nová generace - Dědictví otců 2/2 (1993) (epizoda)

V posledních řadách se už řeší rodinné problémy a mezilidské vztahy více než objevování nových forem života a nových civilizací, přesto tato epizoda je poutavá a zajímavá i něčím jiným, než na co jsme byli doposud zvyklí. Worfova zápletka je velice zajímavá, poutavá a dává smysl. Avšak s tím jeho otcem si myslím, že to nebylo vysvětleno. Celou dobu jsem předpokládal, že jeho otec se vydává za někoho jiného, a nakonec se sám přihlásí.

Star Trek: Nová generace - Dědictví otců 1/2 (1993) (epizoda)

V posledních řadách se už řeší rodinné problémy a mezilidské vztahy více než objevování nových forem života a nových civilizací, přesto tato epizoda je poutavá a zajímavá i něčím jiným, než na co jsme byli doposud zvyklí. Datova zápletka je hodně zajímavá, když zjišťuje, že jeho tvůrce zanechal v jeho programu nezvyklé překvapení.

Star Trek: Nová generace - Podezření (1993) (epizoda)

V posledních řadách se už řeší rodinné problémy a mezilidské vztahy více než objevování nových forem života a nových civilizací, přesto tato epizoda je poutavá a zajímavá i něčím jiným, než na co jsme byli doposud zvyklí. Nějaká nová technologie, incident, detektivní vyšetřování, neschopnost nalézt důkaz, beznadějná snaha, která vyzní do prázdna, a na závěr velké překvapení, které mě ani nenapadlo.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Zuřivost (2000) (epizoda)

Tato epizoda je dobrá, další díl ze Star Treku s nějakým časovým mystériem. Kes je z nějakého důvodu (jenž se vysvětlí až v předposlední části) zápornou postavou, která manipuluje s časem, jedině Tuvok je na tyto časové posuny citlivý, ostatní nic nezaznamenají. Epizoda mi přišla záživná a poutavá po celou dobu, vůbec žádná nuda, ani znechucení. Škoda, že se Kes nevrátila do týmu, v předposlední a poslední části je vysvětleno proč nemůže nebo proč nechce, myslím, že to dává smysl.

Star Trek: Nová generace - Stav mysli (1993) (epizoda)

Skvělý záhadný a psychologický díl, podobný trochu snímku Prokletý ostrov, či Předtucha (dvě linie: horší a lepší, která je ale ta skutečná?).

Star Trek: Nová generace - Záhada (1992) (epizoda)

Další z ELITNÍCH EPIZOD!!!!! Naprosto fantastické, nejenom to, že posádka trpí výpadkem paměti, avšak, je vcelku pozoruhodné a věrohodné, že jelikož nikdo neví, kdo vlastně má jakou hodnost, tak si i intuitivně zpřeházejí velení 😎 a dokonce intuitivně také romance 😳.