Spojenec (2006)

Zajímavá zápletka, vtipné hlášky, ale nějaká extra, super, bomba to není.

Terminator Genisys (2015)

Návrat do úspěšných prvních dvou dílů, což působí pozitivně, jako comeback, ale i negativně, jako recyklace. Inovace zápletky je zajímavá a nečekaná. Bohu žel hlavní pár je charakterově úplně odlišný od svého vztahu v jedničce. A jejich syn, to je úplně šok, to jistě nikdo nečekal. Je zde mnoho otazníků, které slibovaly být zodpovězeny v šestce, nicméně šestka se vydává zcela jinou cestou, takže mnoho otázek zůstává otevřených.

Terminátor: Temný osud (2019)

James Cameron vrátil zápletku do doby po dvojce, kterou také režíroval, a tak odstavil trojku, čtyřku a pětku na vedlejší kolej. Pětka nebyla vyloženě špatná, ale zdá se, že nebude mít pokračování. Plusy: Šestka přichází s originální inovací zápletky, je poutavá a zajímavá. Mínusy: Začátek šestky Bohu žel trpí syndromem Last of Us 2, fanoušci pak mají dojem, že předchozí díl, všechno to bojování o přežití v minulém díle, že všechno stálo za nic, když si napochoduje nějaká bačkora a udeří. Stejně jako v Last of Us 2 je zde cítit mírný feminismus, kde všechny tři ústřední postavy jsou ženy. Hodnocení: Kdyby na úplném začátku nebyla ta Last of Us-ská brutální vražda, rád bych dal o hvězdičku víc.

Transcendence (2014)

Opravdu skvělý snímek, i když to má nějaké nedostatky. Hlavní představitel Johnny Depp je opravdu mdlý, jak zde někdo říká ve svém komentáři, některé části mi připadnou uspěchané, jiné zase natahované, jinak je to senzace, skvělá zápletka, i když možná by se čekala větší akce. Nakonec ani nebyla třeba.

Noční můra v Elm Street (2010)

Skvělé, poutavé, děsivé..... Už jenom ta hrůza z usnutí, protože se sní noční můra... smrtící noční můra. Negativistické komentáře budou patrně fanoušků původní verze z osmdesátých let, protože se jedná o remake. Já jsem originál nesledoval a ani to nemám v plánu, protože tato verze je fantastická. Pro moderní publikum nedoporučuji sledovat původní snímky zlatého plátna, protože mohou působit moc primitivně. Na tehdejší dobu to bylo možná super, ale dnes to dělá zastaralý dojem, proto se ty remaky vyvíjejí. Snímek je pak přiveden do jednadvacátého století.

Neviditelný (2020)

Velice povedený snímek, avšak něco tomu uchází. Možná to je ta jeho depresivnost. Dále spoiler! Myslím si, že kdyby dali tu zápletku jakoby nadpřirozenou a ne moderní science, tak by mohli mít lepší horor, přece jen si představte, kdyby vás pronásledovala nehmotná bytost, všude by vás našla a nemohli byste s ní bojovat, ani jí utéct, taková zoufalost a lámání si hlavy, jak z toho ven, to by mohlo být lepší. Celkem zklamání, že zápletka je jiná než jak se zdá.....

Purpurový vrch (2015)

Asi polovina snímku je poutavá, charismatická, romantická, dramatická a zajímavá, avšak zhruba poslední třetina je hodně špatná, melancholická, depresivní a zvrácená... Je to zklamání, z vysoka kvality nečekaný prudký sestup.....

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Římský císař a český král sídlí v Praze a zde je jedna zajímavost o Praze. Jedním z požadavků českých stavů na Habsburky v roce 1526 bylo i to, že mají Prahu učinit svou rezidencí, což většinou porušovali. Nicméně Habsburkové měli v plánu, že kdyby Turci z Balkánu Vídeň nakonec dobyli, pak by skutečně do Prahy přesídlili. Poslední český král, který sídlil na Pražském hradě byl Ferdinand V. Tento se v roce 1848 sice vzdal rakouského trůnu ve prospěch Františka Josefa I., avšak odešel do ústraní na Pražský hrad, kde dožil zbytek života. Jinak mimochodem další zajímavost ohledně Prahy: porážku Napoleona dořešil Vídeňský kongres, ale pravda je, že ještě před ním byl svolán v roce 1813 Pražský kongres (Rakousko, Rusko, Prusko, Anglie a Švédsko), který měl dojednat podmínky příměří s Francií, avšak nakonec žádná strana už neměla zájem na uzavření míru s prohrávající Francií.

Nezvaná (2009)

Skvělý snímek, opravdu skvělý, celou dobu je záživný, zajímavý, není to sice žádná přehršel, přesto je to poutavé a postupně se to zaujetí stupňuje.

Zrcadla (2008)

Úvod je jako z noční můry, začátek je vlažný, ale pak se drama stupňuje. Trochu mi to připomnělo Kruh s některými podobnými prvky. Ale jak jsem napsal, drama se vzestupně stupňuje a až do konce nezačne klesat dokud nevyvrcholí!!!!! Úžasný horor, 90% ode mě!!!!!