Star Trek: Nová generace - Záhada (1992) (epizoda)

Další z ELITNÍCH EPIZOD!!!!! Naprosto fantastické, nejenom to, že posádka trpí výpadkem paměti, avšak, je vcelku pozoruhodné a věrohodné, že jelikož nikdo neví, kdo vlastně má jakou hodnost, tak si i intuitivně zpřeházejí velení 😎 a dokonce intuitivně také romance 😳.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Ráj (1999) (epizoda)

FANTASTICKÁ EPIZODA, pozor, je docela hororová, ale žádné usekané hlavy, spíš psychicky. Jeden takový podobný prvek jako ve snímku Invaze či Fakulta. Zdá se, že se konečně posádka dostane domů, kde bude každý vítán, oslavován a odměněn. Jen hrstička členů posádky je zdrženlivá, prakticky všichni jinak podléhají podmaňující fascinaci konečného uzavření této nekonečné cesty. A nikdo si toto nenechá vymluvit, NIKDO, není možné kohokoliv přemluvit k logickému uvažování, že je velice divné, že všechno tak podezřele šťastně vychází. Až fanaticky zatvrzelá posádka? Nebo naopak těch pár nedůvěřivých jedinců je všem na obtíž?

Star Trek: Nová generace - Paralely (1993) (epizoda)

Jedna z nejlepších epizod v oboru: záhada, ztráta paměti, jiná realita, platonická romance, tragédie. Ano, právě na konci mi bylo líto, jak se Riker zoufale snažil o záchranu. Prakticky nic jsem neprozradil, pochopí jen, kdo se podívá až do konce.

Star Trek: Nová generace - Příčina a důsledek (1992) (epizoda)

Jeden z NEJLEPŠÍCH DÍLŮ, poutavá zápletka, kdo má rád záhadné atmosféry a také časové smyčky. Všecko jde jako každý den úplně normálně, pak se objeví nepatrný problém, avšak dá se nějak řešit. Poté přijde nečekaná situace!!! Už jste někdy v životě udělali chybu a chtěli byste vrátit čas, abyste se jí vyhnuli? A co kdyby se pro Vás opravdu vrátil čas, jen s drobným vymazáním paměti, a přestože by některé věci byly nově, tak byste stejně udělali úplně tu samou chybu znovu?

Star Trek: Nová generace - Střetnutí na Farpointu (1987) (epizoda)

Velice povedený díl na to, že byl úplně první. Akorát Riker nemá fousy 😁 Jinak zápletka poutavá, záhadná, místy trochu akční, občas psychologická, hlavně to vyústění je, že není všechno, jak to na první pohled vypadá. Jinak nadpřirozená bytost Q, které jde o takovou vlastní, zlovolnou, škodolibou ,,spravedlnost", ale není to vyloženě negoš, má i pár pozitivních prvků... naštěstí....🙂

Nouzový východ (2008)

Nečekejte Titanic 2, leda, že by to bylo, jak se jejich láska potápí... Kvalita ok i dabing ok, avšak snímek... je... DEPRESIVNÍ..... Mohu dát jen 1*. Velké mínus je za obrovská očekávání po Titanicu a za užití stejného dabingu a představitelů, mínus velmi. Velký mínus je za sadending... A velké mínus je za to, že snímek je až přehnaně zrcadlový... Lidé se v něm mohou vidět, mohou si myslet, že tento snímek je do puntíku jakoby ,,o nich", že to samé také prožívají... špatné zaměstnání, krize ve vztahu, nechtěné těhotenství, nevěra.... Jenomže to je VŠECHNO špatně... Onen snímek s představiteli a dabéry ultraromantického páru by takto rozhodně vypadat NEMĚL. Diváci nepotřebují vidět, že někdo trpí stejně jako oni, nepotřebují se utápět v depresivním infraromantickém snímku... To, co je zapotřebí vidět je přece ta krásná romantika, ta láska, to snění... diváci by naopak MĚLI odplout od těch svých nezáživných životů a s těmito romantickými ikonami se zasnít do barvitého světa idejí... Režisér podal pouze suchou a ponurou kopii reality, jenomže mistrovské dílo není o tom replikovat okolí, je to o tom ukázat to nejcennější, co cítíte, pokusit se popsat něco úžasného, co nikdo neviděl, ale každý to může prožívat. Depresi má každý v baráku, režisérovo dílo potěšení pro srdce diváků nepřineslo.

Faunův labyrint (2006)

Pěkný snímek se zajímavým nápadem a dvěmi strašidelnými prostředími. Jedno je pohádkový horor a druhé je španělský fašistický horor a právě to prostředí fašismu je skličující. Hlavní záporák je bestie, ano, avšak až do konce té holčičce neublížil. Vždycky něco, čím se nechovala podle jeho představ, nechal nepotrestané, což by se od něj vůbec nečekalo na to jaký to byl sadista. Samozřejmě to byl vojenský důstojník a kdo chce dělat toto zaměstnání během války, nesmí být měkký. Nicméně nakonec ho ta holčička vyprovokovala, když mu vzala to nejdražší, co měl. Čekal jsem, že na ni bude hajzl, nakonec na ni byl jemnější než jako na nikoho jiného.

Sbohem, baby (2007)

Zajímavý snímek se zajímavou zápletkou, zajímavým zamotáním a zajímavým rozuzlením... Přesto něco mi na tom nehraje. To pozadí nejspíš nebude dobré. Je to jako sledovat snímek s plácnutou fackou na obličeji. Dojmy po shlédnutí nejsou nějak nadšené.

Elysium (2013)

Pěkný snímek s hvězdným obsazením (Bohu žel Michael Shanks by pro svoji TITĚRNOU roličku ani neměl na ČSFD být tak vidět), sem tam nějaké závady, kde se lidé chovají opravdu jako pitomci (nebudu spoilerovat), jinak snímek je fajn, akorát ten konec je upláclý a mohl by dopadnout skutečně dobře! Konec je jako když rozjetý bus náhle šlápne na brzdu... čekáte, že se ještě bude něco dít, ale bum... the end.

Chyťte ho! (1995)

Zklamání... Hvězdné obsazení se skvělým dabingem (pokud se týká první dabingové verze na Dabingforum, druhou a třetí neznám a obsazení je na některých místech špatné), sem tam vtipy a komediální okamžiky, hlavně zezačátku... Jenomže celé je to takové utahané, neudrží se divákova pozornost, celá zápletka je dost umletá, že divák sice poslouchá, ale nedochází mu, co to tam ti lidi plácají. Je to celé o nějakých prachách a o točení filmu? Sledovali jsme to do 2/3, a pak jsme to vypnuli, je to tak nepoutavé a nezajímavé... Dávám ale dvě hvězdičky za skvělé obsazení, dabing a za vtip. Jinak mi to připadne, že autor chtěl z blbosti udělat terno jenom tím, že si zaplatil hvězdy, aby mu tu blbost zkrášlily... Zklamání...