Kara (2012)

Konzolové a počítačové tituly bývají kolikrát mnohem lepší než filmové tituly. První věc je, že efekty jsou rozhodně lepší než ve filmech. Druhá, že představitelé i se svými kaskadéry nemohou předvést to, co postavy v animacích. Za třetí je možno se sžít s dějem a postavami tím, že je vlastnoručně vedeme a prožíváme to s nimi. A za čtvrté, film či kniha jsou pořád dokola od začátku do konce. Jedině konzolové a počítačové tituly (a Gamebooky) jsou pokaždé jiné, pokaždé unikátní, pokaždé my rozhodujeme, jak se má postava zachovat, jaká má udělat rozhodnutí, a její úspěchy jsou i naše, její porážky jsou i naše i její romance jsou jakoby naše, protože my jsme ji do toho všeho přivedli. Ve filmu mohu fandit, ale mohu se na postavy jen dívat. V konzolových titulech je mohu i chránit, bojovat s nimi, smát se s nimi, a můžeme vložit do jejího titulu více svého srdce než do titulu filmového. Myslíte si, že v některém filmu nebo seriálu se Vaše oblíbená postava rozhodla špatně? Nebo nedotáhla do konce svoji romanci? Nebo dokonce zemřela? Tak v konzolovém titulu můžete všechno stejně smutně jako ve filmu anebo všechno otočit, postavu zachránit, uzavřít sňatek mezí ní a její láskou a rozhodnout všechno dobře... Anebo máte raději temnou stranu?.... Já si myslím, že pár století a filmy už budeme hrát my.

Strážci Galaxie (2014)

Jen mě mrzí ten feminismus, kdy se hlavní charakter ztrapňuje jako puberťák.

Thor: Ragnarok (2017)

Celkem smutné, že feminismus se tak často odráží v čím dál tím více titulech. Thor se nyní ztrapňuje jako blbeček, není to už ,,ten" bůh jako z minulých dílů, spíš šašek. V ženských rolích si scénáristé nedovolí víc než jedno ztrapnění.

Dredd (2012)

Vynikající!!!! Kdo má rád tvrdé postavy s ledovým pohledem, kteří se s padouchy ,,ne*e*ou", silné a charismatické vykonavatele spravedlnosti, ten by mohl uznat také tento titul. Jako nejsilnější paralela k Dreddovi je novodobý Robocop z roku 2014. Je škoda, že autoři nepokračovali v zamýšlené trilogii. Jinak jako záporné bych hodnotil přehrané násilí a uzavřenost většiny zápletky odehrávající se na chodbách ošuntělého mrakodrapu. Rekrutka Andersonová je slaboučká, i přes své telepatické schopnosti a nehodí se do takové profese, raději by měla mít partnera, který by ji chránil, a ona by se omezila spíše na jeho podporu. Takovým partnerem by měl být právě Dredd, protože by ji nikdo jiný nejspíše nedokázal docenit. Avšak divím se, že Dredd má lepší hodnocení než Robocop, protože Robocop je takový šťavnatější, není to jenom nějaké neustálé masakrování v uzavřené budově s anonymní postavou, o jejíž životě vlastně nevíme vůbec nic. 95 minut? To autoři mohli přidat ještě dalších 25, aby rozvedli postavu Dredda a odehrávalo se to aspoň chvíli někde venku. Nicméně, původně byla zamýšlena trilogie, možná bychom se dozvěděli více z dílů, které nakonec nebyly natočeny.

Let (2012)

Velmi podařené! Přesto dávám o hvězdičku méně. Hlavní postava však není dobrý člověk, kdo se snaží očistit z falešného obvinění, avšak je to špatná a záporná postava. Začátek je vysoce povedený, doporučuji shlédnout pořad Letecké katastrofy. V průběhu pokračování by mělo diváku dojít, že ačkoliv byla hlavní postava záporná jak chtěla, tak jedině takto dokázala zachránit většinu lidí, takže dochází v zápletce k paradoxu, kdy špatná postava je vlastně zachráncem. Jinak většina zápletky není zrovna morální: ožralé fetování... K tomu všemu přichází ještě jedna ženská postava, která je tam jen jako náplast, jako nějaká omáčka, není důležitá, ani není přitažlivá, a stejně tam figuruje. Z představitelů stojí za zmínění Denzel Washington, jenž exceluje v titulech John Q a Sběratel kostí, pak Don Cheadle, kterého můžeme znát z trilogie Iron Man, a pak též z Avengerů, a nakonec bych ještě zmínil Johna Goodmana (Ulice Cloverfield 10).

Černá Dahlia (2006)

Není podle skutečné události, jen inspirováno jedním starým případem. Vlastně se jedná o samostatné dílo, akorát si to přidalo světově známý případ, o němž se můžete dočíst například v některých číslech časopisu Krimi Revue.

Osudový dotek (2004)

Osudový dotek má paralelu v PS3/PS4 titulu Life is Strange. Pro Osudový dotek byly natočeny i další dva konce, které dopadly lépe, než ten vydaný. Avšak trochu horší konec se vryje divákům do mysli více, než dobrý konec, na který se s lehkým srdcem zapomene. Skutečně doporučuji pro ty, jež zaujal Osudový dotek, mají srdcovitost a fantazii, a kteří umí anglicky, aby si zakoupili též Life is Strange. K Life is Strange vyšel i Life is Strange Before the Storm, jenž neobsahuje prvky z Osudového doteku, ale je to taktéž citově zabarvené drama, nicméně všechny postavy mají jiný dabing kvůli tehdejší stávce dabérů. Přesto doporučuji oba PS tituly v jakémkoliv pořadí, můžete klidně začít v Before the Storm a jít chronologicky. V PS3/PS4 titulu je velmi silná paralela a ještě větší drama než ve filmovém titulu.

Aliance (2016)

Naprosto nejfantastičtější díl ze všech tří!!! Méně efektů, začátek drsný bez většího nápadu (připomíná mi to lidový soud, kdy Češi samozvaně soudili české Němce). Poté však čím dál silnější poutavost, úžas a poslední třetina je úplně napínavá s dalšími zvraty a nerváky. 5*