Hairspray (2007)

Velmi dobré 3*. Vzhledem k námětu a hlavní představitelce (Já, xenofob) byste nečekali žádný zázrak: to, že i s takovou výchozí pozicí jsem nakonec vstával od obrazovky s pocitem bezva muzikálového zážitku, který je navíc "o něčem", to je víc než dobré vysvědčení pro tenhle kus. Bonus - pár míst skvělého černého humoru, a pro hudební fandy užitečný výlet do velmi důležité epochy, ve které se lámaly dějiny pop-music. P.S.: Názor na Travoltu v sukních si udělá, hoši, každý sám.

Divoké historky (2014)

Málokdy se stane, že reklamní slogany na daný film nejenže nejsou prázdná sláma či lež, ale dokonce vystihují váš dojem z něj. Přečtěte si plakáty, a víte vše potřebné. Jen tu tarantinovskou hudbu si mohli odpustit, a volit originalitu. Můj osobní favorit - poslední povídka.

Volný pád (1993)

Dusná letní odpoledne v MHD (autě) pro vás už nebudou nikdy jako dřív... A pod hladinou napjatého souboje poldy s renegátem jakoby mimochodem proplouvají odkazy na leckterý společenský problém našeho moderního světa.

2Bobule (2009) odpad!

"Rejžo, my nemáme pro ten druhej díl příběh!" "No tak... kluci neva, hele - máme tu ty natěšený sponzory, tak to nějak pošolicháme. Hlavně aby tam byla zas ta atmosféra, viš co, pohodička, vínko, přelety nad vinohradama a svérázný týpci... Ono to nějak pude." Ne, nepude.

Zmizelá (2014)

Jeden z filmů, které ukazují, že i když je tu padouch, špínu na rukách máme všichni. Kolik symptomů (nejen) dnešních nemocí společnosti tu kompaktně zapadlo do silného příběhu... Cynismus reality, mráz po zádech a provinilý pocit něčeho povědomého. Pane Finchere, tleskám! Bonusy: skvělá kamera, Ms. Pike se konečně mohla vyřádit, velmi cool Tyler Perry - a ďábelská hudba.

Equalizer (2014)

Já toho Washingtona mám čím dál raději... Film stylový, přímý a úderný, úspěšně střídající nálady: a místy drsný - ale to všechno je podané stejně přirozeně, realisticky, jakobynic. Mínus - návštěva Baumaxu už pro vás nikdy nebude jako dřív.

Tři bratři (2014)

4* coby pohádka pro děti - jak vítaný čerstvý vítr v žánru, jak potřebný vedle přecejenmírněnablblých Troškovin. Navíc učí lásce k českému jazyku, nenápadně, ale o to účinněji: a taky k naší kulturní tradici. 3* pro ty z vás dospělých, pro které balanc na hranici kýče byl už příliš velký - to je ale hodně subjektivní věc. Pozn.: Na tohle zajděte do kina, ne do multiplexu!

Dokud nás smrt nerozdělí (2003)

Lehce koukatelný film - jenže pak si uvědomíte, že ta lehkost je daná vlastně tím, že všude cítíte prázdno. Tak trochu agentování, tak trochu zamilovaného mladého páru, tak trochu Neználek ve světě špionáže, tak trochu o změně života a jeho užívání si... od všeho jen trochu. Pár dobrých vtípků to celé nezachrání. A: role Davida Sucheta byla podle mého trapas.

Jako jed (1985)

Kvalitní 3 *. Poučný film, pro obě pohlaví - a jedna z typických lakonických, realisticky-ironických českých rozprávek, které se snaží nic nekašírovat a ukázat na místa tření v lidech i společnosti. Když se díváte, občas to bolí - je to totiž i o nás. Hudba 1+.

Závod s časem (2013)

Abychom si rozuměli - jsou to horší 3 *, a samotný příběh má jen na 2 z nich. Ta třetí je za auto a kvalitní scény, kde se předvádí v plné kráse (a rychlosti). Jinak slabší, zápletka ujde, ale nepřekvapí, herci nemají moc co hrát a logika párkrát dostane na frak.