Trio z Belleville (2003)

Wow! Vynikající, dojemný a na druhou stranu moc vtipný a nápaditý snímek se skvělou hudbou, který prostě musí chynout za srdce! Jaksi nemám co dodat.

Mission: Impossible III (2006)

Určitě nejlepší díl série! Nadupaný, hodně akční, hodně rychlý a překvapivě dost vtipný špionážní thriller, který se značně vymyká běžným zástupcům žánru. Hereckým obsazením (Tom Cruise nehraje jen tak v něčem a naopak si role dosti pečlivě vybírá; Philip Seymour Hoffman jako padouch, hned 3 půvabné herečky). Zmiňovaným vtipem (zvláště scény ve Vatikánu se stanou památné). Překvapivě nestupidním scénářem - naopak je děj dost nepředvídatelný, a jistě vám nebude dělat problémy ponořit se do něj tak, že budete napnuti až do posledních pěti minut (pak přijde očekávatelný konec). Stejně jako v Bondovi zábavným technologickým vychytávkám. A prostě tím, že se jedná o třetí dí veleúspěšné trilogie se stále větším švihákem Tomem Cruisem, který stále má co předvádět! Díky!

Deadwood (2004) (seriál)

Absolutně strhující seriál, který mě phltil tak, jako snad pouze Twin Peaks. Ano, prvních třicet minut se rozjíždelo pomalu - musím se přiznat, že jsem se tedy na první díl dívala dvakrát, protože poprvé jsem po těch 30 minutách skončila. Závěr pilotu se ovšem začne rozjíždět, a ta jízda, která přijde v následujícíh dílech, je přímo fantastická! Opravdu lahůdkově napsané postavy - takový vývoj charakteru jako u Al Swarengena jsem fakticky už dlouho neviděla a musím uznat, že mne právě tahle postava přímo dostala do kolen. Jako vždy, skvělé výkony jsou podpořeny vynikajícím dabingem a jestliže máte rádi westernu z amerického západu, natož zlatokopecké příběhy, Deadwood se vám díky své skvělé atmosféřě podpořené fascinující výpravou nemůže nelíbit. Pro mě skutečně zjevení několika posledních let. Jásám jásám, protože na podzim půjde dvojka!

Hořkost (1986)

Pro mě jeden z nejpovedenějších "romantických" snímků. Film, ve kterém hraje Meryl Streep a Jack prostě nemůže být nepovedený, stejně tak plod Nory Ephron (scénář). Nevím, jak se může nelíbit. Ćistá stovka to sice není, spíše devadesátka, ale ráda zvednu hodnocení...

Walk the Line (2005)

4tyři hvězdy a půl. Opět - stejně jako Ray, souhlas - skvělý hudebně-životopisný film s vynikající hudbou, která celý film pohání, stejně jako neskutečně vynikající zpěvačka Reese Whiterspoon! Má lepší hlas než samotná June Carter a Joaquin Phoenix se své předloze věru dobře vyrovnal! Reese zřejmě dostane Oscara a tentokrát bych byla s Akademií opravdu zajedno. Upřímný, čistý, na nic si nehrající film.

Hra s nevěrou (2005)

Přesně jak tady zaznělo: variace na stokrát omletá témata. Zajímavé herecké obsazení (Clive Owen umí vrhat ďábělsky svádivé pohledy!) je asi tak jediné, co je na tomhle thrilleru zajímavé. X "zvratů" je ke konci už trapných, povinné téma nemocného dítěte zavání už přímo momentální zaostalostí scenáristy. Odkud to ale v sobě Stuart Beattie (Collateral) vyhrabal, to nechápu.

Noční hlídka (2004)

Skvělý film! Opravdu! kam se hrabe Válka světů! Ano, je na filmu zásadně znát inspirace akčními a fantasy filmy USA, ale co na tom - každý kopíruje. Tak proč by nemohli Rusové? Když na to mají? Je skvělé, že jsme se od filmařů této země dočkali i jiných filmů než jsou jejich zimní komedie typu Svéráz národního lovu/rybolovu, Michalkovovy filmy a drsná dramata (nic proti nikomu), protože jim to jde náramně. Přiznejte si to, vy všichni kritizéři: krom ruštiny tenhle film vypadá jako typická nadprůměrná akční Amerika. Tj. nabušený děj, super efekty, výprava, zvuk, barva, hudba... V něčem ale dost americkou produkci převyšuje: skutečně uvěřitelnými výkony všech (!) herců. Možná je to i díky jejich neokoukatelnosti, uznávám. Ovšem kritizovat tohle dílo je podle mě velmi zvláštní druh předsudku nebo čehosi a dost negativním kritkám nerozumím. Proti gustu..., ale tohle fakt stojí za to. Čtyři hvězdy a půl.

Cesta z města (2000)

Velmi půvabný snímek Ačkoli se mnou nebude řada lidí souhlasit, po několikerém zhlédnutí snímku nemohu říci jinak. Poprvé se mi, pravda, moc nelíbil, protože mne šokovalo hrozivé herectví téměř všech zúčastněných (čtěte "přehrávání"), s výjimkou Bolka a Evičky Holubové, samozřejmě. Ale pokud už víte, do čeho jdete, tuto v jiných filmech velkou vadu na kráse si už ani neuvědomíte - a budete se kochat. Myslím, že je čím. A na český film je toho nadprůměrně. Film má navíc spád a - opět - narozdíl od většiny rádobyintelektuálské produkce opravdu nenudí. Navíc je to pro mne skoro až srdeční záležitost, neboť mi Tomáš Vorel objevil předtím úplně neznámý manětísnká kraj, který od té doby velice velice velice ráda navštěvuji

Kafe a cigára (2003)

Jen kvůli Cate Blanchett, povídce s Billem Murraym a s Alfredem Molinou. Zbytek odpad, blbost, lehce zapomenutelný nesmysl, ptákovina a hlavně NUDA! (Asi to bude tím, že jsem nekuřák.)

Jsou z nás (1994)

Film už si sice moc nepamatuji, ale co nemohu zapomenout, je ohromné dojetí (snad jsem dokonce i slzičky ronila), které ve mně snímek vyvolal. Russell Crowe je tady mnohem zajímavější než ve většině novějších snímků. Malinký problém asi bude s tím film někde vidět. Šel sice v ČT, ale kdoví, jestli je někde k mání na videu či jestli jej budou v televizi opakovat. Je tot totiž přesně ten film, o kterém sice nikdo neví, ale jenž tím spíše stojí za zvýšenou pozornost.