Amélie z Montmartru (2001)

Skvělé, příjemné, kouzelné, osvěžující, povzbuzující.

Americký ninja (1985)

Toto vysoké hodnocení dávám za kostýmy... černí ninjové, žlutí ninjové, červení ninjové, fialový ninjové....

Americký ninja 2 (1987)

Největší machrovina je uhýbání se šípům vystřelených z luku, ba co víc, jejich chytání do ruky, do zubů a co já vim kde ještě. Dávám jednu hvězdičku, protože nejnižší hodnocení si nechávám na další díly. Nechápu jak jsem se na to mohl jako kluk dívat.

Andělé a démoni (2009)

Zběsilé pobíhání ulicemi Říma, tak by mohl znít podtitulek tohoto filmu. Že je filmová podoba osekaná a do jisté míry pozměněná, a že zde absentují některé postavy by samo o sobě nevadilo, ovšem v tomto případě to znemožňuje pochopit motivy některých postav a důvody některých událostí. Hlavní mínus ale spatřuji jinde a tuší to především znalí knižní předlohy. Napětí, tajemno a luštění hádanek a symbolů obsažené v díle obratného fabulátora Dana Browna činí téma zajímavým. Toho se zde nedočkáme, a proto je výsledek plytký a nezachrání to ani líbivé exteriéry ani přítomnost mnoha líbivých hvězd. Alespoň, že Robert Langdon shodil ten příšerný účes.

Apokalypsa (1979)

Ujeté. Pro mě nejlepší film F.F.Coppoly. Nevím co bych vypíchnul... je toho tolik. Už třeba úvodní scéna s větrákem a písní The Doors nebo šílený Duvall nebo pološílený Brando. Takhle by se dalo pokračovat a pokračovat.

Batman začíná (2005)

Po dvou naprosto otřesných dílech si tato série napravila reputaci.

Bavorák (2003)

Tady průměrně ten film nedopadl moc dobře, ale mě se docela líbil, asi je to tou slovanskou zádumčivostí.

Bavorák 2 (2006)

Velice jsem se na tenhle film těšil. Ale po shlédnutí musím konstatovat, že se mi líbil jedině obrazově. Ruská zdumčivost zasazená do sychravého podzimu. Dějově, ale celkem chudé.

Bez dechu (2011)

Ani nevím proč tento počin nechávám při svém hodnocení o příčku výše, než jsou filmové stoky. Snad jen že jsou i horší filmy. Vše je tu špatně a nejvíce ze všeho představitel hlavní role, který disponuje jen jedinou hereckou pózou, již lze nejlépe charakterizovat jako tupě jalová.